Кюретаж и забременяване след това

  • 68 109
  • 798
  •   2
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте на всички! На 25.07.08 ми направиха кюретаж в 6-7 г.с заради мисед. Всичко мина нормално /1 седмица след това бях на контролен преглед/ от физическа гледна точка, за психическата няма да говоря  Sad.....Дойде ми на 08.09, тече ми по-обилно от обикновено, но сигурно е нормално. Въпроса ми е колко време след аборта чакахте, за да подновите опитите за бебе, доктора ми каза че около 3 месеца е нормално, но всичко е индивидуално, каза ми още че след 2 менструални цикъла трябва да отида при него на преглед - това ще го направя, но ме интересува при вас как беше. Аз честно казано нямам търпение  и искам бебе!

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 16:42 от svetla_81

# 1
  • Мнения: 9 063
Трябва да изчакаш да се възстанови организма.
3 месеца е ок, както и док ти е казал. Като минат, направи си контролен преглед и дано ти дадат зелена светлина за бебеправене Hug

# 2
  • Мнения: 282
Благодаря за отговора Stef.:.
Питам вас, защото чувам най-различни отговори, дори от лекари - че трябва да минат 1 цикъл, 2 цикъла и тн....много ясно че преди да започнем бебеправенето ще се посъветвам с гинеколога ми, но искам да чуя повече мнения ...

# 3
  • Мнения: 9 063
Предполагам в близките дни тук ще споделят и момичета, които са минали през това и ще ти попомогнат.
Това, което аз знам, съм го чела от тях...
По принцип, 3 месеца мисля, че е минимумът - но все пак, нека се включат и другите. Предполагам ако в края на всеки месец ходиш на гинеколог, може да си готова и след първия месец.

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Кюретажа ми беше януари месец, края на март доктора ми даде зелена светлина, но аз изчаках още един цикъл и фактически от май работиме отново.Някои казват 3 месеца, други казват 6, като идеш на док и види състоянието на марката,лигавицата и т.н. ще ти каже.
Желая ти успех

# 5
  • Мнения: 822
Ние изчакахме 3 месеца и сега бебчо е на лице.Преди това обаче отиди на лекар .Аз бях на контролен след миседа след пьрвият цикьл.Успех Peace

# 6
  • Мнения: 282
Да ще отида другата седмица на преглед да видим какво ще каже док ....така искам да е всичко наред вече. Но въпроса ми е следния - трябва да минат например 3 календарни месеца от деня на кюретажа или 3 цикъла newsm78.

# 7
  • Мнения: 9 063
3 цикъла.

# 8
  • Мнения: 1 335
3 цикъла. Поне така ми беше казал моя лекар. Успех другия път!

# 9
  • Мнения: 822
3 цикьла

# 10
  • Мнения: 1 765
Съветвам ти да не бързаш, естествено, мнението на доктора ти е най-важно, но аз чаках 6 цикъла...въпреки, че се проточи малко повече, поради други причини...

Няма да обяснявам, че на матката и е нужно време да се възстанови, цикъла ти да се нормализира и т.н....не броиш кървенето след кюретажа за цикъл, нали?!?

Успех ти желая   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 409
Съжалявам за това през,което минава.Знам как се чувстваш.Минах през същото през април 2006г.На мен док ми даде светлина още след третия месец,но аз изчаках 6.На шестия месец забременях от раз.
Пожелавам и на теб същото.
Следващия път всичко ще е ок,вярвай в това.Успех  Hug

# 12
  • Мнения: 282
Да, вярвам че всичко ще е наред, малко ме е страх за следващия път и си мисля какви ли не неща. Първата ми бременност беше страхотна, без никакви проблеми ... толкова се радвах когато гушнах бебчо за пръв път и сега като го гушкам се успокоявам много и сърцето ми се изпълва с огромна радост и топлина, но ми е мъчно за това, което се случи. Пожелавам си само да сме живи и здрави пък предполагам, че всичко ще е нардед. Просто исках да поговоря с вас за това, да чуя и вашето мнение, защото за огромно съжаление има много мамчета преживели това...писала съм и в други теми за това, но както казах исках да поговоря, защото си мислех че с времето ще се успокоя, но не, като че ли беше вчера  Sad

# 13
  • Мнения: 1 409
Ох,миличка колкото и време да мине все ще ти е тежко  Cry.Аз вече си имам едно малко слънчице,но все още ми е много мъчно за това,което загубих.Едва ли някога ще мога да забравя,но за съжаление се научих да живея с тази загуба.
 Hug

# 14
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Ако всичко е наред,след 2 цикъла можете да започнете с опитите.При мен беше така.Изчаках 2 цикъла и след това бебо стана от раз.Пожелавам и на теб същото. Hug
А пиеш ли фолиева киселина?

Общи условия

Активация на акаунт