За мъжете с огромно самочувствие

  • 7 340
  • 60
  •   1
Отговори
Как бихте реагирали, ако мъжът ви има ОГРОМНО самочувствие, постоянно се хвали колко разбира от всичко и е компетентен по всички въпроси, постоянно ви повтаря как нищо не правите( защото той работи по 8 часа на ден, а вие вкъщи гледате дете), как той върши всичката работа на света, а вие не можете да издържите работа, която да е повече от 2 часа на ден и да е елементарна за вършене? С други думи, да ви кара да се чувствате непълноценнa и да ви критикува постоянно. Сигурно доста от вас имат подобна картинка вкъщи, ама на мен вече много взе да ми писва. Следват разправии, скандали и т.н. Та как се справяте вие, които сте в подобна ситуация или пък вие, които нямате такова чудо вкъщи, но имате някакво мнение по въпроса?  

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами има опция той да си вземе отпуск и да гледа детето, ако смята, че ти нищо не правиш.
Всъщност много са малко мъжете, които осъзнават какво означава да отглеждаш дете, да откликваш на всяка нужда по всяко време...да нямаш време за себе си и да спреш да се чувстваш пълноценен човек.Опитай се да преодолееш тези приказки в името на семейството.
Имай все пак едно наум относно уважението на съпруга ти.

# 2
  • Мнения: 22 343
Такива мъже много лесно се излекуват от огромното си самочувствие, като им се връчи детето за 1-2дни, но нон стоп да се занимават те с него, а ти си хващаш шапката и отиваш да си починеш някъде. )) Тогава спират да мрънкат и виждат за какво става въпрос.
А това че работи 8часа на ден изобщо не виждам какво има да се хвали, има хора които работят по 12-18часа на ден. Неговото си е клатене на краката.

# 3
  • Мнения: 581
 Бих реагирала като просто не се омъжа за такъв комплексар.

# 4
  • Мнения: 192
Комплексар.
Това е моето мнение.

# 5
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Жалко,че си попаднала на такъв комплексар,защото единствено мъж с комплекси би се държал по този начин.
Що се отнася за мен,трудно ми е да се представя в тази ситуация,но ако ми се случи няма да мине безнаказано,в най лошия случай ,ако е толкова нахален,ще му подпиша пътния лист.
Осем часов работен ден ,за мен лично е работа мечта.....

# 6
  • Мнения: 7 186
Присъединявам се към мненията, че мъжа ти е комплексар. Един пич с реално самочувствие няма нужда постоянно да се самоизтъква и хвали. Нито има нужда да омаловажава жената до себе си като личност, за да се почувства той велик.
Това за мен си е вид психически тормоз, защото той мачка самочувствието ти и ти вменява чувство за непълноценност.
Какво всъщност иска той от теб? От нещо конкретно е недоволен или просто си те критикува ей така, за спорта?
И какво работи мъжа ти, ако не е тайна? Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 175
И за мен това е човек с големи комплекси. Тъжно  е, че  ги избива на най-близкия си човек. Понякога се чудя колко различни са хората на улицата и вкъщи. Убедена съм, че не е толкова "велик" извън дома си и ако го погледнеш с очите на външен човек, бързичко ще го сложиш на място.  Peace

# 8
  • Мнения: 2 448
Бих си хванала любовник и да се постарая той да разбере.
Няма по голям удар по егото за подобни екземпляри.
Ако пък не ти се иска да си хващаш наистина намери някой близък приятел и му го разиграйте като номер.
Ефекта е поразителен.   Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 293
Как бих реагирала ли - като си тръгна. Lady Marmalade е права, че това е вид психически тормоз. Моят работен ден е по-дълъг от неговия, но не мисля, че това е за хвалба.  newsm78

# 10
  • Мнения: 22

 Присъединявам се към авторката.  Peace
 С моя мъж имаме 16 години разлика и е пълен комплексар.Вече 3 години ме тъпче,а навън е най-якия пич.Вкъщи постоянно ми намира кусури,все нещо не съм свършила,или ако съм,то не е както трябва.И само мърмори ли мърмори,а той самият нищо не прави вкъщи.Напоследък вече взе да ми писва.

 П.П. Забравих да спомена,че Той пуска пералнята и простира,понеже аз съм "некадърна" #2gunfire

# 11
  • София
  • Мнения: 392
 Ами да почне да прави и другите работи, за които си некадърна! Mr. Green
 Аз лично приемам критики, само ако може да го направи по-добре от мен. Иначе да мълчи!

# 12
  • Мнения: 22

 санела,той един път ми направи забележка за някакво ястие и аз му казах,че ще го изхвърля,нека той да го сготви.За готвенето беше само това.Но МНОГО се дразня,когато започне да върши нещо след мен-един вид,че примерно не съм измела добре и видиш ли,ТОЙ-ИДЕАЛНИЯ,БОГОИЗБРАНИЯ,да ми покаже колко съм несъвършена.А по повод оставянето на детето-оставяла съм ги 2-3 пъти за по 3 дни и на НЕГО му се вдигна самочувствието до небето.....
Ама какво да го правя,има си и хубави страни...

# 13
  • Мнения: 59
И при мен картинката понякога е такава,но го отдавам на това, че той наистина много работи и вечер се прибира гроги.А мен пък пита ли ме някой по цял ден с 2 деца/на 2.3г и на 7г/ и като се върне от работа всичко му е  нагласено и натъкмено.Но не ,аз нищо не съм правела по цял ден,само на компа съм стояла. Той хвърлял боклука-че много ясно ,няма с празни ръце да ходи.Но вече по въпроса -разменяйте си ролите, да го видим оправния тогава. Абе все мъжка му работа. #Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679

Ама какво да го правя,има си и хубави страни...
Laughing На това старите хора му казват "сърби, боли - драго ми е" Laughing

Общи условия

Активация на акаунт