Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Основно и средно образование
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора
Здравейте всички мами. Very Happy Аз съм мама на две момичета  и тия дни за първи път покрай една моя приятелка която има първокласник тази година разбрах, че и на мен ще ми предстоят големи проблеми след 2 години.
Историята е следната:
Оказа се, че ако детето й не бъде одобрено за занималня след училище за нея варианта е или да плаща по 100 лева на училището или да наема гледачка, ( ама и да може и да учи с детето, тоест начална учителка). Всички много добре знаем, че нашите майки имат да чакат докато станат на 63 години( докато стигнат възраст до пенсия) Whistling
Затова двете се ровихме в Интернет  разбрахме, че във много градове има частни занимални които предлагат да обгрижват и да учат домашните с детето Ви, като може и допълнително да се занимават с език или изкуство... Цените варираха от 200 до 1000 лева, в зависимост от желанията на родители. #Crazy
Но образованието е важно и затова повечето родители които са отговорни  няма да оставят детето си само заключено в апартамент под надзора на комшийката. Те ги дават на такива занимални. А Вие какво мислите? 200-300 лева заслужава ли си? newsm78
Цитирай

Според мен не си заслужава.
Мисля, че занималнята е мястото, където оставяте детето за няколко часа след училище, защото живеете далече, за да не пресича оживена улица, за да не стои само вкъщи и т. н.
Занималнята не е мястото, където то учи качествено. Още повече, ако децата са много.
И едва ли може да се съди колко е отговорен един родител по това, дали детето ходи на занималня.
Защото аз бих могла да твърдя обратното.
Най-добрият вариант е баба, ако има такава на разположение, разбира се.
Цитирай

Велико Търново

Аз не говоря за забачница, а  за занималня за ученици от  1 до4  клас. Не да  оставят детето за да не пресича оживената улица, а за да научи домашните си и да се занимава според интересите си допълнително. Групите на са повече от 9-10 човека. А на училищната занималня е от всички класове на куп по 30. А къде би завела ти детето си което е на училище само до обед и не разполагаш с грижовна баба. Едно време баба ми ме гледаше след училище, но сега такива баби са или се водят безработни или са по-скоро прабаби. Пак и ако си виждала учебния материал в началните класове, то май бабата ще бъде малко неподготвена в този случай. А както се знае когато основата е изпусната после много трудно да се наваксва. Но уважавам мнението ти Smile
Цитирай

София

Малко ме изненадва този момент с " одобряването" на детето  Rolling Eyes. Кой трябва да го "одобри" и по какви критерии?  Редно е ръководството на училището да си извоюва средства за учители, които да подготвят децата в занималнята, така че да могат да бъдат обхванати всички деца, които желаят да я ползват.  Peace

Всяка занималня може да бъде полезна, ако се води от добър и съвестен педагог. Личното ми мнение е, че при добра организация и кадърен учител подготовката в занималнята е един чудесен вариант. Разбира се, че в обратния случай не би си заслужавало да се дават каквито и да е пари.
Цитирай

Аз не говоря за забачница, а  за занималня за ученици от  1 до4  клас. Не да  оставят детето за да не пресича оживената улица, а за да научи домашните си и да се занимава според интересите си допълнително. Групите на са повече от 9-10 човека. А на училищната занималня е от всички класове на куп по 30. А къде би завела ти детето си което е на училище само до обед и не разполагаш с грижовна баба. Едно време баба ми ме гледаше след училище, но сега такива баби са или се водят безработни или са по-скоро прабаби. Пак и ако си виждала учебния материал в началните класове, то май бабата ще бъде малко неподготвена в този случай. А както се знае когато основата е изпусната после много трудно да се наваксва. Но уважавам мнението ти Smile

Нали искаше мнение?
Аз казах своето - занималнята не е мястото, където се учи.
Там децата повече се уморяват. Домашните и уроците се претупват.
Не ти го налагам, естествено.

И откъде-накъде реши, че говоря за забавачница?

P.S. Мен пък ме изненадва това, че с толкова малки деца пускаш подобна тема, че и спориш и се притесняваш за нещо, което ти е твърде далече и не познаваш.
За мен темата е приключена.
« Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 18:34 от cool_witch »
Цитирай

Велико Търново

Аз не оспорвам мнението ти cool_witch Very Happy. Явно ти си имаш грижовна баба, която може да обясни на детето че думичка се състои от МОРФЕМИ КОИТО СЕ ПРЕВРЪЩАТ В ЛЕКСЕМИ ,но моите баби нямат възможност за подобна отговорност. Не смятам също така че рано съм се замислела по въпроса защото след 2 години и аз ще имам първолаче. Пак и аз съм на принцип че се мисли от рано,  за да не правиш в последен момент каквото дойде.  Peace
Цитирай

В 1-ви клас сина ми ходеше на занималня при учителката си, срещу 6 лв. на ден. Не мога да кажа, че не бях доволна. Лошото е, че сега я сменят и май ще опитаме на нормалната занималня в училището, дано и там всичко да е ОК.
Цитирай
Здравейте, мисля че е много демоде да се оставят децата на баби или на близки да ги гледат, освен ако нямате избор, разбира се. Има много приятни и уютни занимални, трябва малко проучване да се направи, където да си оставите децата на грижите на възпитатели и те да се чувстват добре сред връстниците си.
Цитирай

Аз пък не знаех, че е демоде, детето ти да е в домашната и позната обстановка, където се чувства сигурно и обгрижена, така както никъде другаде не биха направили. Че е демоде, да се нахрани с домашно сготвена храна, дори да легне да дремна около час следобед, преди да почне да потготвя домашните си... че е демоде да има кой да се занимава изцяло с него, особено ако бабата и/или дядота са  достатъчно интелигентни и освен всичко, ако толкова пък не знаят нещо, биха могли да се допитат да гугълеца.....

Далеч не съм против занималните, напротив. Много съм за занимални от нов и различен тип от тези, които съм виждала аз в училищата с по 30 деца, които щуреят и се бият и никой не може да успокои и овладее. Стига да ги има, и родителите да могат да си го позволят - даже съм много ЗА, но да се каже ДЕМОДЕ за домашната обстановка, звучи доста елементаристично, да не кажа някоя по друга дума. Peace
Цитирай
Krische, не се засягай, но не съм имала предвид занималните в училище, или поне не тези, където децата се оставят без надзор и трябва после вкъщи да си доучват и да си дописват домашните. А баба и дядо не ги отричам - и аз съм станала човек благодарение на техните грижи. Просто днес света се променя много бързо и не можем да искаме от нашите родители да са 24 часа на разположение, и да са в час с всичко ново.
Говорех за местата, частните занимални и центрове, където за детето се грижи специализиран персонал, комбинира се ученето със занимателни игри и детето общува с връстници. Вкъщи това няма как да стане. Баба и дядо могат да прекарат събота и неделя с децата също пълноценно времето.
Цитирай

под голямата лоза

Дъщеря ми е трети клас и пред дилемата
дали баба й да я гледа в къщи след училище,
или да посещава частна занималня в училището,
предпочетох варианта със занималнята.
...по няколко причини, но най- важната е,
че там успява да си подготви домашните
за следващия ден под надлюдението
и помощта на педагози, които й обяснават
нещата, които не са й ясни така, че да ги разбере...
Цитирай

Изобщо не се засягам, защото няма за какво. И както и аз обясних, много съм ЗА този тип частни занимални. Единственото, което ме подразни е думата "демоде", но мога да приема, че не си искала точно това да кажеш, или поне не в този смисъл Peace
Цитирай
Е, извинявай, щом те е подразнила думата. Радвам се, че като цяло сме на едно мнение. Аз съм си дала малчугана, който сега е първи клас в една новооткрита занималня и до момента съм с прекрасни впечатления. Имат и медицинска сестра, освен възпитателите, много е балансирано ученето и играта.
Цитирай

Варна

Аз бях пред същата дилема. Частните учителки ми искаха по 400 лв за половин ден. Накрая я записах в частна занималня където са 8 деца групата. Вземат я от училище, водят я на обяд и после подготвят домашните. Засега всичко е наред, а цената е 12 лв на ден с храната.
Цитирай

ако имате баба пенсионерка е по добре тя да се занимава с детето ние сме така
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 49 отговора