Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
225-239 от 745 отговора
Здравейте, изчетох темата, защото и ние с мъжа ми сме ентусиасти за сглобяема къща. Аз съм изкушена и от пасивната къща, но на този етап мисля, че би било доста по-скъпо.
Надявах се тук да намеря отзиви от хора,които вече са си направили къщи и живеят в тях, както и мнения за конкретни фирми, тъй като все повече фирми предлагат такива къщи.
Изобщо не мисля да я правим сами, 100 % ще ползваме услугите на фирма, въпросът е коя точно да изберем  newsm78 С узаконяването нещата при нас ще са по-лесни, тъй като мъжът ми е адвокат, т.е. знае какво, как, къде, защо.
Идеята ми е леко ненормална, но моите идеи са винаги такива. Значи, парцела си е наш, има всички комуникации и стара масивна къща, в която в момента живеем. Тя е ок. 80 кв.м., гредоред, напукана, не и харесвам разположението, абе с една дума, мисля, че да я ремонтираме/преправим както трябва и да строим нова ще струва еднакво. Та идеята е: бутаме къщата и на нейно място слагаме дървена сглобяема ок. 100-120 кв.м. РЗП, на 2 етажа, но с някаква по-интересна архитектура. Харесала съм си "моделчета" в сайтовете на половината фирми, но са все за по 250-300 кв.м., ама нали ги променяли според изискванията на клиента  Wink Напоследък се питам дали ще можем да ползваме мазето на сегашната  newsm78 Знааам, трябва архитект да види и да каже  Mr. Green

Тааа, накратко, ще следя темата. Сори за дългия отегчителен пост  Embarassed
Цитирай

Добре дошла при ентусиастите, Светле!
Ние в крайна сметка ще строим половин масивна и половин дървена къща. Но не се знае кога Rolling Eyes
Желая ви успех Peace
Цитирай

Mamamilla, благодаря за милото посрещане  Smile
То и нашето май накрая ще стане полу масивна, полу сглобяема.
Успех и на вас и дано скоро си споделяме кой докъде е стигнал със строежа  newsm10
Цитирай

Здравейте,

интересна тема наистина. Наскоро видях интересна технология за сглобяени къщи но не от дърво а от Стиропор. Ако някой го интересува тоеа в адреса на сайта www.artdeko-bg.com.  Дано съм помогнал.
Цитирай

Здравейте,

интересна тема наистина. Наскоро видях интересна технология за сглобяени къщи но не от дърво а от Стиропор. Ако някой го интересува тоеа в адреса на сайта www.artdeko-bg.com.  Дано съм помогнал.

Това ме подсети - влизала съм в стиропорена къщичка преди 2 години, в Самоков, няма да казвам в коя фирма (къщата беше направена като мостра). Та, къщата беше на 10 години, изглеждаше съвсем прилично, и в нея не беше по-студено, отколкото в тухлена неотоплявана (беше през зимата). Между другото, чувала съм, че стиропора го ядат разни вредители. Това е основен коз на една друга фирма срещу конкуренцията - те произвеждат панели от полиуретан.
Цитирай

Отскоро ровя из нета по тази тема защото ми предстои строителство на къща. Доскоро живях в Канада. Може да ви звучи странно но 70% от едно фамилните къщи там са сглобяеми. Има различни технологии за строителство и всеки ще ти каже че тяхната е най добра. Но по мое наблюдение от около 10 години в Канада се наложиха основно къщи построени по някаква Канадско - Американска  технология с EPS /Стиропор/ панели - ако не се лъжа май се казваше WALL FRAME. Виждал съм няколко варианти на тази технология но общото при всички тях са панелите от стиропор и липсата на какъвто и да е бетон с изключение на фундамент. Крайният резултат е невероятен. За изключително кратки срокове -около 1-2 месеца изникват цели квартали с кокетни къщи, които въобще не може да познаеш че са от стиропор. Друго тяхно преимущество било, че тази конструкция е основополагаща за създаване на пасивна GREEN къща. Но това е друга тема.
Цитирай

Отскоро ровя из нета по тази тема защото ми предстои строителство на къща. Доскоро живях в Канада. Може да ви звучи странно но 70% от едно фамилните къщи там са сглобяеми. Има различни технологии за строителство и всеки ще ти каже че тяхната е най добра. Но по мое наблюдение от около 10 години в Канада се наложиха основно къщи построени по някаква Канадско - Американска  технология с EPS /Стиропор/ панели - ако не се лъжа май се казваше WALL FRAME. Виждал съм няколко варианти на тази технология но общото при всички тях са панелите от стиропор и липсата на какъвто и да е бетон с изключение на фундамент. Крайният резултат е невероятен. За изключително кратки срокове -около 1-2 месеца изникват цели квартали с кокетни къщи, които въобще не може да познаеш че са от стиропор. Друго тяхно преимущество било, че тази конструкция е основополагаща за създаване на пасивна GREEN къща. Но това е друга тема.

Да,така е ! И ние след 10 години Но в Англия се върнахме и се занимаваме с такъв тип строителство!
Цитирай

Записвам се и се връщам да чета.  smile3529
пп.Надявам се че приемате нови попълнения.  Very Happy
Цитирай

Здравейте!
Поздравявам ви за това , че повечето сами си строите домовете!
Аз съм все още на ниво проучване.Винаги сме си говорили да живеем в къща на село, но все още сме в апартамент в София.Реших да направя първата крачка- проучване, защото все от някъде трябва да се започне.
Искам да си купим имот в някое село и да си "построим " дървена къща.Цял ден чета , прочетох тази и предната тема и разгледах всички сайтове, които сте дали + още куп такива.Спряла съм се на къщите само от дърво, без сандвичи и т.н.Като ми направиха впечатление Хонка и Випхаус.
Видях само Lindt, която строи с тези фирми/извинявам се , ако съм пропуснала някой, вече цял ден се взирам в монитора/.Има ли някой друг , който има наблюдения за тези фирми- да има къща от тях, или да е виждал?И друго , което ми направи впечатление- в сайта на Хонка- много съкратено са дали всичко- дали не изпълняват всички поръчки/примерно модели от немския вариант на сайта/ или просто само сайта им е опростен?Като нямам предвид модели на къщи , а начина по който са обработени стените в завършен вид-
http://galerie.honka-haus.de/index.php?lang=de&gallery=modern&img=006.jpg
http://galerie.honka-haus.de/index.php?lang=de&gallery=livin … m&img=008.jpg
http://galerie.honka-haus.de/index.php?lang=de&gallery=livin … m&img=028.jpg
http://galerie.honka-haus.de/index.php?lang=de&gallery=livin … m&img=030.jpg тавана тук не е директно на дърво
http://galerie.honka-haus.de/index.php?lang=de&gallery=kitch … n&img=008.jpg
Тези дни ще пратя запитвания по фирмите и ще пиша при отговор от тяхна страна.
Иска ми се обаче да чуя и повече мнения за Хонка...

Цитирай

мога ли едно малко въпросче да задам..виждам,че тук има запознати хора.
ориентировъчно колко струва една малка сглобяема къща,около 50-60 кв,заедно с материалите и самото изграждане?
благодаря!
Цитирай

ориентировъчно колко струва една малка сглобяема къща,около 50-60 кв,заедно с материалите и самото изграждане?
благодаря!
Аз гледах едноетажна 91квадрата струва 62 000 лв.  Peace
Ето тази,проект 2!
Цитирай

благодаря!

Зависи - според сайтовете на повечето фирми цените започват от 350-400 лв. на кв. м. и горна граница няма. Цената зависи от това какво иска като изолация, дограма, степен на завършеност...
Цитирай

И аз се записвам да следя тази тема, която малко бавно се движи ,  Smile но и аз съм в дилема дали да строим монолитно строителство или сглобяема... Досега изчетох и двете теми... ще продължавам да следя , при нас не е тупнало да е сега , все още има време,  Thinkingвсе пак и кредит ще трябва да теглим... и така  bouquet Пишете
Цитирай

При нас се появи малка светлинка в тунела. Има шанс, ако получим кредит разбира се, да почнем напролет. Сега предстои наистина серизното проучване на фирмите. В нашия квартал има вече 2 сглобени къщи, едната е на познати, които споделиха на коя фирма е, доволни са, а до другата мисля скоро да се разходя и да подосаждам на собствениците с въпроси.
Мисля, че преди да правим каквото и да е ще ми трябва архитект, който да прецени дали можем да запазим мазето от сегашната къща и като как да стане?
Ако някой познава добър архитект със здрави нерви, моля да сподели!
Цитирай

Специално за мазето по-добре потърсете инжинер. Неговата преценка е меродавна що се отнася до конструкцията, натоварванията и т.н. А архитектите тук сме много, имате голям избор Smile
Цитирай

225-239 от 745 отговора