МАЙчета 2009 (тема 2)

  • 16 100
  • 297
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0








В ТРЕПЕТНО ОЧАКВАНЕ
1 МАЙ
Dido4ka на 28г., от Варнавтораpreggo

zruncho на 20г., от Плевенвтораpreggo




2 МАЙ



3 МАЙ



4 МАЙ
Arksi на 32 г., от София - първа preggo
pepe на 34 г., от Русе - втора preggo



5 МАЙ

Katrinka на 29г., от София - първа preggo




6 МАЙ



7 МАЙ
JeenySJ на 31 г., от София
taniab на 29 г., от София - втора preggo



8 МАЙ
vaiza на 29 г., от София - първа preggo
pavleto на 32 г., от София - втора preggo
vveessii на 25 г., от Ловеч- първа preggo

Дикси на 33 г., от Плевен - втора preggo
ralichkou на 29 г., от София - първа preggo




9 МАЙ
HoNeY_ChIlD на 27г., от Варна - първа preggo



10 МАЙ
mimosaria на 24 г., от София - първа preggo



11 МАЙ

Madam Stasita на 28 г., от София - втора preggo




12 МАЙ



13 МАЙ



14 МАЙ
Джиджи-биджи на 24г., от Варнапърваpreggo




15 МАЙ
Just_VANIA на 21 г., от Благоевград - втора preggo
stefi_81



16 МАЙ



17 МАЙ
eli_dechkin  на ...г., от .....първаpreggo

Ниночка на 33г., от Бургаспърваpreggo




18 МАЙ
dotss на 29г., от Бургас



19 МАЙ
Maria-Chiara, на 28г., от Бургас - първа preggo



20 МАЙ
Darryling на 29г., от Софияпърваpreggo
Iskrena_p на ...г., от .....първаpreggo
jelkaruseva на ...г., от .....първаpreggo




21 МАЙ
Felina  на 33г., от Варнапърваpreggo




22 МАЙ



23 МАЙ



24 МАЙ
Ленчето на 20г., от Горна Оряховицапърваpreggo




25 МАЙ



26 МАЙ



27 МАЙ



28 МАЙ



29 МАЙ



30 МАЙ



31 МАЙ



С НЕИЗВЕСТЕН ТЕРМИН
ven4o2008
dobreva82, от Сливен
Кета - втора preggo
fefe - втора preggo
Мира Савич
Umma
Suuny




МАЙСКИТЕ ФЕИ ВЕСТИТЕЛКИ
(всеки който има новини с нас да сподели)




smile3509
Нашите снимки


СТАРИТЕ НИ ТЕМИЧКИ
МАЙ 2009 е далече, но в коремчето на мама има мъничко човече (тема 1)


Предложения за нови теми




Седмици, месеци, триместри




СПРАВОЧНИК

АЗ СЪМ БРЕМЕННА!


Календар на бременността
Определяне на термина
Секс и бременност
Как да контролирате теглото си като сте бременна?
Кой е най-добрия хранителен режим при бременност?
Видове спорт през бременността - 1 част
Видове спорт през бременността - 2 част
Плуване по време на бременността
Хематологични показатели (референтни стойности)
Прегледи и изследвания при проследяването на нормално протичаща бременност
Тегло и бременност
Ултразвуков скрининг за откриване на вродени малформации
Вашите права по време на бременност
Програма "Майчино здравеопазване"
Билки и бременност


ЗА НАШИТЕ БЕБЧЕТА

Размери на бебчетата по седмици
Седмица след седмица
Виж своето бебче
3D календар
Биология на вътреутробното развитие
Какъв цвят ще са очите на бебчето?

 easter Момче или момиче, открийте го сами! Гаранция 50 на 50!
 newsm32 Формула за пола на детето
 newsm32 Наследник по поръчка
 newsm32 The Chinese Gender Calculator
 newsm32 "Бабешки" методи
 newsm32 http://www.ill.ru/cgi-bin/form.malefemale.pl


Филми
 tv Клипчета на Дискавъри
 tv The Human Body
 tv Моята бременност
 tv Le Premier Cri/Първият плач (по-късно ще дам линк и за субтитрите)



Спорт и бременност

Гимнастика за бременни за начинаещи и напреднали
Гимнастика за бременни
Йога упражнения
Йога упражнения (за сваляне)
Масаж през бременността

Йога, фитбол, гимнастика, водна аеробика, масаж
Йога за носещите живот в себе си
Масаж за бременни


Бременна и шик


 babydust7Тук има дрехи за бременни, а тук е обяснено как става поръчката
 babydust7Дрехи и бельо за бременни
 babydust7Дрехи от Фемили БГ
 babydust7Бутик Мама
 babydust7Миро Стил
 babydust7Дрехи и бельо - ДаНет
 babydust7Дева БГ
 babydust7Конти
 babydust7Orchid
 babydust7Мия
 babydust7BOY or... GIRL

 1stroller Misc Baby Bottle preggo newsm07
on-line магазини за майката и бебето

ПАКОСТНИК
      Касида     ДаНет     VIP Baby     Малчо     Туити     Мони     Кикиморско царство     Адриа 2001     Ванеса     ПАПАГАЛ     Пумпал     Играчките      Family-bg     КомсеД     Щъркел     Стефи      ДЕЧИЦА       Мишел     Мони Трейд ООД     Бест.БГ           Вега     МегаШоп     Базар.БГ     Crazy Kids     Get.bg     SpeedShop     Легла и матраци от nani.bg     911.bg     Веланас     За Детето     Тара     Марсел-тойс     Бг-Базар     С Мен За Мен       Вис Виталис       Хиполенд
 
KООРДИНАТИ НА МАГАЗИНИ

Магазини със стоки за бременни, бебета и деца - гр. София
Магазини със стоки за бебета и мами - гр. Пловдив
Магазини със стоки за бебета и мами - гр. Варна
Магазини със стоки за бебета и мами в гр. Бургас
Детски магазини в гр. Русе
Магазини със стоки за бебета и мами - гр. Велико Търново




НОИ, осигуровки, майчински и др.
Нои, обезщетения и майчивство
Калкулатор за майчински
Таблица на НЗОК
МОЛБА–ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА ЕДНОКРАТНА ПОМОЩ ПРИ БРЕМЕННОСТ


РАЗНИ
Бебешки и мамин дневник (download)
Бебешки и бременни блогове и албуми

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 10:08 от Бъдещи МАЙчета 2009

# 1
  • Мнения: 4
Celin,
Едно голяяяяяяяяяямо БЛАГОДАРЯ за новата ни страничка  newsm74

Направо ми събра очите,  newsm81 супер е!!! И с адски мн полезна информация, която тепърва започвам да чета! newsm20

Хайде, сладки майски мами, да започваме да се отчитаме как, какво, защо ...
Пиете ли фолиева? На мен моят лекар ми предписа и витамини О'Мами /всеки ден по 1/. Наблягам на суровите ядки /главно бадеми и лешници/, сушени плодове /кайсии, фурми, стафиди, сливи/. С месото малко съм скарана обаче  newsm25.
Това от мен за сега ...
Успех на всички на старта
 newsm18

# 2
  • Русе
  • Мнения: 343
Здравейте момичета!
Селин, страхотно оформена тема  bouquet!
Аз чета в старата темичка от 2-3 седмици (от първият положителен тест), но исках да съм сигурна преди да се включа. На последния преглед в петък докторът видя пулсиращо ембрионче, и според него всичко е наред. Това ми е втора бременност, имам момченце на 5 г. и 10 мес.
За протокола: Пепа, на 34 г. от Русе. По мои изчисления терминът ми е на 04.05.2009 г.

На всички пожелавам лека и спокойна бременност, и здрави и усмихнати бебчета на финала!

# 3
  • Мнения: 4
темата е жестока, личи си че си професионалист, благодари ме ти много  Hug

# 4
  • Мнения: 50

Цитат
Днес ходих на лекар - но още нищо не се вижда  :thinking Мariа-Chaira много се зарадвах когато видях че и ти си от Бургас   и на мен за другата седмица ми дадоха час - ходих в кабинета на др Калчева - каза че е още рано. Ти къде си се записала?

Добър избор за гинеколог, послушай я какво ти казва. Щом ти е казала, че е рано значи е рано. Аз също се шляех миналата година от гинеколог на гинеколог да види бременна ли съм не съм ли. Калчева има най-модерният и качествен ехограф в града/скоро четох, че и в "Св.София" се снабдили с 4Д ехограф newsm78 newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 43
Селин мноооого , мноооого благодаря.   newsm20 Така е много красива е хубавка темичката ни . Hug
Аз да се отчета за протокола- вчера бяхме на доки и сърчицето тупка и засега с бебо всичко е наред  PraynigЕ мама си пие фолиева, дуфастон и витамини , но щом доки  казва ,че така трябва - така ще бъде .
За сега това е от нас . Hug Hug Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 293
Селин,наистина страхотна тема,с много информация и много добре оформена newsm10Благодаря ти ,справила си се чудесно smile3501

# 7
  • Мнения: 125
Много хубаво направена темичка Peace Сега остава да я напълним само с хубавите неща, които ни се случват и ще ни се случват докато си бременеем Grinning
Аз какво да кажа- чакам да стане 18.09,когато съм на двама лекари и вече се надявам всичко да знам- дали точето си има сърчице,дали ще се виждаме с него на 07.05 или май-май терминът ми ще е по-назад..такива неща.  Интересно ще ми е да сравня информацията и от двамата и така да видим колко процента ще си съвпадне, Thinkingче познавам момиче,което се чудеше кога ще ражда,че според единия й лекар щеше да е средата на април, а другият се кълнеше,че ще е  края на март Laughing е, тя роди април в началото. Аз пия фолиева киселина два месеца преди да започна опитите, други витамини не пия, а и предния път докторът не ми каза да пия допълнително нищо. Ям си всичко и за сега съм ок- нямам никакви неразположения ,като изключим факта,че гърдите ми сякаш са се надули и аха да се пръснат.
Ами това е от мен ..в четвъртък с повече и по-точна информация.

