Сарми "Холестеролки"

  • 4 233
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 478
Тези сармички са много вкусни, но са малки холестеролови бомбички. Все пак за тези, които ще се престрашат ще дам рецептата.

Сарми "Холестеролки"




2 тарелки пилешки кожички (по 700 – 800 гр.)*
500 гр. кайма
2 ч.ч. ориз
1 гл. лук
1 морков
1 чушка
1 домат
зехтин
сол, черен пипер
чубрица, джоджен

Лукът, морковът и чушката се нарязват на ситно и се запържват в малко зехтин. Доматът се обелва, нарязва на дребно и прибавя. Прибавя се и каймата, а след това оризът. Залива се с 2 ч.ч. гореща вода и се прибавят солта и подправките. Оставя се на умерен огън и след като изври водата се отстранява от котлона. С получената смес се пълнят кожички и се завиват като сарми. Подреждат се в тавичка. Заливат се с малко гореща вода. Посоляват се и се поръсват с черен пипер. Пекат се 30 минути от едната страна страна и се обръщат да се позапекат малко и от другата страна.

В началото мажех сармичките с масълце отгоре, за хрупкава коричка, но си пуска прекалено много мазнина. Все пак на който му се рискува да качи холестерола да пробва.

Имам още една много хубава и интересна рецепта с пилешки кожички, но ще я напиша тези дни като кача снимките.

* най - хубави са кожичките от Билла, защото са най - големи и подходящи за сармички

# 1
  • Мнения: 2 241
Ох, тези холестеролки вкъщи много ще се харесат, ще ги изпробвам задължително.    bouquet
Сигурно стават доста голямо количество, дали мога да намаля продуктите наполовина?

Малко се изненадах, защото съм те засичала най-често в темата за постите. Joy

# 2
  • Мнения: 27 524
Майкооо, наистина са холестеролки  Shocked
Аз ще се въздържа, иначе звучат супер  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 478
Ох, тези холестеролки вкъщи много ще се харесат, ще ги изпробвам задължително.    bouquet
Сигурно стават доста голямо количество, дали мога да намаля продуктите наполовина?

Разбира се, че можеш Peace Количеството, което съм написала ми е точно за една голяма кръгла тава, но от тези сарми в нас се яде рядко, но в голямо количество Laughing


Цитат
Малко се изненадах, защото съм те засичала най-често в темата за постите.


то аз все съм или на диета или е дошло време за пост Joy ама за домочадието готвя строго недиетични неща, както и се забелязва Joy

# 4
  • Мнения: 265
Сарми "Холестеролки"    .......въпреки всичко , ще  се пробвам . Благодаря   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 774
Още малко да завее и да зафучи навън,ще са страхотни с червено вино  Mr. Green
Ще се пробват....
Мерси   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 925
Ние сме фенове на високо калоричните "манджи", така че това със сигурност ще се пробва  Peace

# 7
  • Мнения: 6 003
На външен вид изглеждат много апетитно, но като прочетох рецептата иии...наистина са холестеролки. Ще се въздържа да ги направя. Ще им се наслаждавам така.  Peace
Поздрави за рецептата  bouquet

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Изглеждат страхотно и на мъжа ми със сигурност ще му харесат, но... няма дори и да му казвам, че има такава рецепта!  Wink

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
О, да, ще направя тези сърми! Дори ще ги изпека върху нарязано кисело зеле.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 940
Ох, как не съм ги видяла тези....къде съм спала?
Ама няма вече--от днес съм на диета!!!

# 11
  • Мнения: 248
Много вкусно звучат, но и аз ще се въздържа, че с тези килограми....

# 12
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Доста вкусно изглеждат. А пилешките кожички откъде ги взимаш? Дали ще ги има в Била? Не ми беше дошло наум, че може да се продават и пилешки кожи.  Embarassed

# 13
  • Мнения: 248
Да, в Биллата ги продават замразени! Аз съм ги виждала!

# 14
  • София
  • Мнения: 478
Доста вкусно изглеждат. А пилешките кожички откъде ги взимаш? Дали ще ги има в Била? Не ми беше дошло наум, че може да се продават и пилешки кожи.  Embarassed

има ги и в други магазини, например Кауфланд, но са по - накъсани и не са хубави. Специално тези от Билла са големи и подходящи за сарми.

Общи условия

Активация на акаунт