Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?

  • 404 222
  • 879
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 4
Има ли вариант да се избегне операцията??

# 796
  • Мнения: 49
Здравейте! Преди 10 дена паднах с колело и се оказа на ЯМР , че  напълно съм скъсала вътрешна странична връзка. Отидох при Антони Георгиев във Софиямед. Той каза, че от операция няма нужда и че трябва да нося шина 30 дни. На място даде инструкции на д-р Дойчев как да настрои шината. В момента е на 90 градуса. След 8 дена трябва да я направя на 105 и след още толкова - на 120. В Бургас ходих при ортопед да си оправя болничните и той ми каза, че за да зарастне  коляното трябва да е напълно имобилизирано, т.е шината да е на 0 градуса. Кой да слушам? Има ли някой с такава травма и как е процедирал? Ще съм благодарна за съвет.

Никога не се имобилизира при такива травми на 0 градуса. Още първите дни започват сраствания. Сега говоря принципно, ако кракът е прав и остане така, трудно ще се ходи. Затова винаги има някакъв градус.

# 797
  • Мнения: 2
Здравейте, и аз загазих с ПКВ. Ще се оперирам при Тони Георгиев - след много четене, много размисъл, много разпитване на познати, стигнах до заключението, че предпочитам неговия метод за операция.

Сега обаче съм в друга чуденка. Насрочих дата за операцията, но пък се усетих, че МЦ ще трябва да ми дойде 2-3 дена след операцията.  ooooh! И сега съм в шаш... Ами ако от стрес ми дойде по-рано или ако от лекарствата и т.н. ми дойде докато съм все още на легло? Направо не знам... Да рискувам ли или да се опитам да я насроча за по-рано? или по-късно?  newsm78

# 798
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Може да пиеш Примулут нор,има схема за прием за отлагане на цикъла или за по-рано. Миналата година и аз бях в същата дилема,а беше планирана операцията,трябваше да ми дойде преди нея,но от нерви закъсня и с хапчетата го забавих с 10дни. Не се прави операция по време на мц

# 799
  • Мнения: 2
Може да пиеш Примулут нор,има схема за прием за отлагане на цикъла или за по-рано. Миналата година и аз бях в същата дилема,а беше планирана операцията,трябваше да ми дойде преди нея,но от нерви закъсня и с хапчетата го забавих с 10дни. Не се прави операция по време на мц

Е може ли да се пие примулут по време на операция и след? Операцията не се ли води рисков фактор за образуване на кръвни съсиреци?

# 800
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
На мен хирурга ми каза да ги пия.  Питай твоя хирург дали са подходящи за твоята операция.
Моята беше на вените със спинална упойка.

# 801
  • Мнения: 128
Здравейте, някой има ли информация каква е цената артроскопска операция на коляно при д-р Георгиев в Софиямед. Заключение от ЯМР - скъсване на задния рог на медиалния мениск и ни казаха, че най-вероятно ще се наложи такава лека операционна намеса. И ако може повече инфо за престой и възстановяване.
Благодаря предварително!

# 802
  • Кортина д'Ампецо, Италия-България-Велико Търново
  • Мнения: 204
Много моля, за помощ във връзка с резултата от МЯР:

На коронарните и сагитални срезове във всички пулсови последователности наличие на изразен ставен излив, включително и в областта на супрапатералния рецесус.

Предната кръстна връзка, медиалната и латерална колатерални връзки са интактни.

Задната кръстна връзка е леко задебелена и умерено хетероинтензна в средна и дистална трета, находката отговаря на интрасубстанциална увреда от тристепенната МРТ-класификация.

Пателата и поддържащият я лигаментарен апарат са непроменени.
Двата миниска са интактни.


Имам час за преглед след две седмици. Ще се радвам, ако ми "преведете" резултатите.
Благодаря

# 803
  • Мнения: 284
Много съм доволна от Д-р Марин Бенкин - ортопед - травматалог. Оперира ме  2011 г. от скъсани предни кръстни връзки и раздробен менискус, но тогава още работеше  във ВМА гр. София. Вчера оперира и майка ми от скъсване на предния рог на медиалния мениск , но вече работи в гр. София в болница  МБАЛ Сердика. Огромно Благодаря на такива святи и велики хора!Благодаря Ви доктор Марин Бенкин !

# 804
  • Мнения: 205
И от мен една историика с доктори и доктори.
Преди 12г. Имам правена операция ,,артроскопия ,,на лява колянна става /мениск./
В началото на месец юни ми направиха нова операция,,артроскопия,,в Пълмед Пловдив. И от тук ми започнаха големите неприятности.Операцията мина добре /уж/в първите 10дни нямах болки никакви ,ходех си нормално.Но след това изпитвах страшни болки който продължават и до днес.Ходя си от доктор на доктор и никой не поема инециатива да разберат защо....
Само да спомена че в епикризата която ми дадоха от болницата са писали че са ми правили ,,Шита кръсна предна връзка ,мениск, заден рог (тук не можах да разбера точно какво са ми правили).С една дума нито са ми шили кръсна връзка ,нито на задния рог са ми правили нещо.Обикновена артроскопия с която са ми изчистели част от минискуса.В момента 3месеца по късно аз не мога да изходя и 200метра без да вия от болка.А допреди операцията карах колело всеки ден на гребната и тренирах във фитнеса.
Много съм разочарпвана от докторите единстенното което ги интересува са пари и колко да източат касата.
МОЛЯ ЗА ПОМОЩ препоръчайте ми доктор който да не гледа в ръцете.

# 805
  • Мнения: 6
Някой попита колко струва операцията при Тони Георгиев. Цената за ПКВ с метални консумативи е малко над 2000 + ериус (който трябва да пиеш преди това) + 110 лв за инженкции след това и афламил. Ако консумативите са от разграждащите се е 3000 лв + същите последвали разходи. Ако трябва да се шие менискус 750 лв допълнително на бр. Мен ме накараха сама да си направя и всички изследвания така че дойдоха още 50 лв предварително. После ще имате още около 500-1000лв за рехабилитация, гелчета и такива.
При Хайвазов знам, че е малко по-евтино в рамките на 500-1000 лв.
Прясно оперираната съм там и мога да кажа, че неговото отношение е доста добро. Уважително и обяснява каквото те интересува. Виж... тези надолу... там положението е трагично. Главната сестра е ужасяваща, лекарите под него половината са ужасни и никой нищо не ти казва. Сестрите като цяло ... като изключим 2 от тях са ужасяващи... Един път ги молихме около 3 пъти за лед, който трябваше да ни дадат преди 3ч и така и не си го получихме, накрая се ядосах и се самоизписах, защото у нас поне лед мога да си взема... Но като цяло съм доволна поне до момента още е рано тъкмо ми разрешиха да стъпвам.
Бих препоръчала на всеки на когото му се наложи такава операция, където и да решите да е да си правите упражненията, който са ви дадени. Дори ако имате сили с по една серия повече. И най-вече преди операцията не се заседявайте проверете по интернет какви упражнения можете да правите и не се колебайте тормозете си бедрото питайте доктора си с какви упражнения, но не го оставяйте да атрофира. Мен ме обездвижиха в началото за 15 дни (друг доктор), което ми костваше всички мускули на крака и сега виждам голям зор и когато отидох при Тони Георгиев ми се накара и ми обясни, че ще ми е проблем след операцията. И другото което е... свикнете с патериците още от преди това. Аз слава богу бях, но виждах хората, който не са и им беше много трудно.

# 806
  • Мнения: 6
И от мен една историика с доктори и доктори.
Преди 12г. Имам правена операция ,,артроскопия ,,на лява колянна става /мениск./
В началото на месец юни ми направиха нова операция,,артроскопия,,в Пълмед Пловдив. И от тук ми започнаха големите неприятности.Операцията мина добре /уж/в първите 10дни нямах болки никакви ,ходех си нормално.Но след това изпитвах страшни болки който продължават и до днес.Ходя си от доктор на доктор и никой не поема инециатива да разберат защо....
Само да спомена че в епикризата която ми дадоха от болницата са писали че са ми правили ,,Шита кръсна предна връзка ,мениск, заден рог (тук не можах да разбера точно какво са ми правили).С една дума нито са ми шили кръсна връзка ,нито на задния рог са ми правили нещо.Обикновена артроскопия с която са ми изчистели част от минискуса.В момента 3месеца по късно аз не мога да изходя и 200метра без да вия от болка.А допреди операцията карах колело всеки ден на гребната и тренирах във фитнеса.
Много съм разочарпвана от докторите единстенното което ги интересува са пари и колко да източат касата.
МОЛЯ ЗА ПОМОЩ препоръчайте ми доктор който да не гледа в ръцете.
Провери Хайвазов и Тони Георгиев. Аз много се колебаех между двамата... накрая времето ми реши дилемата. Хайвазов можеше час след месец, а Тони Георгиев след няма и седмица.
Провери ги. В нета е изписано страшно много и за двамата. Хайвазов работи с повече различни техники, който обсъждате и решавате заедно. Тони Георгиев преценява като ти отвори коляното кое ще е по-подходящо за теб. И двамата си имат плюсовете и минусите. Но и двамата са ако не най-добрите то в топ 5.

# 807
  • Мнения: 205
За момента съм се спряла на д.р Хубенов /за операция/някой да има инфо колко излиза ПКВ при него.

# 808
  • Мнения: 2
И на мен ми предстой подобна операция, аз съм с частична ПКВ, и различни доктори ми казват различни неща. Едни казват, че трябва да оперирам частичната ПКВ на предна кръстна връзка, а други само артроскопия на Плика-та. Имам час за д-р Хубенов на 01.11. и се надявам вече той да ми каже точно как стоят нещата, че взех да се обърквам.
Моля някой, ако е имал подобен проблем да даде съвет.

# 809
  • Мнения: 205
И на мен ми предстой подобна операция, аз съм с частична ПКВ, и различни доктори ми казват различни неща. Едни казват, че трябва да оперирам частичната ПКВ на предна кръстна връзка, а други само артроскопия на Плика-та. Имам час за д-р Хубенов на 01.11. и се надявам вече той да ми каже точно как стоят нещата, че взех да се обърквам.
Моля някой, ако е имал подобен проблем да даде съвет.
Ако имаш ЯМР ще е добре.

Общи условия

Активация на акаунт