Колко време са адските болки при нормално раждане?

  • 40 428
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 774
Някой тук ми чете мислите май! Laughing

Откакто разбрах, че съм бременна за втори път не спирам да мисля по този въпрос.

Този път със сигурност няма да позволя да ми "помагат" и да ускоряват раждането, защото съм убедена, че адските болки си бяха заради това. Ще се подкова с обиграна техника на дишането и най-вече ще съм подготвена за болките.

Горе главата, мила, ще се справим и ще оцелеем! Hug

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 15:27 от yagodka

# 16
  • Мнения: 2 567
Абсурд е да се обобщи такова нещо.  Rolling Eyes Всяка бременност, раждане, жена, чувствителност са различни.  Simple Smile
Не се спичай отсега, почти винаги вторият път нещата са по-бързи Peace Разучи техники на дишане, хомеопатия, настрой се положително и всичко ще мине добре Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 254
ами че то при всеки е различно,при някои и първото и следващите раждания преминават бързо и без болка,а при други е доста по-болезнено така че но твоите въпроси едва ли някои ще може да ти даде точен отговор как ще протече твоето раждане,пожелавам ти леко раждане и най-вече здраво бебче което е най-важното  Hug

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 258
За това,че се забравя не съм съгласна Naughty.Мен ме болеше адски много .Мъчих се 8 часа и накрая ми направиха секцио.Но при всеки е различно.

Е, чакай де! Детето ти е още бебе.

# 19
  • Мнения: 4 433
Адски болки около 2 часа имах Peace

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Много е относително Thinking
При мен беше кратко.
Леко раждане ти желая Hug

# 21
  • Мнения: 2 230
Не ми харесва нагласата ,с която си задала въпроса си - Колко време са адските болки при нормално раждане? Въобще няма такива АДСКИ болки.Не се настройвай така.Аз до последно си давах кураж че ще родя нормално и без епидурална,клкото й да ми я предлагаха в болницата - и така й стана.Наистина докато чаках МНОГО да ме заболи акушерката каза айде ще раждаш!Аз направо не повярвах,че това са били най-болезнените контракции до пълно разкритие.Но има едно нещо което е важно в случая според мен - аз винаги съм била с много болезнен цикъл и съм свикнала с болката,която при раждането беше малко по-силна от тази при цикъл.Така,че донякъде разбирам жените ,който не са свикнали с тази болка - според мен за тях тази болка е стресираща.Но най-важно е да не се страхуваш!Нали знаеш - на страха очите са големи!Успокой се - всичко ще мине идеално!  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 022
Имам три раждания, и трите по нормалния начин и без упойка.
Колкото и невероятно да звучи, и трите продължиха почти еднакво време - по около 8 часа от момента на приемането в болницата до изплакването на бебето.
Имах болки, но не бих ги описала като "адски". Всяко раждане е много различно, няма никаква установена система, поради което не може да се каже дали следващото раждане ще бъде по-леко или по-трудно. При мен най-леко беше третото, а ней-трудно - второто. При една моя приятелка (също с три деца) всяко следващо е било по-лесно и по-бързо от предходното.
Бих те посъветвала единствено да не се поддаваш на паника. Повтаряй си, че всичко ще бъде наред, че само след няколко часа ще гушкаш новото си бебче, усмихвай се на персонала в болницата, в отговор на което и те ще ти се усмихват и няма да усетиш кога ще дойде моментът.
Стискам палци и ти пожелавам най-прекрасното раждане на света.

# 23
  • Мнения: 3 869
Лично моето мнение е, че раждането не е болезнено по условие; но ние сме го направили такова. Има много фактори, които водят до болка - както физически, така и психически. Моето раждане не беше болезнено, въпреки че беше продължително, но и много се бях готвила по темата кък да НЕ бъде болезнено. Сред основните фактори за болката са медикаментозното ускоряване на процеса, страхът, предлежанието на бебето - в тази последователност. Само първото е непреодолимо или по-скоро преудолимо, но отново само с медикаменти (епедуриална упойка). Свободата на движение и отпускащата обстановка могат да направят чудеса! Пожелавам ти този път да го изпиташ именно така Simple Smile
(само да вметна, че не знам какво е болка при цикъл, за да правя сравнение с нея; просто физиологично раждането не е направено да боли - друг върпос е ние как подреждаме нещата)

# 24
  • Мнения: 257
Леко раждане за болка не мисли това е наи сладката болка и бързо се забравя

# 25
  • Мнения: 41
Адски болки не изпитах.Болките си бяха поносими,но мисля,че при всеки е индивидуално.Това,че първото раждане е било продължително и болезнено не означава,че и при второто ще е така.Трябва да се успокош и да мислиш позитивно.Леко раждане ти желая Peace

# 26
  • Мнения: 93
Направо не желая да се сещам.
Мъчих се точно 38часа през 24от тях с контракции на 10мин.  Но без разкритие  след почти 2 дни силни контракции само 2,5 см. Бебето беше с лицево прилежание и усукана пъпна връв /2 пъти/, не успяваше да си проправи път.

Късмет, явно лош късмет.
Дано следващия път всичко е нормално - пожелавам ти го и на теб от сърце Simple Smile Peace

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 17:15 от sofiq_

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мен ме боля съвсем малко време-докато получа 4-5см разкритие,защото тогава ми сложиха епидуралната упойка....след нея раждането е посен  Peace

# 28
  • Мнения: 54
Наистина е мн относително.
С първото раждане имах силни болки около 2-3часа.
Сега с второто въобще нямах такива болки направо минах на напъните (те ме поозориха малко но бебчо се роди голям)
От все сърце ти пожелавам такова раждане като моето Hug
Но все пак мисли по позитивно Peace

# 29
  • Мнения: 1 674
Първият път-около 2 часа ,втория-около 40-50 мин.

Общи условия

Активация на акаунт