Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?

  • 404 195
  • 879
  •   2
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 218
Благодаря ви момичета за отговорите Wink Много ми помагате.
Аз на доктора му имам пълно доверие, само искам да разбера как протича операцията и от какво се изграждат тези нови връзки? За какви консумативи става на въпрос, които са необходими за операцията, ей това не разбрах........ На всички желая крепко здраве и бързо възстановяване  Heart Eyes

# 226
  • Мнения: 13
Айде да кажа и аз малко за споменатите доктори, че съм патил и препатил. Хубенов ми прави менискуса преди доста години, смятам че прилично се справи, възстанових се бързо. Тогава ме предупреди преди операцията да си кажа пред лекарската комисия на Шойлев, че не искам да ми пипат кръстната връзка (и тя беше заминала), защото бях прекалено млад още (на 14г), а това е пластика и направи ли се на такава възраст трябва да се повтаря. После имаше няколко травми с кръвоизливи в коляното, но те си бяха по моя вина.

Връзката ми я прави Тони Георгиев в Пирогов. Операцията колко качествено я е направил не мога да коментирам, но не ми каза, че шината с която се стои 30-45 дни после и се отпускат по 15 градуса на всеки 15 дни (по спомен) трябва да е в ИЗПРАВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ през 95% от времето. В следствие на това съм си държал коляното леко свито, защото така болката/напрежението са по-малки и като махнаха шината се оказа, че не мога да си изправя коляното изобщо!!! 1 година кинезитерапии, Павел Баня, фитнеси и бог знае какви глупости още - след голямо ходене по мъките се възстанових (даже ме съветваха да се режа наново). Без коментар.

Преди 2г си направих профилактичен ЯМР да проверя какво е положението и отидох при Костадинов на консултация. Резултатът беше "връзката е инсуфициентна (амин дай боже научете БЪЛГАРСКИ), а менискусът е разкъсан отново" като ме агитираше за "почистваща операция". Като го питах кво правим с тая връзка като само ще се чистим нещо смотолеви. Иначе голям търговец, признавам го.

Изводът - ако можете да си го позволите стойте далеч от българските "светила" в ортопедията. На мен кракът ми повече няма да стъпи при тях. Има една държава, в която говорят на немски и разправят, че там били най-добрите специалисти в тази област, ама трябва да се събират едни пари от закуски за тях...

# 227
  • Мнения: 355
The Grave, абсолютно същата история и при мен - и ме нави, и ми прави "зачистваща" операция. Но аз също бях на 21 г, та много-много не си представях, че може да не е коректно и да е за парите само... А си беше точно затова...

За разгъването - кошмар е, разбирам те напълно през какво си минал, аз се рехабилитирах години след това (е, малко епизодично) и така и не изправих крака, след дългото залежаване.
Браво за силата на волята ти!

Освен в Германия, в Лион са ми казвали, че са прекрасни оптопедите, с огромен опит за колене - от операции до ендопротезиране.

# 228
  • Мнения: 13
The Grave, абсолютно същата история и при мен - и ме нави, и ми прави "зачистваща" операция. Но аз също бях на 21 г, та много-много не си представях, че може да не е коректно и да е за парите само... А си беше точно затова...

За разгъването - кошмар е, разбирам те напълно през какво си минал, аз се рехабилитирах години след това (е, малко епизодично) и така и не изправих крака, след дългото залежаване.
Браво за силата на волята ти!

Освен в Германия, в Лион са ми казвали, че са прекрасни оптопедите, с огромен опит за колене - от операции до ендопротезиране.

Ужас, съжалявам много за коляното Cry Аз не вярвах, че ще се оправя без повторно рязане, но с много ходене на фитнес (който така ненавиждам) и плуване с практикуване на някои упражнения, които видях в Павел Баня нормализирах нещата. Не мисля, че и за теб късно, но трябва зверска воля за да преодолееш кошмара (мен желанието да спортувам отново ме мотивира). В България повече и на консултация няма да отида, като събера парите за операция ще почна проучване на чужбинските лекари и ще мина през 2-3 да видим какво ще кажат. Всичките ни футболисти (че и не само футболист, ама най-вече понеже те могат да си го позволят) от елитните клубове се оперират в Германия, не съм чул някой да се е оплакал от калпава операция.

# 229
  • Мнения: 355
A, моето вече е толкова зле, че просто чакам кога ще сменяме ставата. Но все още не искат, защото дори във ВМА нямат толкова опит с млади пациенти.

Ако твоята травма търпи забавяне при лечението - взел си най-доброто решение да събереш мнения и да се оперираш навън!

Успех!

# 230
  • Мнения: 13
A, моето вече е толкова зле, че просто чакам кога ще сменяме ставата. Но все още не искат, защото дори във ВМА нямат толкова опит с млади пациенти.

Ако твоята травма търпи забавяне при лечението - взел си най-доброто решение да събереш мнения и да се оперираш навън!

Успех!



Безумие, на 29 да те докарат до смяна на ставата тия некадърници!!! Ако е сигурно по-добре не отлагай, защото ще си доувредиш и здравите части от краката покрай болните. И във ВМА са едни търговци, ама да не повтаряме същата песен. Утре ще разпитам бащата на тая тема, препоръчаха му поредния "светилник" там, но не запомних име (баба ми е с гонартроза и също е за смяна на става).

П.П. Моето засега търпи, поне докато не се дотроша съвсем Simple Smile Ако не смъкна прилично количество килца се засилвам по същата пътека...

