Ентеровирус,моля за съвет

  • 8 042
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Малкият от 3 дена е болен, водихме го вчера на лекар и каза - ентеровирус. Изписа ни Sumetrolim и натриев цитрат плюс диетка и това е. Обаче повръщането продължава и днес, първия ден повърна 5 пъти за няколко часа, вчера само веднъж и днес веднъж. Това,което ме притеснява е, че отказва да се храни. Вчера хапна малко, но днес каквото беше изял сутринта, го повърна на обяд и от тогава отказва да яде каквото и да било  Sad
Какво да правя, случвало ли ви се е подобно нещо? Има ли опасност да се обезводни или да му стане нещо от глад? Трябва ли да му включат някакви системи?
утре ще ходим пак на лекар, но искам да чуя и мнението на мами, минали през това - какво да очаквам и какво да направя?
Благодаря предварително на всички отзовали се  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 00:07 от Anitka

# 1
  • Мнения: 2 732
Нищо няма да му стане ако не яде .Важно е да приема течности давай по -малко през 5-10 минути -вода с лимон и хидратин алфа .Също можеш да даваш и глюкоза ,ако иска да я приема .

# 2
  • Мнения: 676
Ние повръщането го оправихме само с Деган-ампула , пие се по 1/2 сутрин и вечер - действа веднага, само че като дадеш първия път и спре да повръща не спирай да му даваш още поне 2 пъти.

# 3
  • София
  • Мнения: 790
Не се притеснявай, че не му се яде. Важното е да поема течности, за да не се обезводни. Давай му водичка или чайче 1-2 лъжички по-често. Пробвай и с този Хидратин. Рали не искаше да го пие за съжаление  Tired
Dано да се правите бързо  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 7 019
Синът ми с този вирус изкара 4 дни само на солетки, не го карай да яде. Давай повече вода, запълването на коремчето с вода ще спре по естествен път позивите за повръщане и ще предпази детето от обезводняване - това ме посъветва моята педиатърка. Вирусът е много упорит и диетата е най-важното, което трябва да се спазва. Като премине вирусът, бъди много внимателна със захранването.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 847
От неядене нищо няма да му стане,както и по горе са ти писали.Давай водичка-често и по малко,аз давам даже с лъжичката.и наистина внимавай със захранването.Предлагай първо солети,обикновенни бисквитки и сухари.Като не повръща един ден и е ял един ден тези неща,на следващия му предложи попарка от сухари ,чай и малко сиренце.За обяд може сварен картоф.Ориз също.едва след като е ял това един ден може да му предложиш някаква супичка или манджичка без дразнещи стомахчето съставки в нея.

# 6
  • Мнения: 178
Ими едни свещички срещу повръщане-ВОМИТУСХИЛ-хомеопатични са и много помагат.Както вече са ти казали,не го насилвай да яде,гледай да поема повече течности.Бързо оздравяване! Hug

# 7
  • Мнения: 113
Благодаря ви, момичета, успокоихте ме  Hug От сутринта не е повръщал и хапна на два пъти малко плодово кисело мляко с бисквитка вътре, ще опитам и солетки да му дам след малко. Вода поне пие и лекарствата си пие, макар и трудно. Дано да сме спрели повръщането!

# 8
  • София
  • Мнения: 9 847
Ани,аз не бих дала кисело мляко,още по-малко пък плодово.

# 9
  • Мнения: 113
Не трябва ли? Личния каза, че може...  Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 9 847
Когато ние лежахме в болница с ентеровирус,изрично ми забраниха да въвеждам млякото като първа храна след като отмине повръщането.Дадох мляко след като детето един ден не е повръщало и е яло посочените по-горе храни.Млякото е по-трудносмилаемо.
Така ми казаха лекарите в Инфекциозното,не претендирам,че е общовалидно правило. Peace

# 11
  • Мнения: 113
Благодаря ти, Вале, дано не съм направила беля и го повърне...  Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 9 847
Споко,детето вече се е стабилизирало,не се притеснявай излишно.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 019
Моята лекарка изрично забрани първо млечните храни, когато синът ми беше болен от вируса. Какъв е този доктор, който ви е препоръчал плодово кисело млекце при ентеровирус  ooooh!. Стискам палци детенцето да се оправи бързо.

# 14
  • Мнения: 1 817
Благодаря ти, Вале, дано не съм направила беля и го повърне...  Sad
Не се притеснявай,детето ще се оправи,дори и да повърне млякото.При повръщане най-добре действа Дегана според мен,а иначе един ден след последното повръщане дай на детето компот от кайсии-много добре се отразява Peace

Общи условия

Активация на акаунт