# 8
Здравейте всички бъдещи мами. Радвам се и аз най накрая да се наредя до Вас. Имам 1 момче на 8 г. а от 2 г. правим второ. Но все не ни вървеше. Февруари тази година най накрая стана, но през Април направих спонтанен аборт. Докторите казаха да не се отчайваме и след 1 м. (след първата менструация) да започваме пак със правенето. И ние започнахме. Този път стана по бързо. Днес си правих тест и е положителен и по калкулаторите в нета бебчо трябва да се роди на 20.05.2009г. Иначе на доктор не съм ходила още. Първия път отидох долу горе по това време, но сега ме е страх и мисля да изчакам малко.
А за темичката се радвам много. Така ще има ского да чакам през дългите месеци. Много благодаря!

# 9
  • Мнения: 4
taniab..... първо честито,желая ти щастлива и безпробламна бременост и живот и здраве едно прекрасно бебче. Та въпроса ми беше доки е чул сърчицето, а ти чули го и в коя седмица, благодаря ти baby_neutral

# 10
  • Мнения: 111
Здравейте дами!  Grinning
Честито на всички!!!
Включвам се  и аз с два положителни теста, липса на цикъл, огромни гърди, а от днес вече и гадене. Все още не съм била на лекар, но и това ще стане в началото на месец октомври /нямам търпение да отида, но в момента няма как Sad/.
Калкулаторите в нета казват,  че бебока трябва да се роди около 20 май, така че и аз влизам в отбор МАЙчета!  newsm44
Поздрави за темата! Страхотна е!  smile3501

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 12:55 от iskrena_p

# 11
  • Мнения: 4
Добре дошла, Iskrena_p! welcome
Честито! Горе-долу по една и съща дата ще сме, живот и здраве!   261uu

И моите гърди са станали огроооомни, всъщност по това познахме, че май май има нещо  yes Както каза мъжът ми: "Леле, ама те порастнаха за броени дни". След това и тестовете ....  EFP
Аз гадене нямам, дано и така да си остане де ...

# 12
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте, момичета!
Много се радвам, че темичката ви допада! От тук нататък Дидочка ще се занимава с нея. Аз съм и писала на лични каквото трябва.
Направих ви отделен акаунт, с който да се правят темичките. Регистрирах ви и във снимка БГ. Направих три албума - един, в който можете да слагате ваши снимки, един за снимки на бебоци в коремчета и един, ако искате да си показвате покупките. Дидочка знае името и паролата, можете да пишете на нея, може и на мен, ако искате.

Това е май от мен за сега! Ще ви наглеждам!   bouquet

Ако нещо не ви е ясно, питайте!  Wink

# 13
  • Варна
  • Мнения: 618
Да се включа и аз в новата тема! Благодаря ти, Селин, за красиво оформена и подредена тема.   bouquet Надявам се момичета, нямате против аз да се занимавам с темичката? Rolling Eyes

Добре дошли на новите Майчета   bouquet

Относно фолиевата- пия я, от време на време забравях, затова си направих ремайнър в телефона  Embarassed
Тази бременност малко по тежко я карам от първата, става ми лошо сутрин, гади ми се адски, дори в неделя повръщах Sad. Дано скоро да се поправят нещата. Въпреки че ми се гади си хапвам. засега предпочитанията са за солено, сладко не ми се яде. Запека продължава. взех си свещички Ева кю, но с първата не се справих успешно Embarassed Затова сега пия активия напитка и се надявам нещата да се поправят. Измарям се доста с моята работа и смятам от утре да си взема болничен до края на седмицата, все не мога да се наспя. Чакам с нетърпение следващия преглед, за да видя как се развива точката.
Момичета, как сте със секса? Embarassed Аз нещо нямам никакво желание  Rolling Eyes, но и с първото бях така и сега мъжлето си знае, че ще бъде рядкост Crazy
Желая Ви лек и приятен следобед!

ПП как ми се иска да си легна сега  Tired

# 14
  • Мнения: 111
Благодаря ви момичета за топлото посрещане! Grinning

За фолиевата киселина - аз я пия от няколко месеца. Днес обаче местният лекар, който е общо практикуващ ми препоръча комплекс витамини и минерали /Elevit pronatal/, в които количеството фолиева киселина е 0,8 мг., а аз знам че се вземат 0,4 мг.  Та сега се чудя да ги вземам ли или не  Thinking. Другото което ме смути в тях е, че в един сайт пишеше че се вземат през втори и трети триместър от бременността... изобщо.. голямо чудене, голямо нещо...но утре мисля да звънна на гинеколожката при която ходих в БГ и дано ме светне по въпроса, но пък много ще се радвам и на съвети от вас. Вземате ли други витамини и вие или само фолиевата киселина е достатъчна първите 3 месеца? Maria-Chiara и ти вземаш витамини нали? 
За запека, този същия лекар ми предписа Importal, но утре сутринта ще го вземам и ще видя как действа. Иначе пише че е подходящ за бременни.
А за секса... желанието ми се увеличило почти колкото гърдите  Embarassed, поради което съм подложена ежедневно на "подигравки" от милото Crossing Arms, ноооо ..... всичко се връща  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт