Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Здравейте!
Знаете ли със сигурност как стои въпросът със Здравната каса? Доколкото аз знам, 2 безплатни ехографа...а как стои въпросът с цитонамазката и изследванията за кръв и урина?
При първата консултация си платих 20 лв - това ми включваше цитонамазка, кръв + урина и ехограф..но не разбрах за кое платих и кое е било безплатно.
Една позната ми каза, че цитонамазката трябвало да е безплатна, дали е така?
Цитирай

В Средната земя

Здравей, за ехографите знам, че вече са 2 безплатни, аз като бях бременна не са ми вземали за прегледи никакви пари, само по лев и 50 за кръв и урина. И всеки път ме гледа на ехограф. А цитонамазка си правих преди да знам, че съм бременна така, че не знам дали се плаща.  newsm78
Цитирай

София

Аз си плащах цитонамазката по 12лв.
Цитирай

Пловдив

При първото посещение се взима цитонамазка,микробиология и изследвания на кръв и урина,прави се и ехограф.Платих около 6-7 лв за манипулацията в лаболаторията.Като в тях се включваше и 1 лв за нещо си за микробиологията.

Полагат ти се в началото безплатно цитонамазка и микробиология,а в края отново микробиология.

За изследванията на кръв и урина незнам колко пъти ни се полагат.

Недей да даваш пари без да знаеш за какво  Peace

Ето тук на края на документа разгледайте таблицата ПРОГРАМА “МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ”
ДЕЙНОСТИ НА СПЕЦИАЛИСТ ПО “АКУШЕРСТВО И ГИНЕКОЛОГИЯ”
ЗА БРЕМЕННИ С НОРМАЛНА БРЕМЕННОСТ И БРЕМЕННОСТ С РИСК   http://www.nhif.bg/downloads/Broshura_Maicino_6_3_8.pdf

А касова бележка дадоха ли ти за тези 20 лв?
« Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 17:16 от Elfita »
Цитирай

...

аз нищо не съм плащала - взех си направление , ама при всеки лекар е различно  Peace
Цитирай

София

При първото посещение се взима цитонамазка,микробиология и изследвания на кръв и урина,прави се и ехограф.Платих около 6-7 лв за манипулацията в лаболаторията.Като в тях се включваше и 1 лв за нещо си за микробиологията.

Полагат ти се в началото безплатно цитонамазка и микробиология,а в края отново микробиология.

Така е.  Peace Освен това ако не си знаеш кр. група, също е безплатно първия път да ти я изследват. Нищо, че и аз си платих като поп.  Twisted Evil Абеее най-добре да си разпечаташ брошурката и всеки път с нея, да не те прецакват гадните лекари.  Crossing Arms
Цитирай

в Надежда-та

Нищо не съм плащала Naughty
Цитирай

Sofia

2 ехографски прегледа,2 изследвания на влагалищен секрет,4ри изследвания на кръв и урина
Цитирай

Стара Загора

По 2 ехографски,аз като бях бременна всеки месец изследвах кръв и урина и не съм плащала
Цитирай

Пловдив

Три са ехографите, цитонамазката е безплатна
Цитирай

София

ето тук има изброени нещата които се полагат по ЗК http://www.nhif.bg/bg/simp_maichino.phtml/
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.