Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 септ. 2008, 20:18 ч.

Сглобяеми къщи 2

• 215 343
  • 745
  •   1
Отговори
# 300
  • София
lovd55... приятно ми е...  Simple Smile
Къщите, за които говорите са същите като "моите"   Laughing - дори тези
трупи са тройно слепени, за да се избегне напукване и имат по - здраво и стабилно захващане един към друг. Представители са на Австрийска компания - фирмата, която ми пише проекта и ще ми строи има мостри в офиса си и могат да се видят и пипнат...

Успех...  Simple Smile   

Vasilev, коя е фирмата която ще ти достави материала. Сигурно по-назад някъде си споменал, но нямам време да търся.
Ще строиш от кръгли, тройно слепени трупи ли? Как са цените сравнени с тези на Хонка?
Успех ти желая!

# 301
Здрасти Lindt...  Simple Smile
Ето ти сайта на фирмата, разгледай го:
http://www.ecoconstructor.com/konstrukcii-trupi.html

Цената е 1500 лева за кубик готови трупи... Вижда се как са слепени - дори може примерно външния или вътрешния слой да си го поръчаш от друг вид дърво... Обърни внимание на " зъбите " - когато им бях в офиса си "поиграх" с мострите - сглобката, която се получава е перфектна... Имат типови проекти, но може и да ти изпроектират по желание...
Дано съм бил полезен...  Simple Smile
Чао...

# 302
  • София
Благодаря за линка. Изглеждат наред нещата. Интересна сглобка наистина, а и цените им са добри.
С какъв диаметър ще са трупите?
Ние строихме с Хонка. Качеството на материала е много добро, но и цените са нагоре. Към момента в който правих проучване обаче на българсия пазар нямаше много алтернативи на Хонка с подобно качество. Виждам че вече не е така, но няма да се ядосвам  Simple Smile

Още веднъж успех със строежите и ще очакваме снимки.

# 303
Благодаря за линка. Изглеждат наред нещата. Интересна сглобка наистина, а и цените им са добри.
С какъв диаметър ще са трупите?
Ние строихме с Хонка. Качеството на материала е много добро, но и цените са нагоре. Към момента в който правих проучване обаче на българсия пазар нямаше много алтернативи на Хонка с подобно качество. Виждам че вече не е така, но няма да се ядосвам  Simple Smile

Още веднъж успех със строежите и ще очакваме снимки.

За мен също ще бъде интересно да разгледам снимките.  Simple Smile

# 304
Аз се чудя какви да са прозорците. Искам да са красиви и максимално защитени от крадци. Сглобяемата къща ще я използваме за вила и няма да има хора през цялото време. Аз мисля за пвс дограма боядисана в кафяво и дървени капаци. Харесвам и френските прозорци и мисля за такъв към верандата, но той не е практичен за това. Тук прочетох за прозорци разделени на правоъгълници като старите.Те по-надеждни ли са? Ще се радвам ако ми помогнете да разбера нещо повече.

Според мен общият стил - архитектура, външна мазилка цвят вид и т.н ще ти помогне да намериш правилното решение за прозорците. Броя и големината на прозорците също е важен. Поне аз харесвам светли помещения. Капаците могат да осигурят известна защита на имота когато ви няма. Ако вилата е близо до морето и има висока влажност дървените капаци трябва да бъдат добре защитени с подходящо покритие, както и всички дървени повърхности, които са открити. Макар и скъпи лаковете на SIEKENS са качествени. Дали прозорци от типа на старите ще подхождат наистина зависи от стила на вилата. Simple Smile

# 305
  • Стара Загора
Аз се чудя какви да са прозорците. Искам да са красиви и максимално защитени от крадци. Сглобяемата къща ще я използваме за вила и няма да има хора през цялото време. Аз мисля за пвс дограма боядисана в кафяво и дървени капаци. Харесвам и френските прозорци и мисля за такъв към верандата, но той не е практичен за това. Тук прочетох за прозорци разделени на правоъгълници като старите.Те по-надеждни ли са? Ще се радвам ако ми помогнете да разбера нещо повече.

Според мен общият стил - архитектура, външна мазилка цвят вид и т.н ще ти помогне да намериш правилното решение за прозорците. Броя и големината на прозорците също е важен. Поне аз харесвам светли помещения. Капаците могат да осигурят известна защита на имота когато ви няма. Ако вилата е близо до морето и има висока влажност дървените капаци трябва да бъдат добре защитени с подходящо покритие, както и всички дървени повърхности, които са открити. Макар и скъпи лаковете на SIEKENS са качествени. Дали прозорци от типа на старите ще подхождат наистина зависи от стила на вилата. Simple Smile

Нещо такова ще е къщата

# 306
  • Стара Загора
[http://www.richhouse.eu/index.php?mPath=336ftp][/ftp]

# 307
Zdrasti Lindt...  Simple Smile
Диаметъра на трупите е 20 см... Мерси за пожеланието...
До скоро...   bouquet

# 308
  • Варна
Vasilev, благодаря за отговора. Радвам се за сериозния напредък! Ще съм ти благодарна ако  ни държиш в течение , защото наистина ме заинтересува. И ако не е тайна колко ще ти струва /приблизително/ .Успех!!!

# 309
Здрасти Vili95...  Simple Smile Ами... малко е сложничко, по - скоро просто...  Laughing
Програмата финансира 70% от одобрените разходи по проекта, но не повече от 200 000 евро... В тези 70% влизат и 12% за консултации, хонорари, правни услуги, архитекти, инженери, писане на проект, реклама и др... Останалите 30% са самоучастие... Ако човек притежава терен в общините, изброени в наредбата, си спестява закупуването и... Другия вариант е да се купи земя ( на новооткрито твое ЕООД, регистрирано в съответната община)... Някой може да не иска да ползва пълния размер на финансовата помощ - примерно може да напише проект за 100 000 евро... Макар, че хората като дават...  Laughing
Всичко е индивидуално... Ако ползваш типов проект ( както аз направих ) печелиш време и парички - от тези 12% общи разходи... И така...  Simple Smile Прочети Наредбата хубаво и с удоволствие ще ти отговоря на въпросите... аз вече станах " спец "...  Laughing
До скоро и лек ден...  Simple Smile

# 310
последно има ли финансиране по тази програма??

# 311
Добро утро, mikka j...  Simple Smile
Програмата стартира  на 1. 1. 2009 година и да,
последно има финансиране... лек ден ти желая !
Чао...

# 312
Василев, този номер само чрез тази фирма ли може да стане, знам че правят големи проверки после дали си усвоила по предназначение средствата и би трябвало самата фирма да има силно лоби, за да действа така... Не знам дали ме разбра, говоря за строеж на едно фамилна къща, в която да си живееш все пак, не да ползваш 5 години за хотел?  Crazy

# 313
  • Перник
Василев, този номер само чрез тази фирма ли може да стане, знам че правят големи проверки после дали си усвоила по предназначение средствата и би трябвало самата фирма да има силно лоби, за да действа така... Не знам дали ме разбра, говоря за строеж на едно фамилна къща, в която да си живееш все пак, не да ползваш 5 години за хотел?  Crazy

Да, правят се проверки. Аз работя в сферата на структурните фондове и лично не бих рискувала по този начин. Твърде е възможно да се наложи фирмата - бенефициент (собственика на къщата) да върне получената безвъзмездна помощ.

# 314
Здрасти Steli Meli...  Simple Smile Този "номер" не е номер, а е съществото на самата мярка... Не знам дали сте отсядали в чужбина в малки, уютни, семейни хотелчета... Идеята е точно това - собствениците да са максимално близо до гостите, да се грижат лично, дори да ги обслужват... Последно като бях в Австрия, лично стопанката ни сервира закуската, говорихме си с часове... Чувстваш се поласкан и знаеш, че тази жена го прави за себе си, с удоволствие... И удоволствието и е да ти достави на теб удоволствие... Говорим за селски туризъм, най - логичното нещо е да обитаваш част от имота... Не става дистанционно, дори ще е странно да не си там... Допускат се до 20 помещения по програмата... В Допълнителната Разпоредба от наредбата, т.4 пише - " Едно помещение за настаняване е помещение с до две стаи за настаняване с общ вход и общ санитарен възел."
Светле , нали не искаш да кажеш на Steli Meli - какво ли значи... Wink, че трябва да живее в къща с 40 стаи и 20 тоалетни и бани...  Laughing...
Момичета, личния момент... Най - хубавото прекарване е там, където
стопанина и стопанката те носят на ръце лично... Затова и мярката е за микропредприятия - до 10 човека... Другото е хотелиерство, което в много случаи му е изпуснат края... И срещу парите си получавате...  newsm78... Laughing Попадали сте на това, сигурен съм...
Ами... Аз ще си сипя една бира...  Grinning
Наздраве, момичета...   bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт