Колко време са адските болки при нормално раждане?

  • 40 435
  • 141
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 249
harem_style, а лежеше ли по гръб по време на разкритието, имаше ли възможност да се движиш? Свободата да заемаш инстинктивно поза е от особено значение за управлението на болката. Освен това, ако си била и на система с окситоцин, това също прави болките в пъти по-силни и трудни за преодоляване. Разположението на бебето също има значение.
Този страх в момента обаче не работи в твоя полза. Страхът от болката носи болка.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 675
Зависи колко бързо ще ти сложат епидуралната  Joy

Шегувам се, при всеки е различно. И аз мисля, че не трябва да се настройваш негативно. Колкото си по-спокойна и уверена, толкова по-добре.  Peace

Много точно казано. Ако си настроена негативно, няма как да не ти се сторят много силни болките. Аз лично преди второто раждане имам 2 спонтанни аборта, единият в 20-та седмица. Сега като се връщам назад, си спомням повече физическата болка от аборта, а тези и от двете раждания сякаш съм забравила. Всичко е психика.

Леко и безпроблемно раждане ти пожелавам. Hug

# 62
  • Мнения: 5 183
Аз чак "адски" болки не съм имала.
Пожелавам ти леко воторо раждане.

# 63
  • по света
  • Мнения: 1 587
Първия път родих трудно предизвикано без да имам каквито е да е физиологични данни-1.30минути бяха адските болки.Втория път не съм имала болки бях с епидурална-2 часа общо,третия път 20 минути болки и раждане Peace

Втория път наистина е по-лесно,съвет от мен вземи си любима музика за предродилна много по-бързо минава времето.Успех !

# 64
  • Мнения: 1 586
При мен имаше такива болки....продължиха няколко часа след,което се наложи спешно секцио, но има жени при,които раждането преминава много по леко, дано и при теб така стане.Не се притеснявай,мисли позитивно и всичко ще е наред!Успех!

# 65
  • Мнения: 1 131
harem_style, а лежеше ли по гръб по време на разкритието, имаше ли възможност да се движиш? Свободата да заемаш инстинктивно поза е от особено значение за управлението на болката. Освен това, ако си била и на система с окситоцин, това също прави болките в пъти по-силни и трудни за преодоляване. Разположението на бебето също има значение.
Този страх в момента обаче не работи в твоя полза. Страхът от болката носи болка.

Да.Почти през цялото време лежах в леглото,но не само по гръб.Лежах и на една страна.Лежах и виех от болка.
Вечерта в 23.00 започнаха контракциите на 10 мин.Бяха болезнени,но поносими.Имах 1 см. разкритие.В  3 часа през нощта ми падна тапата-в болницата един заспал доктор ми пукна водите и оттам започнаха същинските мъки.Родих в 11 часа наобяд без системи,без хапчета,без инжекции.Бебо се роди дребен 2600-2700 беше,но с епизиотомия.

# 66
  • Попово
  • Мнения: 687
болеше ме  зверски около 7-8 часа и при двете раждания, сега ще видим третото как ще е, дано е по-безболезнено Praynig

# 67
  • Мнения: 1 168
Би трябвало второто раждане да е по-леко, нали вече едно бебе е минало от там. Simple Smile
Можеш да си помогнеш с разни упражнения, също с много разходки.
Но все пак, от болка не се умира,  Simple Smile. Дано всичко останало е наред! Леко раждане!  bouquet

# 68
  • Мнения: 625
И аз съм в отбора на страхливките на които им предстои второ раждане.Моето първо раждане беше кошмарно ,затова сега ще си поискам епидурална упойка-дано да има ефект.

# 69
  • Мнения: 4 017
Казват, че второто раждане боли по-малко и трае по-крако. Освен това всяко раждане е различно при всяка жена и при една и съща жена...


Да, и мен много ме болеше, а и дългичко продължи, но само докато ми сложат упойката. Помня, че едва намерих сили да попълня документите за епидуралната, тъй като реших, че искам в последния момент.

# 70
  • Мнения: 4 589
Ами моя опит не знам до колко е показателен, тъй като родих в 25 г.с. и бебетата бяха много малки. Но при мен контракциите започнаха вечерта, лекарката не ми вярваше (лежах от 13 дни за задържане в Токуда) и даже ме мериха на апарат, който не отчете. После ми дадоха куп лекарства, бях и на системи, но вече сутринта започнаха доста силни контракции.
Свалиха ме към 13ч в родилна зала, сложиха ми система и в 14ч. се появи първото бебе, следващото в 14.15ч. Не искам да разправям по-натам.....

Надявам се, следващия път да имам повече късмет и да си гушна рожбите.

# 71
  • Мнения: 1 428
За да не усетите нищо,поискайте епидурална упойка.

# 72
  • Мнения: 1 121
Ако се притесняваш от болките, раждай с епидурална. Не усещаш никаква болка, но си усещаш контракциите и знаеш кога да напъваш.

# 73
  • Мнения: 9 814
Няма адски болки, има нормални родилни болки- раждаш детето си, а не отиваш да те режат парче по парче.
Всеки човек има различен праг на болката.

# 74
  • Мнения: 6 713
Чак пък адски болки Stop Stop

Аз бях с епидурална и усещах доста силните контракции накрая. Може би не ме беше хванала добре?! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт