Остава ли ви време сами да правите пюренца за бебчето?

  • 2 910
  • 90
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Здравейте, Още ми е рано за този момент, защото очаквам бебчо да си появи в началото на декември, но с приятелки настоящи майки вече спорим, защото аз имам голамо желание сама да приготвам храната за моето слънчице. По опитните , обаче ми казват, че въобще не им оставало вроеме за домашно приготвени пюрета и се възпалзват от тези на магазина. Аз обаче не искам да повярвам, че ще трабва да храня детето си с изкуствени храни.
Моля да споделите ако имате опит остава ли ви време за домашни пюренца или наистина всички придпочитат готовите от магазина Hug

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Лично на мен,ми оставаше и в началото аз приготвях пюретата за
дъщеря ми.Имам специален робот за тази цел и правех по две дози,
не всеки път,но според ситуацията.Не мисля,че отнема чак толкова много време. newsm78
Разбира се говорим за времето преди бебето да е проходило. Peace

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 15:54 от slanced

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
До 1 год. и правех пюретата почти изцяло аз.Справях се,защото спеше по 2 пъти на ден и имах повече време.После започна да иска да е повече време навън и спеше по-малко.Започнахме кухня и ми е добре.

# 4
  • Мнения: 4 014
Не ми остава време, особено, когато сме навън преди обед. Правила съм много малко пъти. Имам желание, но имам и съмнение относно продуктите от пазара. Ще ми се да вярвам, че тези в бурканчетата са преминали през по-строг контрол!

# 5
  • Мнения: 3 157
Какво разбираш под изкуствени храни????Мислиш,че плодовете и зеленчуците от пазара са по-чисти от тези в пюретата ли?Времето за приготвяне ли те притеснява или това,че не вярваш на това,което пише на етикетите за съдържанието?
Моето дете яде и готови пюрета,и готвено-зависи от това с какво време разполагам,какво е времето навън-става ли за разходки или е лошо и трябва да се виси вкъщи.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И двете ми деца са отгледани с домашни пюрета, така че - определено остава време Grinning С малко планиране и наличие на фризер никак не ти се налага да го правиш всеки ден.
Моята система беше много простичка - взимаш 1кг от даден плод или зеленчук, измиваш и почистваш, вариш на пара (в тенджерата под налягане става за минути - плодовете обикновено са готови в рамките на 5 мин, а даже картофите са готови за 20 мин), пасираш, слагаш във формички за лед и замразяваш. Като замръзнат, си ги слагаш в пликче и надписваш какво е Laughing После само си вадиш по някое кубче и можеш да ползваш както за начало на захранване, когато детето яде не повече от 1-2 ч.л. (едно кубче е приблизително 30 гр), така и по-нататък, за да правиш най-различни и разнообразни смеси от неща.
Даже и да приготвяш всеки ден по нещо, едва ли отнема повече от 30 мин с подготовката, просто е по-досадно Mr. Green
Ако захранваш по съвременните препоръки - около 6-тия месец, тогава по този начин ще храниш приблизително 2 до 3 месеца, след което детето ще може да яде от вашата храна, стига да отделяш 1-2 порции за него, преди да сложиш сол и подправки.
А ако ползваш педагогическо захранване, нищо от това няма да ти е необходимо и ще ти е възможно най-лесно и мързеланско Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 418
На мен ми е трудно, но все пак намирам време. Правя обедни пюрета с месо и зеленчуци и десертни с плодове за след обяд. Обикновено правя по три на веднъж - едното за текущото ядене и две за следващите два дни. Винаги обаче имам и готови за всеки случай, когато се наложи ги ползвам без колебание.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
При мен имаше време бол,но пък аз нямах никакво желание да правя пюрета Crazy

# 9
  • Мнения: 454
И аз се присъединявам към  майките, които нямат време /а и фризер/. Ако бебето ти е от неспящите и нямаш кой да ти помага, малко трудно ще намериш време за всичко - гледане на бебето, домакинството и  приготвяне на домашни пюрета. Не знам защо си толкова сигурна, че като приготвиш сама пюрето и всичко ще е ОК, освен ако сами не си произвеждате суровините. Аз лично не съм сигурна кое е по изкуствено, вносните купешки пюрета, които са произведени съобразно определени изискванията или плодовете и зеленчуците с неясен произход и химичен състав, които се продават по пазарите.  Приготвям домашни пюрета на дъщеря ми предимно когато баба ми ми изпрати материал собствено производство и то, ако имам време. По рядко взимам плодове и зеленчуци от пазара и то, ако наистина им е сезона и се предполага, че за отглеждането им са използвани повече природните условия и по-малко различни торове и химикали. За месото също не можеш да си сигурна, дали няма химикали и консерванти, но пък домашнотои то е съмнително.
Това е моето мнение, но когато дойде време твоето бебе да яде пюре, ти сама ще прецениш какво да правиш. Всичко е много индивидуално и това, че по-опитните казват нещо не означава, че ти трябва да се съгласиш с него, но няма смисъл да спориш. Пожелавам ти леко последно тримесечие и леко раждане, а за пюретата не бери грижа, че са мнооооого далече.

# 10
  • Мнения: 748
да.системата ми е такава: докато готвя за нас отделям в една тенджерка подходящи продукти - примерно парченце морков, картофче, тиквичка и т.н. после ги оставям да се варят на котлона, това не ми отнема време, защото няма какво да им бая, те си се варят сами. като се сварят само пасирам и сме готови. Peace

понякога съобразявам захранването на беба с нашето меню, друг път ние ядем нещо, с което съм решила да я захраня Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте, Още ми е рано за този момент, защото очаквам бебчо да си появи в началото на декември, но с приятелки настоящи майки вече спорим, защото аз имам голамо желание сама да приготвам храната за моето слънчице. По опитните , обаче ми казват, че въобще не им оставало вроеме за домашно приготвени пюрета и се възпалзват от тези на магазина. Аз обаче не искам да повярвам, че ще трабва да храня детето си с изкуствени храни.
Моля да споделите ако имате опит остава ли ви време за домашни пюренца или наистина всички придпочитат готовите от магазина Hug

Глупости. Ако стоят цял ден на кафе с приятелки или да гледат поредния сапунен сериал със сигурност няма да имат време за пюрета.  Mr. Green

Приготвянето на супи и пюрета на Калоян ми отнемаше точно 30 минути дневно. Нарязвам продуктите в неговата тенджерка. За 15-20 минути те са се сварили, после парченце масло, пасатора и в бурканчета. Не виждам нищо сложно и толкова трудоемко.

# 12
  • Мнения: 2 334
Намирам време да си приготвям пюретата.Отнема ми точно 30 мин. Peace

# 13
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
На мене лично ми оставяше време.Предимно аз му приготвям храната,но съм ползвала и  от готови те пюренца.

# 14
  • Мнения: 2 757
Определено ще ти остава време ако имаш едно бебе, което за предпочитане да е по спокойно, но и да не е пак ще намираш време ако имаш желание. Не им остава време на тези, които по цял ден са навън на разходки и на кафенца, седят пред ТВто или компа или просто ги мързи. Готви се 1 или 2 пъти седмично и се замразява. Аз м ого готвех ама понеже никой не ядеше и спрях. А иначе имах и желание и време намирах. Ти се моли детето ти да е ящно, че е голям яд да се мъчиш да направиш всичко перфектно, да купуваш само екологични продукти и накрая даже ти излиза все едно готово си го купил от магазина, но пък бебето не го оценява и после ако не ти се ядат пщрета на теб самата трябва да ги изхвърлиш. Аз гледах да ги използвам като ги хакна в някоя подходяща за целта супа и така си ги изяждахме без никой да разбере какво има в супата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт