Застраховате ли децата си?

  • 2 287
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Искам да питам кой е застраховал детето си? Как, къде, за колко?
Миналата година уж бях започнала да търся и после, забравих. Сега обаче съм решила твърдо. Та търся информация по въпроса. И опит, разбира се.

# 1
  • Мнения: 804
Една позната застрахова детето си в Дженерали. Дава по 50 лв. на месец.
Аз също мислех да предприема нещо подобно, защото се покриват разходи по лечение (лекарства), престой в болница и т.н., но сутринта слушах по новините как САЩ ще дадат голям заем на AIG, за да не обявят фалит и нещо се разубедих за момента. Ще изчакам малко да се стабилизира положението, защото нещо не ми се нрави в момента и не мога да се ориентирам кои ще фалират и кои не.
Понеже слушах новините с едно ухо, докато оправях детето и може нещо да не съм разбрала.  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
AIG няма да фалира, от това не се безпокойте. По вътрешна информация от близка приятелка всичко във фирмата е наред.

# 3
  • Мнения: 9 814
Доста мой познати вместо детски спестовен влог са направили застраховка на децата си.
Аз избрах първият вариант, за което съжалявам и доста- не могат да се теглят парите, докато детето навърши 18 г., иначе губя лихвата и др. подобни неща.

# 4
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
нещо не ми се нрави в момента и не мога да се ориентирам кои ще фалират и кои не.

Никога няма 100 % сигурност.

# 5
  • Мнения: 1 494
Преди време бях пускала тема за кое е по-изгодно- влог или застраховка. От там си направих извод, че каквото и да е, трябва да е с по-малък срок (4-5г най-много), за да имаш възможност да реагираш. И на мен идеята с влога не ми харесва заради невъзможността за теглене. Та застраховка ще е. А дали ще е със спестовен характер, незнам. То с тази инфлация....И в градините  и училищата нали се правят някакви за по 2-3лева, ама хич не ми вдъхват доверие. Случвало ли се е на някой да опре до нея?

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
AIG няма да фалира, от това не се безпокойте. По вътрешна информация от близка приятелка всичко във фирмата е наред.

ОО да, те такива приятели са най-сигурният източник на информация.  #Crazy
AIG  е голям концерн. Повярвай, ако нещо се случи с тях, приятелката ти и изцяло българският офис ще научат последни Thinking


abigale Ти за каква застраховка говориш ? медицинска или такава в полза на детето ?

Защото в България по закон е забранено застраховането на деца до 18-год. възраст ......

# 7
  • София
  • Мнения: 607
Аз съм го застраховала в Алианц, на месец плащам 30-тина лева.

# 8
  • London
  • Мнения: 292
Аз съм го застраховала в Алианц, на месец плащам 30-тина лева.


Аз също, но плащам по 40 лв или 21 евро, на 18 години сумата  се изплаща на детето.

# 9
  • София
  • Мнения: 607
Аз съм го застраховала в Алианц, на месец плащам 30-тина лева.


Аз също, но плащам по 40 лв или 21 евро, на 18 години сумата  се изплаща на детето.

Размера на вноската е по избор  Grinning - във всеки момент можеш да я промениш. А и по всяко време можеш да изтеглиш събралата се сума, не е кой знае каква, но е успокоение.

# 10
  • Мнения: 1 494


abigale Ти за каква застраховка говориш ? медицинска или такава в полза на детето ?

Защото в България по закон е забранено застраховането на деца до 18-год. възраст ......

Първоначално говорех за медицинска. Как така е забранена? Нали в училищата и детските градини се прави някаква- тя за какво е? Не  е ли ако се нарани детето или разболее, да се даде някакво обезщетение? Брех, ще изляза много неграмотна...
Искам да застраховам самото дете за здравето  му. Това може ли?
Не аз да се застраховам в полза на детето.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 206


abigale Ти за каква застраховка говориш ? медицинска или такава в полза на детето ?

Защото в България по закон е забранено застраховането на деца до 18-год. възраст ......

Първоначално говорех за медицинска. Как така е забранена? Нали в училищата и детските градини се прави някаква- тя за какво е? Не  е ли ако се нарани детето или разболее, да се даде някакво обезщетение? Брех, ще изляза много неграмотна...
Искам да застраховам самото дете за здравето  му. Това може ли?
Не аз да се застраховам в полза на детето.

Да. Забранено е в БГ да се прави застраховка ЖИВОТ на деца. Аз това знам. За друг вид застраховки не съм сигурна, но ЖИВОТ е забранено.

# 12
  • Мнения: 1 494
Добре де, значи не мога да го застраховам за заболяване или инцидент, така ли? Примерно за счупване на ръка, недай си Боже... Praynig- не мога?  Това е абсолютно ново за мен.

# 13
  • София
  • Мнения: 607
Ами медицинска се води на моето дете - точно срещу заболявания, лежане в болница, купуване на лекарства и т.н. Защо да не можеш да го застраховаш?  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 840
Добре де, значи не мога да го застраховам за заболяване или инцидент, така ли? Примерно за счупване на ръка, недай си Боже... Praynig- не мога?  Това е абсолютно ново за мен.

Може - вчера ни събраха пари в училище точно за такава застраховка - струва 2, 4 или 6 лева и е еднократна за 1 година. Покрива травми, счупвания и инфекциозни заболявания като шарка например - заболяванията са точно изброени, но не ги зная всичките. Точно днес си говорихме с една майка, че нейна близка е взела около 180 лева от такава застраховка, след като детето й се е разболяло от шарка.

Общи условия

Активация на акаунт