# 231
  • Сф
  • Мнения: 10 637
Имам приятелка в Германия, футбол, там и правиха и двете операции на кръстни на двете колена, върна се на терена след 4 месеца, добре че там и се падна да се оперира.......брат и пак с една операция на връзки, ама в бг приключи завинаги с футбола.....обаче мисля, че е доста скъпа операцията там- на нея и я пое клуба.....мисля че коментарите са излишни......дано да успеете да се оперирате в Германия просто.....

# 232
  • Мнения: 355
Така е, по-добре е да се иде при професионалисти. Но има доста трики моменти:
- следболничната грижа - контролни прегледи и т.н...
- нямаш 100% гаранция кой точно лекар ще те оперира дори клиниката да е най-добра в света
- скъпо е. ама наистина е скъпо.
Проверявах за своята става - в Бг излиза между 4 и 5 пъти! по-евтино - 3-4000 лева, а във Франция и Германия цените са между 12 и 15 000 евро... Sad

# 233
  • Мнения: 13
Така е, по-добре е да се иде при професионалисти. Но има доста трики моменти:
- следболничната грижа - контролни прегледи и т.н...
- нямаш 100% гаранция кой точно лекар ще те оперира дори клиниката да е най-добра в света
- скъпо е. ама наистина е скъпо.
Проверявах за своята става - в Бг излиза между 4 и 5 пъти! по-евтино - 3-4000 лева, а във Франция и Германия цените са между 12 и 15 000 евро... Sad

То за става, ако искат между 12 и 15 пак добре, аз за връзки последно бях чувал 20 (доста отдавна, явно цените са паднали значително). След като съм олекнал веднъж с тия пари в България дали ще ги дам отново под масата на някой некадърник да ме окепази повторно? Стискай зъби, събирай пари и не се чуди - здраве цена няма!

П.П. Това с избора на хирург няма начин да не може да се уреди когато става дума за подобни цифри. И за западноевропейци са много тия пари, а те са по-нахални от нас и си искат своето като плащат.

# 234
  • гр.София
  • Мнения: 93
Здравейте! Не знаех къде да пиша,затова пиша тук.Преди десет дни се подхлъзнах вкъщи и ми се усука крака.Капачката на коляното ми се измести от външната страна  на крака.Ходих в Пирогов,казаха ми,че имам скъсани коленни връзки.Изписаха ми наколенка,която да нося един месец.Но се притеснявам,че крака ми е още подут и искам да си направя още една консултация с лекар.Можете ли да ми препоръчате добър ортопед ?

Благодаря предварително!

# 235
  • Мнения: 13
Здравейте! Не знаех къде да пиша,затова пиша тук.Преди десет дни се подхлъзнах вкъщи и ми се усука крака.Капачката на коляното ми се измести от външната страна  на крака.Ходих в Пирогов,казаха ми,че имам скъсани коленни връзки.Изписаха ми наколенка,която да нося един месец.Но се притеснявам,че крака ми е още подут и искам да си направя още една консултация с лекар.Можете ли да ми препоръчате добър ортопед ?

Благодаря предварително!

Ужас...Щом е подут още значи имаш вътрешен кръвоизлив. Трябва да ти направят пункция - ползва се 1 малка игличка закачена за празна банка, която източва натрупаната кръв. Ще те облекчи за нула време.

Тия лекари дето изписват наколенки за скъсани връзки (диагностицирани на рентген вероятно) не искам да ги коментирам изобщо. Недей да се притесняваш, на този етап нищо не може да се каже със сигурност. Бих ти препоръчал доц. Ненчева, работи всяка сутрин в Св. Врач, Кузма и Дамян:

http://medcentre.eu/contact.php

Може и по здравна каса доколкото помня. В никакъв случай не ходи при хирург на консултация, защото са касапи и ще ти кажат директно, че си за рязане. Ненчева ще те прегледа, ще пусне 1 рентген, ако не са ти правили (а тя умее доста точно да диагностицира по светлосенки за разлика от всички други, при които съм бил), ще ти провери коляното за стабилност след като утихне болката и ако има индикации за проблеми с връзки и сухожилия ще те прати на ЯМР. Преди успяваше да взима по 2 направления на месец за правителствена болница, не знам дали още е такъв случая. Чак след ЯМР ще може да се каже със сигурност имаш ли нещо скъсано и какво точно.

# 236
  • Мнения: 355
И не се бави твърде много. Ако имаш кръвоизлив трябва да се отреагира веднага, иначе кръвта се съсирва и после няма вадене без отваряне. И да, скъсани връзки НЕ зарастват с наколенка!!! Можеш да идеш в Св. Панталеймон, в Токуда, за консултация поне не е страшно.
И препоръката ми е: поне 3 мнения преди да решиш какво да правиш и къде!

# 237
  • гр.София
  • Мнения: 93
Благодаря ви много!!! Peace

# 238
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile В понеделник ще ми правят операция на менискус и на скъсана предна кръстна връзка и съм много притеснена, защото незнам какво ще ми правят и имам страх от игли.Ако може да ми опишете целия престой в болницата.Ако е от значение операцията ще я прави Хубенов в болница Св.Богородица Simple Smile

# 239
  • Мнения: 0
И аз съм със скъсани предни кръстни връзки и менискус от около 2 години и половина, тичах по 7км откакто ги скъсах, сега в събота нещо го осуках, започнах работа няколко дена преди това и съм по цял ден на крак и ми се подува, каква сума е да се направи една такава операция и при кой доктор да ида ?

Общи условия

Активация на акаунт