Има ли Мами Студентки в чужбина?

  • 2 136
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте,
преди половин година бях писала, че спечелих стипендия и заминавам на специализация в чужбина за 2 години. За жалост без семейството.
Е, времето дойде, след 10 дена отлитам.

Има ли други мами в подобно положение или въобще такива, които учат в чужбина? Ще се радвам да обменяме опит. 

# 1
  • Мнения: 5 183
Привет, ЛИмонче!
Студентки има доста сред нас.
Аз лично съм бивша такава.
Второто си висше карах тук, преди 4 години с бебе  Crazy
Ти къде си?
Какво учиш?

# 2
  • Мнения: 67
Ще бъда в Кемниц. Специалността ми е интеркултурна комуникация и компетенция.
Плановете са мъжо и детето да идват на гости през 3 месеца, да видим как ще издържим.

Ти какво си учила и къде? С бебе сигурно е било много трудно, кой ти помагаше?

# 3
  • Мнения: 893
Така, не съм нито мама, нито студентка, но на 22 септември започвам в училище за емигранти по шведски./за да уча в уни ми трябват 3 нива прогимназиален и 2 нива гимназиален шведски/
Броя ли се?

# 4
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Спомням си твоите дилеми тогава....Пожелавам ти много успех.
Не съм мама, но учих тук за бакалавър и сега уча Магистратура.

# 5
  • Мнения: 67
Така, не съм нито мама, нито студентка, но на 22 септември започвам в училище за емигранти по шведски./за да уча в уни ми трябват 3 нива прогимназиален и 2 нива гимназиален шведски/
Броя ли се?


ооо, като бях на 8 годинки живяхме в Швеция и всички деца емигранти учихме шведски, много ни харесваше, но сега вече съм забравила. Успех!

Kalinka, ти какво учиш и къде?  Благодаря за пожеланията!

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Има, Лимонче, добре дошла в Изтока  Hug
Ако се престрашиш да ми дойдеш на гости, мога да те запозная с поне 3 бг-мами, студентки тук. Flutter Всички се справяме малко или много успешно с лекции и деца (благодарение и на студентската ясла и детските градини)

# 7
  • Мнения: 67
Бих дошла на гости, стига да знам къде.  Wink
Планувам пътувания из страната, така че бих се отбила  Party

# 8
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Учех за преподавател по английски, а сега Магистратура по образованието (задочно, че ми писна редовно).
Със сигурност ще се справиш.

# 9
  • Мнения: 875
и уча, и работя, и детето си гледам, понякога дори ми остава време да си изчистя и къщата. ти защо заминаваш сама?

# 10
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Завършвам магистратура по социална психология. Всъщност семестриално я завърших преди две години, после бях в академичен отпуск и сега пиша теза. Но не съм майка все още, а съпруга си го взех на местна почва, не съм била разделена с него.

_LIMON4E_, аз вярвам, че университетската среда е най-добата, на която можеш да се натъкнеш в чужбина, и макар в повечето случаи следването да не е лесно, ти спестява някои премеждия... Е, не знам как се съчетава с родителстването от разстояние, това ти ще ни разказваш Peace Хубаво е, че имаш на кого да разчиташ за децата в България, дори и да ти липсват, понякога ще усещаш може би и предимството от това, че ти е осигурено спокойствие около изпити, презентации и учебни задачи.

Хора с твоята съдба ти пожелавам да намериш и в учебното заведение, към което си се упътила - не е задължително те да са българи, еднаквите неволи сближават хората без значение към коя нация принадлежат те  Hug

# 11
  • Мнения: 67
и уча, и работя, и детето си гледам, понякога дори ми остава време да си изчистя и къщата. ти защо заминаваш сама?

Браво! Не знам дали бих се справила с толкова много задачи наведнъж.
Заминавам сама, защото мъжът ми има бизнес тук и никъде не би мръднал.

Mentha, благодаря за страхотните пожелания! Аз се надявах и във форума да намеря хора с подобна съдба. Всъщност намерих една мама, която преди години е преживяла същото, като мен, тя знае коя е  Wink  много съм благодарна за полезните и съвети!


# 12
  • Мнения: 185
Късмет и успех по новия път в живота ти,
когато искаш нещо много силно,
когато го искаш със сърцето си и волята си,
ще успееш. А ти си силен човек.
Всички неволи се малки пречки по пътя ни към по-добро.

 smile3525

По темата, и аз така бях - студентка с дете в Бг.

# 13
  • Мнения: 19 270
Аз завърших семестриално икономика. Не съм прекъсвала, когато се роди бебка. Сега ми остава да пиша дипломна, но заради проблеми с малката се наложи да я отложа. Доста трудно е с дете, но пък ако мъжът ти няма да работи ще бъдеш облекчена откъм гледането на детето.

# 14
  • Мнения: 67
Как стои въпроса с ходенето при лекар? Когато през декември мъжът ми и дъщеря ми ми дойдат на гости, дали ще можем да отидем при всеки лекар, ако се наложи?  Изкарахме им Европейска здравна карта, има ли някаква такса, като отидем на преглед?

Общи условия

Активация на акаунт