Цените на жилищата и условията на ипотечните кредити

  • 2 798
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 278
Така и при нас. Подочух ,че имали да гонят план за кредитите в евро. Трябвало повечко такива да дадат ,щото там нещо си и аз не разбрах. Имали май изгода. Имах си аз да бъде за нас - кредитополучателя.Да ама като ми обърнат левовете по курса в евро и то танто за кукуриго. Заплата в лева получаваме нали така.Като се качи недай си боже еврото ,ако падне борда , те левовете няма да са нищо. Абе и аз съм лаик и не разбирам от такива работи. Пфу.

# 46
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ако взимате заплата в евро, теглете кредит в евро, лихвите са по-ниски и вноската излиза по-малка за един и същи период.
Ако взимате заплата в лева, теглете в лева, понеже ако махнат борда левчето ще се срути. А и да не забравяме, досега няма нито една държава от ЕС, влязла в еврозоната с валутен борд.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 039
Сиренце и ние така разсъждавахме-за борда. Но като слушаш докладите на ЕС и като гледаш какво става в БГ, тази работа , за еврозоната виждаш ли я изобщо. На мен някак си все по-имагинерно ми изглежда...

# 48
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Сиренце и ние така разсъждавахме-за борда. Но като слушаш докладите на ЕС и като гледаш какво става в БГ, тази работа , за еврозоната виждаш ли я изобщо. На мен някак си все по-имагинерно ми изглежда...
Ако прочетеш условията за влизане в еврозоната, не само че ще ти изглеждат, ами ще ти стане ясно че скоро няма да стане  тази работа Mr. Green Освен ако не излъжем, като гърците примерно  Whistling Иначе имаме забрана за еврозоната до 2012г мисля беше последно, трябва да проверя, но и 2012г не е много скоро, де...

# 49
  • София
  • Мнения: 971
Да, няма да влезем с валутен борд, но практиката на ЕС е при превалутирането на националната валута да се придържа към курса установен във валутния борд. Това е неколкократно практикувано вече в ЕС, говорила съм с познати от Ирландия които са го преживяли.

Иначе - и моят кредит е в лева, не мога да кажа дали е добро или лошо решение - тепърва ще видим как ще се развият нещата.

# 50
  • Мнения: 18
Хора, изчакайте с покупките на жилищата ви. Балонът е започнал да се пука вече, особено по морето. Рано или късно ще се спука на всякъде. Тези Цени ги няма никъде по света освен в България. Това са измислени цени.
Проблема с бавното падане на цените е този, че докато има хора, които купуват на тези абсолютно измислено високи цени, ще има и предлагане на високи цени.
По морето жилищата седят празни. Има предлагане за по 400 евро на кв. метър вече. Просто част от хората видяха какво става, престанаха да търсят и сега бедните строителчета се чудят как да си продадат строежите вдигнати в рамките на няма и една година по-най нескопосания начин.
Балонът е започнал да се пука, просто изчакайте!
А на Брокерите не им вярвайте. Това са най-големите измамници, търсещи си храната. Не искам да засягам никого, просто лично Мнение.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 039
На брокерите не им дреме какви са цените. Високи или ниски, щом се продава за тях е добре. Само застоя ги плаши, че няма сделки. И не ми обяснявайте за % комисионна. Има някакъв %, но ако цената е по-висока и % не е точно такъв-от личен опит говоря. А за всеки брокер е по-добре да продава повече, на по-ники цени, щото сделки за по 200К се сключват много по-трудно от такива за по 40-50К. Та не разбирам защо е толкова негативно отношението към брокерите- има нужда от тяхната работа и те си я вършат.

Иначе по темата за кредитите: Аз също много се чудя дали да не превалутирам в евро. Със същата мес. вноска ще го изплатим за 15, вместо за 25 години.  newsm78 Сериозна си е разликата.

# 52
  • Мнения: 4
цените на жилищата падат, това е сигурно. Ето интересен пример за дорба оферта за ново строителство, пък и много атрактивна презентация на сградата  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт