Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Велико Търново

здравейте!тази година имаме много грозде и с тези дъждове само се разваля.дайте ми идея как мога даго приготвя или да го съхраня за по-дълго време (варианта за компоти отпада)
мерси предварително!
Цитирай

На небето

Аз се сещам за вкусния гроздов сок!
Цитирай

Sofia

От мен предложение.

Цитирай

Това със сигурност ще е вкусно, щом го е пуснала Моренка Peace
Правих скячата с грозде, довечера ще кача снимките, а ето и рецептата.

http://
http://www.bonapeti.tv/forum/viewtopic.php?p=10738&sid=7ef2e … 2add78f760d54f90e
аз добавих и прясно мляко - топло/около 100 гр./ докато стана на топка, мека.
Цитирай

Варна

Здравейте! Моето предложение е лесен сладкиш с грозде. Приготовлението му отнема около 1 час и излизат 24 порции (зависи от тавата).
Продукти: по 375гр. бяло и червено грозде, 375гр. брашно, 1 бакпулвер, 200гр. захар, 1 ванилия, щипка сол, 150мл. олио, 150мл. газирана вода, 3 яйца, 1 с.л. ром или само есенция ром;
Приготовление: Гроздето се измива и подсушава. Махат се ципите, зърната се режат на две и по-големите семки се отстраняват. Брашното се смесва с бакпулвера, захарта, солта, ванилията. Прибавят се олиото, водата, яйцата и рома. Всичко се разбърква с миксер до получаване на еднородна маса. Тестото се разстила в намазнена с олио тава и върху него се разпределя гроздето. Пече се в предварително загрята фурна на 200 градуса около 30-40 минути.
Аз често съм махала само семките на гроздето, не съм си играла да махам ципите, но пак става вкусно. Също и вместо газирана съм слагала и обикновена вода. Този сезон още не съм го правила и затова не мога да ви покажа снимка.
Източник - немски кулинарен журнал.
Добър апетит! Smile
Цитирай

Моята баба съхраняваше грозде до началото на декември, обаче си трябва място. Почистваше от наранени зърна гроздовете, и с помощта на връзка ги завързваше да висят на хоризонтално закрепена за нещо точилка без да за допират един до друг.
Цитирай
Моята баба съхраняваше грозде до началото на декември, обаче си трябва място. Почистваше от наранени зърна гроздовете, и с помощта на връзка ги завързваше да висят на хоризонтално закрепена за нещо точилка без да за допират един до друг.

Ние също така го съхраняваме - после слагаме на коледната трапеза
Цитирай

................. Моето предложение е лесен сладкиш с грозде...............
Благодаря ти, rrare!  bouquet
Вчера го направих, тъй като и аз се чудя как да наместя една касетка грозде...
Наистина е много лесен, и много вкусен. Изглежда страхотно, аз го поръсих и с пудра захар.
Сладкишите никога не са ми се получавали. Всяка година ме спохожда музата за правене на десерти еднократно, винаги е било провал и ....си отива. Този път се получи. Rolling Eyes Даже мъжът ми се впечатли и предложи да занеса в офиса!!!
п.п. Това, че не правя често двсерти да не ви заблуди, че не разбирам от такива  Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.