Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора

Велико Търново

Така се случи, че решихме да имаме бебе. И двамата работехме, а аз и зявършвах висшето си образование по това време. Планът беше, след бременността си да напусна работата, в дискотеката за да не вреди тежкият нощен ритъм на работа на бебето, а и вече си бях намерила страхотна работа по специалността. Да, ама плановете винаги се объркват... Не можах да започна работа защото влязох в болница за задържане. Слава Богу сега всичко е наред с изключение на едно: безработна съм, мъжа ми единствен работи за някаква мизерна провинциална заплата и едвам ни стигат парите за храна и сметки. Сигурна съм, че много хора са в нашето положение, но аз не исках тове за нашето неродено бебе. Искам всичко да му дам, а се чувствам с вързани ръце в този момент. Искам да попитам бъдещите майки- преди да се решите да имате бебе  имахте ли стабилна финасова основа за тази крачка и, ако не как мислите да се справяте по-нататък? Thinking
Цитирай

София

Вече се е случило и не е важно какво БИ могла да имаш, какво си имала или какво имат другите. Сега най-важно е и ти и бебето да сте здрави и спокойни. Мисли положително и всичко ще бъде наред.

А колкото до доходите ни, когато забременях аз вземах 450 лева бруто, а съпругът ми 500 чисто. Което за София и предстоящо теглене на ипотечен кредит никак не е много.

Пожелавам ти успех и само хубави емоции. Hug
Цитирай

Велико Търново

love001 Мерси и аз не губа надежда все ще се стегнем някак
Цитирай

в очите на двама мъже

Не,не сме имали сериозна финансова основа,преди да си направим бебе,нямаме я и сега.По тази причина отлагахме доста време момента,в който да имаме дете.Но след дълго премисляне кое,как и защо решихме,че ако чакаме да забогатеем,може никога да не се решим на тази стъпка.Сега се простираме според възможностите си,които не са големи,дори никак.Аз съм по майчинство,заплатата на съпруга ми не е голяма,под наем сме...Но най-важното е да сме здрави и да сме заедно.Успех ти желая и леко раждане!
Цитирай

Разград

И ние нямаме никаква финансова стабилност. С кредити сме, но все пак искаме дете. Съгласна съм, че ако се отлага нещо заради парите, може и нигога да не се решиш. Та даже и да имаш повече парички не се знае дали утре няма да се случи нещо и да останеш без тях. Бъдете живи и здрави.  Smile
Цитирай

Много ми се иска да имам бебенце, но нямам никакво намерение да забременявам от мъж с мизерна заплата, въпреки че самата аз имам приличен и стабилен доход. То се мисли преди, после вече ...
Цитирай

Велико Търново

Ми да ама аз не съм го избирала по джоба му.....То тогава пък други неща няма да вървят.Обичам си мъжа и исках дете точно от него. Сега обаче разбирам, че той не осъзнава какво предстои...........
Цитирай

В страната на мечтите.........

Когато има истинска любов и онова желани за бебче...малко е трудно да си пресмяташ доходите,а и освен това в нашата страна е доста трудно да стигнеш до нивото когато ще имаш спокоен живот  Peace А и парите не винаги са всичко Wink макар ,че са много важни...
Цитирай

[
Много ми се иска да имам бебенце, но нямам никакво намерение да забременявам от мъж с мизерна заплата, въпреки че самата аз имам приличен и стабилен доход. То се мисли преди, после вече ...

Абе и аз мислех преди, като теб, но вече не, защото годините си минават, а богатия принц, не се знае дали някога ще се появи, с годините излиза все някоя нова болести и т.н!!
  Детето е най-голямото щастие, за мен може да няма, но за него винаги всичко ще има!!И мисля, че така разсъждава всяка майка, въпреки, че аз все още не съм!!
Цитирай

Страната на чудесата

Не, нямахме финансова стабилност, просто се случи.Нямахме жилище, нито пък кой знае какви заплати, за Сф направо под минимума. Но някакси нещата се оправиха-като че ли когато целта е тази, човек намира свръх сили и се оправя. На нас поне ни провървя и имаме здраво и хубаво дете. стискам ти палци и при вас нещата да се наредят Peace  bouquet
Цитирай

Варна

Ми да ама аз не съм го избирала по джоба му.....То тогава пък други неща няма да вървят.Обичам си мъжа и исках дете точно от него. Сега обаче разбирам, че той не осъзнава какво предстои...........
И аз като забременях мислех като теб,че той не осъзнава... и все му виках заделяй,заделяй а имахме доста добра сума ама все слушах хората:мале сега памперси,пюрета туй онуй ooooh!,и се си мислех,че ще трябват много пари ама уви колкото по малко е детето по малки са и разходите поне така беше при мен.Спокойно мисли за други неща нещата също ще се наредят.А и ние не бяхме го планували.
Цитирай

Всичко ще се оправи като започнеш работа, когато детето стане на 2 години. Дотогава ще я карате по-икономично, важното е да сте здрави. Колкото по-малка нужда изпитвате от материалния свят, толкова по-богати сте. 
Цитирай

Нямахме финансова стабилност. Живеехме под наем в София със средни заплати. Аз изкарах почти цялата бременност в болнични, съответно заплатата ми не се актуализираше и парите, които получавах по време на болничните и майчинството, бях съответно 80% и 90% от заплатата ми, но инфлацията изяждаше голяма част от стойността им. Детето беше на 5 месеца, когато решихме, че в София няма да се чувства добре, когато порасне и дойде време за игри, детска градина и училище и се преместихме в провинцията. Тук пак сме под наем, мъжът ми работи на две места, на мен от този месец майчинството ми ще е по 220лв., но се справяме. Важно е да разбереш, че на детето му е все едно в какво легло ще спи, в каква количка ще се вози, дали ще е облечено с дрехи втора, трета, десета употреба и т.н. Най-доброто, което можеш да му дадеш, е да му обръщаш внимание по 24 часа на ден, да не го оставяш да плаче, да му пееш и други такива емоционални неща.
Цитирай

София

Това, че сега не сте добре финансово не означава, че съвсем скоро няма да сте.И обратното-нямаш гаранции, че дори да си с висока заплата сега, след една или две години няма да е различно.Пожелавам ти успех и стискам палци да се оправят нещата.Не унивай, ще дойдат и по-добри дни.  bouquet
Цитирай

Ние бяхме млади и много искахме бебе, а тогава обикновено човек не мисли рационално. Аз не работех, а таткото тъкмо започваше да гради кариера. Имахме една средна заплата и моралната подкрепа на моите родители, защото неговите вече ги нямаше. И така бебето се роди по време на Жанвиденовата хипер инфлацията, когато майчинството стигаше за пакет памперси и кутия АМ. Оживяхме де и без майчинство. Както са го казали бабите няма не изгледано дете. С това съвсем не казвам, че трябва да легнете и да чакате, но и няма какво толкова да се притесняваш - нещата се подреждат както и когато им дойде времето.

Не е важна заплатата в момента, важен е потенциалът. Става ли от този мъж добър баща според твоите разбирания включително и материалното, защото не всеки лейтенант е станал генерал, но всеки генерал е бил лейтенант. Ти обаче май генерал направо искаш, ама те са малко старички и не е ясно дали имат добра спермограма.........
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора