Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 септ. 2008, 16:32 ч.

Нормално ли е да яде само месо?

• 1 781
  • 21
  •   1
Отговори
  • гр.София
Здравейте, мами
Щерка ми е на 1,9 г. отказва всякакво ядене и иска да яде само месо под всякаква форма. Когато наближи време за обяд или вечеря се почва "даиииииииииии месе мамо, месе". Когато яденето е нещо готвено с месо се яде само месото другото се плюе. Когато се опитввам да и пробутам постна манджа или супа тотално отказва да яде #Cussing out. Има ли място за притеснения това , че яде само месо или нр, просто го обича.

# 1
  • Белгия/София
Не мисля, че е проблем. Нека яде  Simple Smile

# 2
  • Стара Загора
И според мен не е проблем Hug

# 3
  • София
Тъкмо се чудех дали само моето дете е така. Ако пюрето, което му давам е без месо изобщо не го яде (как го надушва ненам). ooooh! Опитва една лъжичка и след това изобщо не мога да го излъжа да изяде втора и винаги се налага да му давам месно пюре. Първо го отдавах на това, че не иска моите пюрета,но май не е това.

# 4
  • София
Зависи колко време е на такава диета. Само месо пет, десет, двайсет дни може и да е нормално, но след това вече е притеснително.

# 5
  • София
Само месо пет, десет, двайсет дни може и да е нормално, но след това вече е притеснително.
Какво имаш предвид?

# 6
  • във фантазиите на някои хора
Много от децата имат "месен период" или "млечен период". Обикновено отшумява след кратко време. Важното е месото, което се дава, да е качествено,домашно сготвено /не колбаси и кренвирши, например/. Има деца, които дълго време приемат само кисело мляко и понякога хляб. Няма проблем. Лоши са другите мании, пристрастяването към вредни храни - пълни с подобрители, консерванти, оцветители и съмнителни съставки.
Приемете, че си имате хищник  Laughing и спокойно.  Hug

# 7
  • София
Само месо пет, десет, двайсет дни може и да е нормално, но след това вече е притеснително.
Какво имаш предвид?
Нямам предвид вашия случай, все пак става въпрос за пюрета, които имат и други съставки. Месни пюрета може всеки ден. Но само месо, без зеленчуци, без зърнени храни, мляко и плодове е най-малкото вредно за обмяната и трябва да се правят опити за завръщане към по-пълноценен режим на хранене.

# 8
  • Стара Загора
Съгласна съм с valerie

# 9
  • В ЛуДнИцАтА
И според мен не е проблем. Моето дете също набляга на месото, но пък отделно хапва и салати и плодове. Peace Добре е поне между храненията да свикне да хапва плодове и зеленчуци, а основното  Peace- нека си яде месо детето.

# 10
И моята обича месцето най-много (способна е да изяде 1/2 скумрия, а вчера изяде 1/2 свинска пържола), но за моя радост не отказва и плодови пюрета и зеленчукови манджи,  а и мляко Mr. Green.
Ако е наистина само за известно време няма проблеми.

# 11
  • във фантазиите на някои хора
Пристрастяването към определена храна може да е знак, че елементите, които съдържа, липсват в организма. Нека си яде. Опитайте да прибавите някой зеленчук, който прилича на месо.

# 12
  • гр.София
Благодаря за отговорите. Все пак яде и кисело мляко и от време на време плодове. Освен месо може да яде постоянно и краставица. И съм я оставила да си хрупка месце явно има нужда от това, но за сметка на месото яйце  не иска и да помирише.

# 13
  • Sofia
Сигурно има причина да търси месо.

# 14
Моят син е на периоди. Имахме период мляко - нищо друго не искаше да вкуси. Период хляб - да не види друго за ядене, освен хляб. Период месо също имахме. При вас колко време продължава желанието да яде само месо?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт