извличане на стволови клетки-съвет????

  • 6 012
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 696
здравейте!искам да попитам мамите,които са направили тази услуга!сега доволни ли са за взетото решение??аз искам живот и здраве да вземат стволови клетки,казаха ми че процедурата е 3100лв.а след това по 300лв.на година,мога да си го позволя!вие какво мислите-да го правя ли??и още едно уточнение ще раждам в тина киркова така съм решила.някои да знае колко ще ми излезне екип,вип стая и присъствие на бащата с мен??към 600-700???благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 668
Аз съм запазила стволови клетки на детето си. Четах много и много противоречиви мнения, но аз за себе си съм доволна и смятам, че изборът ми е правилен. Ндявам се никога да не му потрябват на малкия....
За тина киркова - аз раждах там преди 2 години и половина и 600-700 лева тогава бяха недистатъчни  Thinking. тогава екип беше 500 лева, вип стая 70 лева на ден, присъствие на бащата 200 лева и вип зала за раждане 200 лева \тя е задължителна когато бащата присъства\. Тоест преди 2 години от 1000 лева се тръгваше - сега ме съмнява да са намалили цените  Joy. Сигурно ще се включи някоя по-прясна мама с актуален ценоразпис

# 2
  • Мнения: 696
мерси предварително

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз пък сефте чувам че се плаща и годишна такса. Thinking
Това,което трябва да се замислиш е не толкова ще ги извлечете ли клетките, това е лесно и все се събират парите. Замисли се недай си боже ако се наложи трансплантация на такива къде ще я правите и имаш ли представа колко струва? Аз гледах цени от 150 000 евро нагоре. newsm78

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когато бях в 9-я месец бременна с дъщря ми доста се чудих за това,но прочетох,че всяка година умират няколко клетки/незнам точно колко/  и се отказах
Това е въпрос на личен изор - чети информация и си реши  Hug

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Повечето семейства , всъщност всички , които са го направили  и са се информирали  са доволни от избора.Аз за себе си съм негативно настроена и няма да го направя поне засега.Много са противоречиви мненията .Информирай се и реши сама за себе си  Peace

# 6
  • Мнения: 6 713
Аз също се колебах дали за не запазя стволови клетки и питах моя доктор, който каза, че изследванията в тази област са малки и няма достатъчно опит и не ми препоръча да го правя.
Има много информация, прочети и вземи своето решение Peace

# 7
  • Мнения: 4 017
Зори, виж в сайта на Тина Киркова за цената. Мисля, че това е пакет, който струва около 1000 - 1200 лева (говоря за раждането - избор, вип, баща и т.н, не за стволовите клетки).

Би ли споделила дали заради болницата или заради конкретен лекар си решила да раждаш в ТК?

Аз лично не съм запазвала стволови клетки. Все още в световен мащаб основна се практикува вземане и съхранение, а не използване, така че няма реални изследвания доколко е ефективно и оправдано от гледна точка на разходите.

# 8
  • Мнения: 696
моят лекар ми препоръча болницата,все още не съм избрала екип

# 9
  • Мнения: 288
Аз ще си запазвам сега стволови клетки избрахме крио сейф и там не се плаща годишна такса.Общо струва 3500лв.,досега сме дали 700лв. като родя и се окаже че всичко е наред ще им преведем останалите 2800лв.Всичко е въпрос на личен избор сама трябва да прецениш дали си струва.Леко раждане Peace

# 10
Има една Английска банка, Смарт Селс, която предлага тази услуга в БГ и са по ефтини и май по добри. Плащаш веднъж само, около 2000 евро за 25 години, и нямат годишни такси. Цената им включва и всички изследвания. Българските банки излизат доста по скъпо. Виж ги в нета, smartcells.com. Имат офис в София и Пловдив, но взимат и в други градове Simple Smile

# 11
  • Мнения: 65
Ние се доверихме на Cryo-Save, дано все пак да не се налага да се ползават!
Успех и леко раждане!

# 12
  • Мнения: 9 973
поради факта,че все още няма отзиви,аз се отказах и не съм давала

# 13
  • Мнения: 2 746
Безсмислена процедура с неясен краен резултат.

# 14
  • Мнения: X
След, като се информирах доста подроно се отказах, всичко е поредната гълтачница на пари.

Общи условия

Активация на акаунт