печен пипер във фризера

  • 16 506
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 018
Аз ги махам /изтърбушвам/, докато са сурови, защото по лесно се почистват. После, като е печена полепват навсякъде семки.

# 16
  • Мнения: 5 001
Аз ги махам /изтърбушвам/, докато са сурови, защото по лесно се почистват. После, като е печена полепват навсякъде семки.
Т.е печеш изтърбушени чушки така ли?  newsm78

Аз пека в чушкопек и ако са изтърбушени много течност изтича при печенето.Следователно и доста пуши.Виж,ако се пече цялата чушка не пуши.

Въпросът ми беше за замразяването....Необелени чушки,НО със или без семки?....

# 17
  • Мнения: 2 018
Да пека ги изтърбушени. Е, пуши си малко, но после ми е по лесно.  Wink Пека и на скарата и  в чушкопека.

Съответно и замразявам без семки.   bouquet

# 18
  • Мнения: 5 001
Бо,благодаря ти за търпението  Wink
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 493
Аз го пека, обелвам и в торбички  Peace

 Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 618
Когато  изпечени и небелени се замразят, след това имат вкус на токущо печена чушка и са по-вкусни. Аз не ги търбуша, а си ги замразявам с ъс семките и дръжките. Някак си ми е по-хубаво като ги наредя в чинията и ги поръся с магданоз и чесън.
Слагам и парени, които ползвам за пълнене.Тях ги търбуша, измивам и във вряла вода за 4-5 мин. след което в пликчета.
И също токо нарязани и запържени леко за миш маш, пак в пликчета.
Въпрос на вкус. Peace

# 21
  • Мнения: 2 803
Измивам го, изчиствам семето и го изпичам. Слагам в торбички на бройка. За готвене го попарвам и  правя за супи нарязан на ситно и в кутия от сладолед. Също си правя и камби - пак измити и изчидтени от семето. Стават чудесни пълнени с яйци и сирене.

# 22
  • Мнения: 832
Ние правим два вида пипер за фризера - печен и бланширан.За печения пипер чушките ги печем на тенекия на огън(може с дръжките може и без тях), после като изстинат ги слагаме в пликове за фризер; бройки колкото за едно ядене. А за бланширания пипер чушките се измиват и изчистват от дръжките и семената, след това се слагат във вряща вода на котлона колкото да си променят цветя, да се попарят. И като изстинат процедурата е същата - в пликове бройки за едно ядене. Печения пипер го ползваме за панирани чушки, миш-маш, може и за салата.А бланширания - за пълнени чушки(с кайма; с ориз и гъби, с яйце и сирене).

# 23
  • Мнения: 940
Аз пека пипера изтърбушен на барбекюто. Майка ми го пече на тенекия, и тя изтърбушен. После задушавам, небелен го прибирам в пликове.
Замразявам и пресен, небланширан. Слагам чушките една в друга по 10 в пликове.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Пека на печка , беля и нареждам във фризера в пликове.Един път пробвах небелени , но не ми харесаха как се белят въпреки , суперлативите за тях и от тогава отново беля  Peace

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз пека пипера изтърбушен на барбекюто. Майка ми го пече на тенекия, и тя изтърбушен. После задушавам, небелен го прибирам в пликове.
Замразявам и пресен, небланширан. Слагам чушките една в друга по 10 в пликове.
И аз така!  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 676
Чистя от семките,пека и прибирам - без да беля
После размразявам и беля- така ми харесват повече на вкус,отколкото белени
За пълнене слагам по 10-ина чушки ,почистени и непланирани в плик ,без да ги мачкам- още замръзнали после ги пълня и слагам в тенджера/със сос/

# 27
  • София
  • Мнения: 6 950
Изтърбушени, небелени в пликове  Peace

# 28
  • Мнения: 3 622
Изтърбушен, печен и обелен. Прибирам го в пликове по 12 - 13 бр.  Peace

# 29
  • Мнения: 14 488
в найлонови пликчета за фризер, необелен

Общи условия

Активация на акаунт