Вечно е болен.....

  • 12 235
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 428
Моят син е по същия начин, дойде ли есен - започват болестите.
Като не е на градина не се разболява, но тръгне ли започват вирусните инфекции, ако се заредят 2-3 за 2-3 седмици ги кара много тежко, срива се имунитета просто.
Моя съвет е да го спреш от градина за по-дълго време - поне 1 месец, давай мед с лимон, фрешове, витамини, пробвай бронховаксом, рибуномил или нещо от рода... И след всяко боледуване го дръж поне 2 седмици вкъщи. Успех!

# 16
  • Мнения: 1 545
Схемата е 5 дни по половин таблетка 3 пъти дневно, после десет дни по една. Как не се е сетила по-рано за това лекарство???  Close
Вероятно, защото е бил малък, затова не го е изписвала. По принцип е над 1,5-2 годишна възраст. Дано ви помогне!След 10-те дни я питайте лакарката кога пак да повторите профилактичната схема. Може след месец, месец и половина пак да направите един курс от десет дни.

# 17
  • Мнения: 1 353
quote]ЗДРАВ ИМУНИТЕТ
Нашето здраве е плод на начина ни живот и хранене. За да работят правилно, клетките ни се нуждаят от аминокиселини, витамини, ензими, антиоксиданти и други вещества, които отговарят на определени нужди на тялото и не са взаимнозаменяеми! Обикновената храна не съдържа всички важни хранителни вещества. Въпреки изоблието от храни по рафтовете, повечето от тях са непълноценни и пропити с консерванти и некачествени мазнини.
Хранителният дефицит е в основата на повечето болести. Почти всяка диагноза може да се сведе до дефицита на конкретни вещества, защото за клетките ни храна е не това, което поглъщаме, а онова от което те се нуждаят и могат да усвоят. Например, недостигът на някои аминокиселини затруднява синтеза на белтъчините, и това рефлектира в имунната система. Липсата на минерали или витамини предизвиква биохимичен срив и намалява имунната устойчивост и компетентност. От друга страна, прехранването, особено с животински белтъчини и мазнини, увеличава токсичността и затруднява тялото. Затова днес се говори за клетъчно хранене и задължително набавяне на “липсващото звено” – разликата между потребностите на организма и даденостите на храната. Може да се каже, че хората вече се делят на два типа – такива, които живеят и се хранят здравословно, и хора, които просто са болни.
Хранителната верига започва с едноклетъчните синьо-зелени водорасли – може да се каже, че те са яйцеклетките на майката Земя. Езерото Кламат е екологично чисто алкално езеро в Скалистите планини на Северна Америка. Живеещите в него диворастящи синьозелени микроводорасли AFA са най-богатите на хлорофил фотосинтезиращи организми на земята. От слънчевите фотони и богатата на вулканични минерали езерна вода тези водорасли синтезират най-пълноценната суперхрана в природата. Щядащо събрани и изсушени, те са най-концентрираната отлично балансирана храна на планетата. Те предават на нашите клетки уловената слънчева, водна и минерална енергия, която като своеобразна батерия, зарежда тялото с енергия и с незаменими хранителни вещества.
Тази съвършена универсална храна има повече от 10 шампионски титли и е първа в категорията СУПЕРХРАНИ:
• Протеини – аминокиселинният й профил е същият като в човешката клетка, съдържа всичките есенциални аминокиселини в лесно усвоима форма и в количество от 59 до 70%! Нито млякото, нито месото или яйцето имат такова протеиново съдържание!
• Синьо-зелените водорасли са идеални за кръвотворенето, защото са богати на хлорофил и лесно усвоимо органично желязо, както и на всички витамини от група В, биотин, фолиева киселина и т.н. Особено богати са на витамин В12 – 7 пъти повече от телешки черен дроб!
• 1 грам AFA осигурява 5 пъти повече калций от чаша прясно мляко и всички необходими макро и микроелементи.
• Изключителна е концентрацията на бетакаротин, фикоцианин и други биофлавоноиди с мощно антиоксидантно действие.
• Един грам СЗВ осигурява 150% от дневната доза витамин С!
• Богатото съдържание на ензими подобрява клетъчния метаболизъм и улеснява самооздравителните процеси.
И когато умни търсещи специалисти, събират това синьо-зелено кламатско водорасло AFA с негови внуци и наследници –друго синьо-зелено водорасло – спирулина ( наречена още “майчината кърма на планетата Земя”) и органична люцерна (от арабски алфалфа – баща на всички храни), се получава успешната формула, известна като Зелена енергия. Тази синергична смес е природен тоник, който изгражда и укрепва активния имунитет и ни помага да реагираме бързо и компетентно на всякакви инфекции.
Другото наше предложение за укрепване на имунната система с природни суперхрани е КОЛАСТРАТА. Ако синьо-зеленото водорасли е началото на хранителната верига, то коластрата е върхът на тази верига – защото е храна, която произвеждат човекът и бозайниците. В нея природата е вложила най-добрите решения за оцеляването и растежа на новороденото, намерени в хода на еволюцията. Коластрата е стратегията на природата за получаване на пасивен имунитет наготово от майката! Коластрата от крави по моликулярна структура на имунните и растежни фактори е изключително близка до тези при човека, и на всичко отгоре е до 20 пъти по-богата на антитела в сравнение с човешката. Тя дава на имунната ни система всичките 5 класа имуноглобулини – готови за употреба антитела срещу 20-те най-разпространени болестопричители: стафилококи, стрептококи, ешерихия коли, клебсиела, кандида албиканс, хемофилус инфлуенце, салмонела и пр. Като универсална суперхрана, коластрата е подходяща за всяка възраст и за подсилване на организма при всяко неразположение. Ключови нейни съставки са растежните фактори за мускули, кости, нерви, лигавици, кожа, съединителна тъкан, както и инсулино-подобният фактор на растежа. Тези съставки регенерират и заздравяват тъканите, и помагат за по-бързото оздравяване. Коластрата е богата на лактоферин, пробиотици, ензими, цитокини – едни от най-важните вещества за борба с инфекциите и рака.
Есенциалните мастни киселини (ЕМК) са най-същественият елемнт от мембраната на човешката клетка и затова дефицитът им води до слаби лигавици, и не само лигавици. Ние българите цял живот се храним с животински наситени мазнини и рафинирано слънчогледово олио, и ето защо сме на челно място в света по инсулти и инфаркти. Защото ЕМК отговарят за елестичносттта на артериите, разреждането на кръвта и унищожаването на плаките, а също така за пълноценната работа на мозъка и нервната система.
А ако бебето не е получило вътреутробно и през първите 4 месеца след раждането си пълната гама от ЕМК, развитието на очния нерв се засяга и като поотрасне, такова дете обезателно ще има нужда от очила! 5-10 капки на ден от тази пълноценна маслена субстанция, получена чрез студено пресоване на 20 вида семена, ядки, цветя и добавено рибено масло от черния дроб на есетрови риби, укрепват лигавиците и създават в организма условия за добра защита от инфекции и правилно изграждане на тъканите.
Достатъчното количество пробиотици е решаващо за здравето на имунната система, особено при децата. Пробиотиците покриват тялото отвътре и отвън, и го пазят от инфекции. При възрастния човек върху лигавиците на тънките черва естествено живеят 2,5 кг лактобацилус ацидофилус, а в дебелото черво – 1,5 кг бифидобактерии. Тази армия от защитници не само защитава физически нашите лигавици, но и отделя специфични бактерицидни вещества. Освен това бактериите участват в храносмилането и усвояването на хранителните вещества, произвеждат ензими и витамини, така че те наистина играят ролята на самостоятелен орган в човешкото тяло.
Антибиотиците унищожават не само патогенните микроби, но и нашите вътрешни защитници. Пробиотиците може да се намалят и без да сме пили антибиотици. Например, при децата – ако не са кърмени, ако се гледат от човек на човек. Доказано е,че дори местенето при бабите води до стрес и загуба на бифидобактерии у бебето...
[/quote]-Тези варианти някой опитвал ли ги е ? Hug

# 18
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
VeSsi,

Имаш ли дете? Ако имаш, какво точно от тези варианти прилагаш върху него? Ефект има ли?

Ge(gra)na,

разкажи за хомеопатията, която сте приложили  Praynig


# 19
  • Мнения: 1 353
VeSsi,

Имаш ли дете? Ако имаш, какво точно от тези варианти прилагаш върху него? Ефект има ли?

Ge(gra)na,

разкажи за хомеопатията, която сте приложили  Praynig



Да имам дете на 3 г. Прилагам точно това което постнах по горе + класическа хомеопатия  (която изключва там всякакви хомеопатични имуностимулатори-които за мен пък нямат много общо с хомеопатията,но както и да е ...)> .Никога не е пила АБ нито сиропи за кашлица ,нито капки за нос или там каквото се сетиш.Дай боже и за напред да е така.И ако си мислиш,че не боледува напротив но доста по рядко и в значително по леки форми изкарва всичко. Peace

# 20
  • Мнения: 619
Антибиотиците увреждат безвъзвратно чревната флора и оттам организмът става още по-податлив на всякакви инфекции... ooooh!
Защо не успяхте да научите детето на плодове и зеленчуци? Това е най-важното за имунитета!
Аз да не се хваля, но на 3 г. дъщеря ми не е пила не само антибиотик, но и никакви лекарства... Най-много да получи лека хрема, която тушираме за няколко дни.

# 21
  • Мнения: 1 353
Антибиотиците увреждат безвъзвратно чревната флора и оттам организмът става още по-податлив на всякакви инфекции... ooooh!
Защо не успяхте да научите детето на плодове и зеленчуци? Това е най-важното за имунитета!

Именно заради това има ПрОбиотици ,които не могат да се набавят  от плодове и зеленчуци Naughty.Тези бактерии нормално живеят в нас-това е дълга тема........... Confused

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ивалина  много отдавна съм ти казала, че твоите лекари лекуват неадекватно детето. Жалко, че са го довели до там, че да не може да се оправи. Дано не получи артрит  Praynig Дано този доктор ви помогне ако ли не махайте сливиците, то не може така да продължава.

# 23
  • Мнения: 2 005
Ивалина  много отдавна съм ти казала, че твоите лекари лекуват неадекватно детето. Жалко, че са го довели до там, че да не може да се оправи. Дано не получи артрит  Praynig Дано този доктор ви помогне ако ли не махайте сливиците, то не може така да продължава.
Съгласна съм с твоето мнение , мила  Rolling EyesМного съм притеснена относно ваденето на сливиците и се моля всичко да е o'kei  Praynig Praynig Praynig

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Окончателно ли е решението за вадене на сливиците? Избери си добър УНГ специалист.

# 25
  • Мнения: 2 005
Ходихме на преглед във Варна при зав.  отд.  УНГ , който единствено той оперира деца под 4 г. възраст. И неговото мнение след прегледа , който направи е , че сливиците са хронично болни и , че е  малка  вероятността да се оправи . Доста време е минало - цели 6 месеца неадекватно лечение и до това води .Изписа му Клацид и за впръскване в гърлото , но ако не му мине на детето ще се наложи вече операция , защото от два месеца ми се оплаква , че го болят крачетата и забелязвам , че лесно се уморява  Cry Cry Cry

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Уф, Ивалина, наистина е зле положението при вас.... Дано, все пак, се оправи  малкия и се размине с операцията /тя и за мен е кошмар/.  Hug
Как ме е страх да не се получи нещо такова и с Коси...  Sad

# 27
като малка никога не съм пила АБ. Наложи ми се да пия 2 пъти през последната година - заради цистит и заради ангина, но последното беше следствие от различни здравословни неразположения, така че не знам и аз дали си беше чиста ангина. Няма нищо по-гадно от АБ-то!!! Аз лично още се лекувам от АБ-тата:naughty: това е само временно решение на проблемите на здравето. Моят съвет е, както виждам, вече и сама си стигнала до него, е да отидете на добър хомеопат. Другото, което аз винаги казвам, е физиотерапията, но не съм запозната с възрастови ограничения, ако има, и т.н., както и дали при вашия случай е приложимо. Най-добре е да се посъветваш!

Успех и чакаме добри новини!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ходихме на преглед във Варна при зав.  отд.  УНГ , който единствено той оперира деца под 4 г. възраст.
Това не е съвсем така,има доста специалисти УНГ във Варна,които вадят сливиците на деца под 4 год.
Както и да е.
Наистина ли проблемите със сливиците водят до артрит и др. такива заболявания ShockedАз знаех,че може да се стигне до увреждане на слуха.
На дребния в понеделник ще му махат третата сливица и се надявам този кошмар от боледувания да спре ooooh!

# 29
  • Мнения: 2 005
Ходихме на преглед във Варна при зав.  отд.  УНГ , който единствено той оперира деца под 4 г. възраст.
Това не е съвсем така,има доста специалисти УНГ във Варна,които вадят сливиците на деца под 4 год.
Както и да е.
Наистина ли проблемите със сливиците водят до артрит и др. такива заболявания ShockedАз знаех,че може да се стигне до увреждане на слуха.
На дребния в понеделник ще му махат третата сливица и се надявам този кошмар от боледувания да спре ooooh!
Нещо имаш , като че ли предвид ... newsm78 Моля те кажи ми докато е време , сподели ако имаш някакви впечатления  Rolling Eyes От варненските мами като попрочетох мнения разбрах , че той махал на малки дечица сливиците .  ooooh!Ако знаеш как ми е притеснено , както и на теб сигурно ... CryЖелая ви от сърце успех в понеделник и никакви болести вече   remybussi

Общи условия

Активация на акаунт