полюлей с енергоспестяващи крушки

  • 4 612
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Фен съм на енергоспестяващите крушки и на бялата светлина. Много искам да сложа такива в детската, за да чете детето на бяла светлина, защото е по- добре за очите. Само че от много време не мога да си харесам полюлей!!! Стават само старите грозни полюлеи с по 1 крушка! А аз искам поне 4-5, че стаята е голяма, а енергоспестяващите и без това светят по- слабо.
Новите и по- модерни полюлеи са все с някакви от тези малките и слаби крушки, които горят често-често.
Случайно видях в Zoma for home един полюлей, който изглеждаше много добре и си беше с енергоспестяващи крушки ( с тях си вървеше), а плафоните бяха издължени, за да ги покриват. Беше перфектен - но само един. Искаха да ми го свалят от тавана... 
Някой случайно да знае производител / вносител на такива или да сте виждали другаде?   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 8 272
С риск да те обидя, но са ти грешни наблюденията.
Заблуди:
1. Не светят по-малко само хабят по-малко! (има един начален момент, който е леко по-слабо излъчването)
2. "Стават само старите грозни полюлей с по 1 крушка!" - Абсолютни глупости!
- полюлея никак не ми е стар още по-малко с 1 крушка.... е ако считаш за старо нещо на 4 г. може 
- реши колко W ще ти трябва и си търсиш съответните крушки
  ако ти трябва 300 W вместо 3*100 W вземаш  3*20 W (при мен за хол 6,2*3,5 са ми достатъчни и  3*11 W "=" 3*75W, не ми се обяснява за приключението, в което се вкарах да открия в София крушки с по-къса тръба преди 3-4 г.)
- вече им толкова много видове, че глава да те заболи, с различен брой тръбички, дължина, форма, влагоустойчиви(е тези най-трудно се намират, ако изобщо се намерят са с ниска "осветеност"), производители(залагал на Osram), произвеждат се за различни цокли(стандартните се наричат "Едисонова резба")
3. Последно за светлината. Тази приятна за очите е топлата бяла(леко жълтее)

Всичко това смея да твърдя предвид на това, че не само ги харесвам, имам познания в областта, а и от няколко години нямам обикновена крушка (лампа с нажежаема спирала) в дома си

# 2
  • Мнения: 208
Не ме обиждаш! Мерси много за информацията и отделеното време!  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Заглавието ще е по-добро, ако пише полИлей  Wink - идва от много свещи, не от люля-баля.

# 4
  • Мнения: 208
 Laughing Благодаря за забележката. Всъщност полюлей е също вярно. А по твоята логика най- вярно е полиелей - идва от "елей" (масло на гръцки).

http://bg.orthodoxwiki.org/index.php?title=%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0 … D0%BB%D0%B5%D0%B9

В речника на БАН пише: "ПОЛЮЛЕЙ Разг. Полиелей, полилей "

Сори за оффа, но ми стана интересно.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Виж от коя година е речника.
Аз не съм от младите майки тук, но три думи съм запомнила от ученическите си години: полилей, сешоар и еспресо  Simple Smile
Когато в Гугъл напишеш полюлей, получаваш въпрос дали не си имал предвид полилей  Wink Аааа, веждаш и тази тема  Grinning
По въпроса ти - не си права, че няма добри осветителни тела. Пообиколи малко, има достъпни и хубави неща.

# 6
  • Мнения: 38
Ние си сложихме в хола полИлей с три енергоспестяващи крушки от най-мощните. Плафоните за жълти и бялата светлина става като от обикновена крушка. Плафоните малко затъмняват и с 4 крушки щеше да е по-добре.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 402
можеш да разгледаш лампите на www.wofi.de, внасят ги www.ambiente.bg, почти всичко им е с енергоспестяващи крушки и те си вървят към лампите, самите амбиенте предлагат лампи и на други производители

други големи вносители и търговци на осветителни тела са:
www.orion.co.at
www.sirius.bg
www.gabrovski-light.com
www.elta-bg.com
www.megaluxbg.com

пазя ги още като данни, защото и ние избираме в момента

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 384
енергоспестяващите крушки имат една важна особеност- Живота им се съкращава от често спиране и пускане, както и от прегряване (ако са затворени в някакъв балон без възможност за охлаждане). т.е. щом се светнат един път е желателно да не се загасят дълго време поне 4-5ч Rolling Eyes
Като правило не си струва да се слагат на места, в които лампата се пуска често, но за малко време - например в баня и тоалетна.

Стават само старите грозни полюлеи с по 1 крушка! А аз искам поне 4-5, че стаята е голяма, а енергоспестяващите и без това светят по- слабо. bouquet

това не е вярно-има различни цокли както е споменала Desem!
ето един сайт за различни видове енергоспестяващите крушки:
http://www.denilighting.com/index.php?page=2&basic_id=25&sub_id=18

# 9
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 566
И още нещо - не са особено подходящи за полилеи с вариатори на светлината (т.е. през ключа да се регулирa силата на осветлението). Ние уж купихме енергоспестяващи специално за вариатори (3 пъти по-скъпи от нормалните енергоспестяващи) и установихме, че не се регулират добре - на "средно" положение примигват почти непрекъснато.

# 10
  • Мнения: 38
Аз много съм доволна от Осрам с 5 години гаранция.
Случва се да изгорят в гаранционния срок, но в Метро ми връщат парите и си купувам нова пак с 5 години гаранция.

Общи условия

Активация на акаунт