Въпрос към Чешките мами

  • 545
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Здравейте,
бих искала да Ви помоля за съвет. Дете на 6 години навършени, къде според Вас е по-добре да се запише в зависимост от това каква е практиката там, на детска или на училище (говоря за Прага). Не знае езика. В Б-я в момента предучилищната ще я кара в детската градина.
И още нещо да Ви попитам, мога ли да го запиша без да ходя аз в учебното заведение, а приятелка да ми занесе документите, защото ще ми трябват предварително в България за да мога да си уредя излизането от страната. Дали по всяко време на годината мога да го запиша и да взема такъв документ, че е записан на детска или училище.

Благодаря Ви предварително за отговорите.
Ако съм задала неясно въпросите, питайте, ще обясня по подробно.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Тъй като никой не ми е отговорил, ще се опитам да си задам по друг начин въпроса.
По какъв начин мога да си запиша детето на детска градина или училище в Чехия? По кое време в годината се записват? Какви документи се изискват от родителя и дали трябва да са легализирани и преведени на чешки?
Ако може да ме посъветвате към коя институция в Чехия или Б-я мога да се обърна за повече информация.
Предварително Ви благодаря!

# 2
  • Мнения: 5 183
Джейнеър, пусни си питанката в Чешката темичка.

# 3
  • Мнения: 9 988
Здравей Джейн Еър,

На 6 навършени може да направиш две неща: на детска градина за да научи чешки и от 7 на у-ще, или направо на училище.
За догодина ли става дума? Защото записът за първи клас е февруари! За детска градина е различно, но общо взето пролетта, има голям проблем с местата. По-добре е всичко лично да направиш, дано имаш късмет и всичко се уреди бързо.
Успех на теб и детето ти Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт