Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 юли 2005, 12:18 ч.

Мюсли за бебе на 1 година

• 4 625
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте мами!

Искам да попитам удачно ли е на следобедна закуска да давам на моето момченце мюсли. Имам вкъщи едно което е със следния състав: овесени ядки, слънчогледово семе, ленено семе, сусам, лешници (смлени са) и стафиди. Стафидите мога да ги режа, за да не се задави и да ги оставям вместо да слагам захар (мед още не съм давала)... Какво ще кажете?

Мерси!

# 1
  • София
За стафидите - може и да не ги режеш. Ние вече 2 пъти успешно хапваме козунак със стафиди на закуска и няма проблеми Grinning.
Виж за семената - не знам newsm78. Дано някой знае и да сподели ...

# 2
  • София
Има детско мюсли на Нестле /дано не ме лъже паметта относно марката/, което е доста по-приемливо за дете на 1 г., в сравнение с това, което се продава в хранителните магазини и за което ти питаш - според мен то е твърде грубо като консистенция за толкова малко дете, независимо колко време ще престои, залято с прясно или кисело мляко.

# 3
Ита, като изключим лешниците, които ме съмняват, проблем няма. Естествено, ти си знаеш, че е хубаво да го накиснеш добре, че да се дъвче по-лесно. Аз много обичам едно хрупкаво мюсли на д-р Йоткер, което си бъркам с кисело мляко и Иринка редовно се присламчва да си взема от него. Моето се води с мед, а има още един вид - с банан и шоколад, но избягвам да й давам от шоколадените парченца.

# 4
  • София
Мерси за отговорите Simple Smile. Само лешниците ме притесняват. Останалите несхта зная, че са полезни и за малко човече. Лешник цял не съм видяла вътре, даже се чудех дали не са излъгали, че има. Мюслито е немско и е много хубаво, но аз вече не ям - нали се вталявам  Crazy. Ще пробвам с мъничко (ще го смеля предварително) и ако няма реакция ще му давам от него. Поне сладостта му идва само от стафидите, а те не са много.

# 5
А защо не пробваш мюслито на "Слънчо"? То е поомекотен вариант, май е за деца над 9 м, но като гледах консистенцията май за годинка най пасва.
Ние минахме през какви ли не "маркови " каши и накрая се оказа, че Слънчо е фаворит Simple Smile

# 6
Аз бих потърсила мюсли без ленено семе.

Ето заради тази информация:

Постинг на участник във форумите на дир.бг:

Най-накрая взех от нас опаковката на лененото семе:

Показания:
Вътрешно: като меко ласативно, омекчаващо и противовъзпалително средство.
Външно: помощно средство при възпалителни процеси на кожата.

Воден извлек: 10 гр. се накисват в 100 мл вода ( 15-20 градуса). Престоява на стайна температура 4-5 часа, слаед което муцилагото се отделя чрез филтриране през цедка. Долива се вода до първоначалния обем.
Начин на прилагане и дозировка: 100 мл 3 пъти дневно преди хранене.

Каша за лапи и компреси: 10 гр счукано или смляно ленено семе се заливат с 50 мл кипяща вода и се разбъркват.
Начин на прилагане и дозировка:охладена под телесна температура каша се разстила върху марля и се налага на болното място 1-2 пъти на ден.

Противопоказания: При вътрешно приложение-остра чревна непроходимост, възпаление на хранопровода. Няма противопоказания за външна употреба.

Специални предупреждения: Водният извлек трябва да се приема перорално с достатъчно количество вода, тъй като в противен случай може да доведе до илеус. / Това не знам какво е/

Няма достатъчно данни за употреба на ленено семе в детска възраст, поради което не се препоръчва приложението му при деца до 14 години .
Ленено семе може да наруши резорбацията на други едновтременни приемани средства.

Употреба по време на бременност и кърмене: ленено семе не трябва да се приема перорално от бременни и кърмещи жени.

(източник)

и тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28188.msg555214#msg555214

Предполагам, че става въпрос все пак за по-големи количества, но аз не бих рискувала. А сусамът е много полезен, но е силен алерген. Прецени дали да го даваш.

# 7
  • София

Мерси за информацията! Аз хапвах това мюсли точно докато кърмех и то доста. Смятах лененото семе за доста полезно, тези неща, които написа са ми  #Crazy. Но всъщност идеята ми беше да му давам мюсли веднъж седмично. Той така или иначе овес яде.

Идеята и на мен ми е минавала през акъла. Но всъщност исках мюслито, което имам да се изяде, а май накрая ще го изхвърля или дам на някого, защото вече не го ям......

Още веднъж ви благодаря!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
Марги, аз давам на моят юнак почти всякакво мюсли, но го пасирам, след като го залея с топлото пр. мляко. Е - остават разни дребни трохички, но не мисля, че Йо няма да може да ги гълта! Пробвай да пасираш и цунки  Heart Eyes

# 9
  • До хладилника, който обичам
Лененото семе ако не е смляно, да знаеш, че както влиза, така излиза Wink
Както биб.биб много смешно каза по друг повод - "Маймун влязъл, маймун излязъл" Simple Smile

# 10
  • София
Мерси, ще пробвам да му дам мъничко - демек ще го захраня Simple Smile. Дано му понесе. Бебек сега е болничък, но като оздравее ще пробвам да му дам. Той нищо не отказва освен коприва. Аз му кисна овесените ядки по половин ден преди да му ги дам или в МВ ги попарвам така че и с мюслито ще процедирам по същия начин.

За лененото семе не се притеснявам много - особено щом е "маймун влязъл, маймун излязъл"  Wink. Предполагам, че проблем със стомаха може да се получи ако бебек пие отвара.

Цунки!  Heart Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт