Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 223 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Много ви моля, ако скоро сте правили ремонт или поне проучвали как вървят цените да споделите! Нямам почти никакво време да ровя в нета или да се обаждам и да чакам оферти. Купихме нов апартамент на шпакловка и замазка. Освен, че трябва да се довърши, има да се правят някои подобрения като бутане на стени и изграждане на нова такава, местене на врати. Единствената оферта, която имам, е от самият строител и тя е следната:
1. Редене на плочки-30-35 лв./кв.м. В цената са включени и материалите /без плочките, де/
2. Избиване на стена-6кв.м - 350 лв
3. Извозване на отпадъците - 300 лв
4. Къртене на плочки в банята /и това се налага, щото са ги налепили, а сега трябва да се махат/ - към 300-350 лв.
5. Боядисване с латекс - 6 лв/кв.м
Нормални ли са тези цени или са високи?
6. Интересуват ме още и цените на естествен паркет и ламинат /естествен паркет първо качество дъб, ламинат - дебелина като за естествен, висока степен на износоустойчивост/. В Бриколаж видях някакви цени за естествен, които варираха между 30 и 50 лв/кв.м.
Ще съм много благодарна на отзовалите се с информация! Ремонтът трябваше да е започнал вчера, едва ли не Smile
Цитирай

София/Осло

Това, с което мога аз да ти бъда полезна е следното...
- поставяне на плочки с включени материали/без плочките/ -25 лв м2
- фина шпакловка  и "циклене" на стените + латекс , включително материалите и почистването- за апартамент от около 80 кв.м 2000 лв
- ламинат -18 лв м.3 - клас А
Едно мое впечатление- майсторите на строителя  дават по-висока оферта
 Peace
Цитирай

София

Благодаря, Деата!
И аз имам впечатления, че майсторите на строителите дават по-високи цени. Но така ни е притиснало времето, че почти нямам избор. До два месеца този ремонт трябва да е приключил. Ще го мисля още ден-два и ще решим какво да правим.
Цитирай

София/Осло

От друга страна пък ти си притисната от времето...строителят определено ще свърши по-бързо...нас доста ни мотаха..нали знаеш- майстори.  ooooh!
Прецени си, малко повече пари, но по-бързо, или по-евтино и проточващо се във времето  Tired
Цитирай

Wonderland

Боядисване с латекс 6 лв ми се струва много. Не знам откъде си, но в Пловдив преди месец боядисвах и беше 1.9 лв/кв м.
А за ламинат - 15-16 лв (макс 20) с включен монтаж в цената можеш да провериш в http://parquethouse.bg/ (май в сайта няма цени, на място е по-добре да се отиде). Много съм доволна от тях. Имат и естествен, но за какво ти е? Прекалено е скъп и е по-претенциозен - от токчета става целия на дупки, влагата му действа зле и т.н.
Цитирай

София

За София става въпрос.
Във всички посочени цени влизат и материалите, т.е. в тези 6 лв. боядисване с латекс са включени и труда, и латекса. 
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.