ранни контракции

  • 5 806
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,

Аз съм ствсем новичък потребител и много се надявам да ми помогнете с кураж и съвети какво да правя в следната ситуация:  Аз съм в 28 г.с. С първо бебе.  Преди около месец коремът ми започна да се свива и да чувствам тежест, но не се притесних особено, защото нямах никакави болки. Миналата седмица на контролен преглед разбрах че това всъщност са контракции и след няколко дни влязах в болница, където прекарах на системи пет дни. Нямаше почти никакво подобрение, контракциите си продължаваха, но понеже нямам разкритие и болки ме изписаха с предписание да си пия Магнерот в къщи. Проблемът е, че контракциите не спират, даже имам чувството че стават все по-продължителни и по-чести. Много съм притеснена.
Моля споделете опит!

# 1
  • Мнения: 342
Здравей!

Консултирай се с лекаря си за контракциите. Ако си притеснена, потърси и второ лекарско мнение.
Почти всички сме с контракции, пием магнезий. Според моята доки не е проблем ако не са повече от 3-4 пъти дневно.
Пази се много. Заповядай при нас в Отчетни - Декемврийската тема.
Леко бременеене.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=331406.140

# 2
  • Мнения: 7
Моите контракции са повече от 20-ина на ден, някои са доста силни Sad
Как да дойда при вас?


# 3
  • Мнения: 219
Миличка отиди при наблюдаващия ти бременността лекар и обясни подробно какво усещаш. Не се страхувай да задаваш въпроси на лекаря си все пак от това зависи как ще минава бременността ти колкото повече е информирана бременната жена за състоянието си толкова повече ще се пази и ще е спокойна. За първо време  мноооооого си почивай,пази леглото,а според мен само Магнерот не е достатъчен. Дано няма проблеми и всичко е наред.  Ако лекаря не ти обърне особено внимание потърси втори и трети ако се наложи,но не се оставяй с тези доста силни контракции,повече от 20-тина на ден.

# 4
  • Мнения: 4 668
Аз от петият месец си бях с контракции . Пиех магне Б6 , а когато станаха болезнени и папаверин ... така си изкарах до края  Simple Smile
Не съм имала проблеми или усложнения . Но трябва да те наблюдават !

# 5
  • Мнения: 2 334
Аз имах от края на 6-и месец контракции та до края на бременността. Лекарката ми ми изписа Магнерич и спрях работа за да си почивам повече.Не се притеснявай   bouquet Аз като разбрах че са контракции много се стреснах ,но лекарката ми каза че това се случва при 90% от бременните  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 946
Задължително трябва да те наблюдават.  Peace
Пази се много. Пожелавам лека бременност до края и да се роди здраво и пухкаво бебето!  Hug

# 7
  • Мнения: 1 131
Моите контракции са повече от 20-ина на ден, някои са доста силни Sad
Как да дойда при вас?





Ето тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=331406.0    е темата на жени,чакащи бебетата си декември месец.По линийката ти виждам,че и ти ще раждаш декември.Аз също съм като теб-със многобройни и болезнени контракции.Заповядай при нас декемврийките.Там си разискваме всякакви проблеми около бремеността

 

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз бях с ранни контракции, магнезии пиех, но естествено трябва да отидеш при набюдаващият те лекар

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Задължително е лекарско наблюдение.
Пази се много Hug

# 10
  • Мнения: 627
Здравей мила! Не се притеснявай, аз имах контракции почти през цялата ми втора бременност, както и болки от време на време. Нищо не ми даваха, родих преди два месеца прекрасна бебка. Но трябва да следиш и наблюдаваш нещата редовно. Стискам ти палци за живо и здраво бебче

# 11
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравей,
Надявам се проблема с контракциите да бъде овладян и да се успокоиш- Praynig
Успех!!!!!!!

# 12
  • Мнения: 2 237
Здравей  и от мен !
Аз бях с контракции още от трети месец.И то доста силни.Пиех магнезий обаче и нямах проблем.Просто матката ми е по-чуствителна.Разбира се ходех и редовно н апрегледи,поне два пъти месечно.Така че изкарах почти цялата бременност с "надървен" корем ,ако може така да се каже  Grinning
Не се притеснявай,трябва да си спокойна.Ходи честичко на преглед да те следят и всичко ще е наред.

# 13
  • Мнения: 344
И аз бях с контракции от шестия месец.Пих магнерот по схема до началото на деветия месец.Имаше дни  , в които контракциите бяха доста и на често  а в други дни по три - четири.За твое успокоение се консултирай с Аг . И повечко почивка и спокойно!Ама наистина се успокой и си почивай.Пожелавам ти на финала живо и здраво бебче. Peace

# 14
  • Мнения: 422
аз също бях с конаркции от 6 месец и пиех гинипрал до края,но както са те посъветвали пази се не се притеснявай да питаш за всичко,успех  Peaceсамо да уточня че моите контракции бяха като менструални болки изобщо не усещах свиване и отпускане Praynig

Общи условия

Активация на акаунт