Да отидем ли в Пловдив

  • 4 394
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте. Искам да споделя с вас един проблем който много ме измъчва и това е че с  бъдещият ми мъж живеем в Бургас(на квартира),но съм бременна в 5м. и той иска да ходим да живеем в Пловдив.Вярно че е голям град с перспективи за детето но на мен ще ми е много трудно,на ново място с нови хора,а и никой не познавам.Моля ви посъветвайте ме какво да правя-да се съглася ли? Sad

# 1
  • Мнения: 4 111
И в Плодвив ли ще сте на квартира или той има жилище там? Сами ли ще живеете? Кое е по-добро за детето ти според теб?

# 2
  • Мнения: 246
И в Плодвив ли ще сте на квартира или той има жилище там? Сами ли ще живеете? Кое е по-добро за детето ти според теб?
newsm12
А иначе не виждам нищо лошо   bouquet
Аз съм насреща  Hug

# 3
  • Мнения: 1 763
Аз бих предпочела Бургас, заради морето, но Пловдив също е хубав град. Ние също предприехме местене в друг град, но детето вече беше родено. Справихме се, бързо намерихме квартира, работа за мъжа ми ( даже две) и сега съм убедена, че взехме правилното решение. Успех, каквото и да решиш Peace

# 4
  • Мнения: 6 992
Пловдив е прекрасен град  Laughing, искам да се върнем там. Sunglasses Но аз сравнявам със София  Mr. Green
Но и Бургас не е лош.
Но - нека първо си потърси работа мъжът ти, да не тръгвате ей така, ако се решите, де.
Не ми е ясно какви преспективи за детето има предвид, и Бургас е достатъчно голям за хубави училища, а университет...каквото и да си говорим - най-добре в чужбина. newsm78 Макар че след 20 години току-виж положението се оправило с унитата... Crazy

# 5
  • Мнения: 355
Идвай, идвай - много си е добре в Пловдив Simple Smile
Сега сериозно - помисли добре какви възможности имате тук и какви в Бургас - работа, жилище, помощ от близки хора. Теб ти предстои раждане - тук има добри болници, в детските ясли и градини е пълно, това може да е проблем, но има и детегледачки също. Тъй като вероятно  мъжът ти ще е човекът, който ще ви издържа трима ви на първо време - каква работа ще започне и как ще бъде платена, имате ли осигурен дом, кваритира. Имате ли близки, на които да разчитате.
За кафетата и приятелките не бери грижа, мисли за важните работи и успех!

# 6
  • Мнения: 2 388
Помисли как ще ти е най - добре на теб.
Аз съм от Бургас, а приятелят ми е от Пловдив.
За девет години не можах да взема решение да отидем да живеем там.
При едни и същи условия ще сме и в двата града, но на мен ми е изключително трудно да се разделя с Бургас за повече от месец.

# 7
  • Мнения: 3 423
Изобщо не мисля, че ще имаш проблем с езика,
Пловдив все пак е също отвъд ятовата граница.

# 8
  • Мнения: 473
Аз лично не мисля, че има особена разлика между живота в Пловдив и в Бургас. Ако сравняваме София и останалите градове е друго нещо.

# 9
  • Мнения: 4 068
А каква е причината да иска да се местите?
Ако тук ще има по-добра работа значи ще ви е по-добре. Пловдив е прекрасен град. Ако решите да идвате насам и мога с нещо да съм полезна свиркай и ще помагам.

# 10
  • Мнения: 256
Ако имате добра работа в Бургас,не си струва.После ще търсите морето,казвам ти го от опит.Аз съм от Варна и дойдох да живея при мъжа ми.Пловдив не е лош град,но въздухът тук не може да се сравни с морския-от здравословна гледна точка.Лятото малкия редовно е със запушен нос от жегата и мръсотията,а като отидем във Варна изчезва на 2 ден.

# 11
  • Мнения: 790
Ние се преместихме преди повече от 4 г., когато аз също бях около 5-6 месец бременна. Но го направихме заради неочаквана промяна в работата на мъжа ми, която не можехме да откажем. Иначе и през ум не би ми хрумнало да се местя в някой град, защото харесвам самия град. Иначе Пловдив е великолепен  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 250
Пловдив е прекрасен, но и Бургас никак не е лош. Помисли, прецени и тогава вземи решение. Къде ще живеете, какво ще работи съпругът ти, има ли кой да ви помага? Налага ли нещо преместването ви? Ние можем само да те подкрепим, но ти сама трябва да претеглиш плюсовете и минусите.

# 13
  • Мнения: 17
Благодаря ви за подкрепата.И там ще сме на квартира в началото,защото искаме да си купим жилище.Що се отнася до работата мога да кажа,че на 90%се е уредил и то много по добра (от тази в Бургас),но се притеснявам за квартирата.Кажете ми вие от Пловдив как вървят наемите и можем ли да си намерим нещо добро до 300лв.Гледам в интернет но под 200евро не видях.И на двама ни родителите ни са далече,където и да сме ще сме си сами.

# 14
  • Мнения: 4 068
Ами ние плащаме 250 лв. и живеем в центъра в 70 кв. обзаведен апартамент, но това вече е рядкост. Ние наехме апартамента преди почти 3 години и хазаите са ни супер готини. Скоро в блока до нас дадоха един апартамент под наем за 300 лв. а иначе за 200 евро ще си намерите свестен апартамент не се бой.

Общи условия

Активация на акаунт