Първи преглед след + тест

  • 3 684
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 221
Здравейте!Вчера видях и мойте две чертички и съм много щастлива  Crazy Тази сутрин повторих теста и той отново показа две черти.И двамата с таткото сме много щастливи.Сега обаче незнам какво да направя дали да има за направление сега или направо при гинеколог?Интересуваме и какво включва първият преглед,само ехограф или и нещо друго?
Благодаря за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 609
Мисля, че трябва да влезеш в 6 г.с. , за да може да се види. Но не ти пречи да си запишеш час от сега.

Успех!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Честитооо   bouquet  bouquet  bouquet!При мен беше така с прегледите-първо направление жт Джи Пи-установяване на бременност , но това го направих 8-9 г.с..Второ направление- за проследяване на бременността от 12 г.с..Установяването на бременността можеш да го направиш и на частно , ако не ти се взима направление и да отидеш в 12 г.с да се запишеш някой да ти води ЖК.
Успех , леко бременеене и здраво бебче на финала  Hug  bouquet!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Честитооо   bouquet  bouquet  bouquet!При мен беше така с прегледите-първо направление от Джи Пи-установяване на бременност , но това го направих 8-9 г.с..Второ направление- за проследяване на бременността от 12 г.с..Установяването на бременността можеш да го направиш и на частно , ако не ти се взима направление и да отидеш в 12 г.с да се запишеш някой да ти води ЖК.
Успех , леко бременеене и здраво бебче на финала  Hug  bouquet!

П.С.Първия преглед преди 12 г.с. включва ехограф , а в 12 г.с. и след това и изследвания  Peace

# 4
  • Мнения: 806
Ленче, сега отиваш при гинеколог, за да потвърди бременността.  Ще те гледа с вагина лен ехограф, защото така се вижда най добре в самото начало.
Възможно е да ти вземат и кръвен тест и тест на урината, за да проверят дали всичко е наред.  И ще си видиш точицата, може и сърчицето, зависи кога ще отидеш.
Ще има и снимчица на фъстъчето.

Гинеколога ще ти изпише и витамини за бебо.  

Това беше при мен.  Не знам за друго.  

Малееее, ще се радвате много като чуете сърчицето да тупти.  Hug

# 5
  • Мнения: 11 003
Аз нямах търпение гинеколог да потвърди хубавата новина и отидох на преглед още същия ден.
Първият преглед включваше само ехограф с вагиналната сонда. Оказа се, че съм в края на 6 г.с., плодът си отговаряше на седмицата и имаше сърдечна дейност. Simple Smile
В 9 г.с. ми пуснаха първите изследвания.
Лека и безпроблемна бременност!

# 6
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Честито  bouquetЛека и безпроблемна бременност.Аз си записах час при АГ още в деня в който видях положителния тест.АГ-то ме гледа на ехограф и ми пусна изследвания. Peace

# 7
  • Мнения: 806
В коя седмица си сега предполагаемо?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Аз отидох на 15 -ия ден от закъснението за да потвърди , също ме прегледаха с вагинален ехограф за да открият малката точица - отговаряше на 4-5г.с и едвам се вдия. Аз те съветвам въпреки вълнението да изчакаш , защото е тъпо когато ти кажат , че нищо не се вижда и да отидеш пак след еди колко си дни  ooooh! Успех ти пожелавам и леко бременеене  Hug

# 9
  • Мнения: 221
Благодаря ви!Малко се притеснявам от този вагинален ехограф  Blush Но важното е да видим точицата и всичко да е наред  Hug

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз отидох в след положителен тест-бях в 7-ма седмица,гледа ме с вагинален ехограф Peace

# 11
  • Мнения: 645
Аз отидох на 15 -ия ден от закъснението за да потвърди , също ме прегледаха с вагинален ехограф за да открият малката точица - отговаряше на 4-5г.с и едвам се вдия. Аз те съветвам въпреки вълнението да изчакаш , защото е тъпо когато ти кажат , че нищо не се вижда и да отидеш пак след еди колко си дни  ooooh! Успех ти пожелавам и леко бременеене  Hug
Peace е аз отидох 20 дни след закъснението бях в 7-8г.с.,поизчакай малко за да се види добре на ехографа точицата и сърдечната дейност,успех и леко бременеене

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Благодаря ви!Малко се притеснявам от този вагинален ехограф  Blush Но важното е да видим точицата и всичко да е наред  Hug

Вагиналния ехограф не трябва да те притеснява ни най-малко  Peace.Не може да навреди на "точицата" ти.Всичко ще е наред , мисли позитивно  Hug

# 13
  • Мнения: 2 111
Честито   bouquet
След 2 положителни теста и 7 дни закъснение на цикъла нямах търпение и отидох на частно за да ме прегледат с вагинален ехограф.Видя се точицата.
На ЖК се записах около 11-12 г.с.

# 14
  • Мнения: 941
Честито!!!  bouquet
Е,аз съм малко луда Laughing и щом видях двете черти,след половин час бях при доктора.Толкова го исках,че ако трябваше и да чакам да някоя си седмица,щях да се пръсна от напрежение и любопитство #Crazy
желая лека бременност

# 15
  • София
  • Мнения: 2 430
Ленче,нищо подобно,на мен не ми правиха вагинален ехограф,и ми е малко странно някой да го прави при ранна бременност.Изчакай малко и вземи от Джи Пи то си диспансерен лист за водене на ЖК Peace

# 16
  • Мнения: 1 080
Аз отидох в 8 г. с.

# 17
  • Мнения: 3 621
Ленче , едно голямо Честито и от мене за  EFP с пожелание за лека и спокойна бременност и здраво бебе на финала и
А на въпроса ти, най-добре е да изчакаш закъснението да стане поне 15 дена, тогава вече спокойно ще може и с коремен ехограф да се потвърди бременноста  Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 493
Честито  bouquetАз отидох на 14-тия ден от закъснението,но докторът ми каза че е много рано да се каже и види нещо и ми записа час след 2 седмици т.е. 8г.с.,тогава установи и сърдечна дейност Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 609
не знам за вас момичета, но оз бих се побъркала - след положителен тест да чакам 2-3 седмици да ме види док.  друго си е да си каже думата специалист....

# 20
  • София
  • Мнения: 604
аз не помня в коя г.с. отидох-май в 8 или 9, но и на магарето ме гледаха Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 2 430
Ленче,
аз от моето джи пи си взех талон тип 9 /Z35.8.Това последното Z35.9 се води за проблемна бременност,въпреки ,че не е такава,но АГ ми обясни,че така няма да имам проблем със взимането на болнични,или ако не дай си боже ми се наложи нещо по спешност

# 22
  • Мнения: 1 586
Честито!Аз направих сигурно 7 теста за да се уверя,че наистина виждам чертичка.......... Crazyи след два дни отидох на гинеколог,гледаме с вагинален ехограф, видя точицата Heart Eyes и каза да се върна след 6-7г.с. за видм и сърдечна дейност,след това взех направление от Джи пи то...

# 23
  • Мнения: 1 554
честито Hug  bouquet

аз си направих теста на 10 ден от закъснението и след 2 дни т.е. на 12 ден от закъснението бях при гинеколога си,каза ми че се вижда малка точица и след 2 седмици пак ме извика Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 4 335
4естито  bouquetАз отидох веднага на 4астно,не сьм 4акала за направление Simple Smile

# 25
  • Мнения: 336
Честито!
Аз не чаках за направление. Взех си по-късно, когато гинекологът ми прави регистрация на бременността - 12-та седм. Той ми беше казал предварително номер на направление, че личната не знаеше  Shocked  През цялото време си ходех на частно. Лекарят ми работеше със здр. каса и прегледа ми всеки месец струваше 15 лв., защото всеки път ме гледаше на ехограф (а по принцип се полага само 2 безпл. ехографски прегледа ) Никога с  вагинален!

# 26
Честито  bouquet , аз си направих тест една седмица след като ми закъсня веднага си записах час и на другия ден отидох на генеколог да потвърди бременноста ми с ехограф, бях в 6 г с  и се вижда много ясно черната точица. Като ми каза да отида чак след 1 месец ми се видя доста време.
Относно вагиналния видеозон съм слушала за аборти, не се доверявай - риск е!

# 27
  • Мнения: 422
А аз отидох в 5г.с и мен ме гледаха с вагинален ехограф,но ме помоли да доида  в 9 за да видим дали бие сърчицето много е вулнуващо,по добре изчакай аз преди да отида си направих 3 теста Embarassedза да съм сигурна.отидох на частно след това взех направление.Успех и лека бременност  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 2 430
Не трябва да се чака за направление! Дава се диспансерен лист талон тип 9,който няма нищо общо с направленията и техният лимит,това го знам от мъжа ми ,който е джи пи.Т.е. номера с "Нямам направление!"  не важи,диспансерният лист няма нищо общо с него Peace

# 29
  • Мнения: 4 433
Ели честито ще ти пиша на лични Hug

# 30
  • Мнения: 221
Благодаря на всички   bouquet
На мен лично не ми се нрави мисълта да ме гледат с вагинален видеозон  Rolling Eyes Незнам в нашият малък град дали въобще има  newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 141
Честито   bouquet Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам.

Аз отидох след около седмица след положителния тест. Прегледът беше с вагинален ехограф. Няма защо да се притесняваш от това. Тогава се видя, че плодът има пулс, така че всичко беше наред.  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 141
Честито   bouquet Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам.

Аз отидох след около седмица след положителния тест. Прегледът беше с вагинален ехограф. Няма защо да се притесняваш от това. Тогава се видя, че плодът има пулс, така че всичко беше наред.  Simple Smile

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
честито Hug  bouquet

аз си направих теста на 10 ден от закъснението и след 2 дни т.е. на 12 ден от закъснението бях при гинеколога си,каза ми че се вижда малка точица

И при мен се получи точно така.Отидох на частен преглед и вече след това си взех направление за ЖК.
Лека бременност и здраво бебче  Hug

# 34
  • Мнения: 6
Здравей Ленче, ние с теб май сме на едно дередже  Simple Smile Вчера си помислих че ми идва, но само ми нацапа и спя, затова се притесних много. И тази сутрин решавам аз да си правя тест и какво да видя две чертички. Е много хубаво, но се притесних аз за това кафеникавото зацапване, неможах да се зарадвам от притеснение, веднага отидох на лекар. Обясни ми че това не е притеснително зацапване. Но все още неможе да се види нищо на видеозон защото съм в 4-та седмица, след 2 седмици ще ходя пак. С теб през тези месеци живот и здраве ще може да си обсъждаме доста неща, според мен. Надявам се всичко да е наред. Изчакай 6-та седмица най-рано и иди, макар че сигурно не те свърта  Wink
И пиши как са нещата, след прегледа. Честито, макар и доста рано, след като чуем сърчицата ще може да си кажем по едно честито!

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Помня,че беше петък,когато видях моите две черти.
Още в понеделник бях на лекар.Потвърдиха ми бременността,бях в 5 г.с.
Прегледа ми включваше само ехограф и определяне на термин.
Успех и лека бременност!  bouquet

# 36
  • Мнения: 4 784
Отидох на преглед на десетия ден след закъснението на МЦ.

# 37
  • Мнения: 374
Честито   bouquet
Аз отидох в 6 г. с.. Гинекологът установи бременност. После от личната си взех направление за избор на АГ специалист и почнах да си ходя на консултации при АГ-то.

# 38
  • Мнения: 206
Честито! При мен установиха бременността с най-обикновен коремен ехограф ,бях в 7 г.с. Според мен ,съвсем не е задължително бременността да се установи с вагинален ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт