Домашни закуски

  • 5 765
  • 45
  •   1
Отговори

Анкета

Взимат ли си децата ви закуска от вкъщи?

Опции:

# 15
  • Мнения: 7 831
О, да, гладни са. Ако забравя да сложа нещо дребничко за четири следобяд, докато се прибере в пет, ми звъни няколко пъти по телефона да ми обяснява как умира от глад. Laughing Явно твоето дете не е ящно като нашите, Ellipr  Wink
Не се оплаквам, но наистина моите никога не са били лакоми, а времето за ядене си е загуба на време  Wink, според тях.

Истината е, че ако забележа, че системно си купува "боклуци" от лавката ще започна да слагам сандвичи и/или плод. А това не е признак на бедност и според мен.
От друга страна аз самата имам проблеми с наднорменото тегло, придобито най-вече от безразборно хапване. За това децата винаги са се хранели в точно определено време, без разни подхапки и т.н. Така че, за сега, Вики следва модела, но докога ... ще видим  Simple Smile.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата ядат точно толкова пъти, колкото е нужно, особено ако стават сутрин преди 7 часа. Закуска преди училище, една преди обяда, обяд, следобедна и вечеря. Следобедната е някакъв плод или кисело мляко с нещо. Обядът и вечерята са готвени (месни или постни) поне на едното ядене има салата от сурови зеленчуци. На училище млека и плодове не давам, защото са лесноцапащи. Ако не преяждат точно им стига. На всичко отгоре моите вече аха-аха в пубертета да влязат и добре похапват.

# 17
  • Мнения: 654
ако това е признак на нещо , то само е признак да добра организация на добра домакиня.
ако е признак на бедност за някой , то е и признак на неголям умствен багаж.
при нас в повечето случай децата ми хапват това което искат.не че съм съгласна , но така се получава.

# 18
  • София
  • Мнения: 276
Да, слагам закуска в раничката.

**правя сандвич с питка и вътре слагам всеки път нещо за добавка- кис. краставички, чушка, каквото имам като зеленчук...
**Отделно режа на лентички моркови + плод, който напоследък е банан,( защото зъбките се клатят и не може да гризка)

И тъй като си знам хубостника-слагам и нещо сладичко( или той си купува)- кроасан, суха паста, по желание.

За мен от първостепенно значение е качеството на храната, която консумират децата ни. А за съжаление в уч. лафки продават всякакви боклуци, но не и полезни храни за подрастващите.

ако това е признак на нещо , то само е признак да добра организация на добра домакиня.

 PeaceНапълно съм съгласна със Звезделина

# 19
  • Мнения: 58
Въобще и аз не смятам, че е признак на бедност, а по-скоро на родителска грижа към това с какво се храни детето ми. Дъщеря ми е 1-ви клас и сутрин задължително и приготвям закуска + чаша мляко с какао . Гледам да е нещо което обича, защото тлкова рано сутрин още и се спи и не и се яде, а в раницата и слагам плод - банан или ябълка, защото така няма опасност да са
разтече и да се омаже . Така хем има какво да хапне, когато другите деца закусват от лафката
хем не се тъпче допълнително с теста и мазни баници. А на обяд я взимаме и обядва в къщи.
Аз също подкрепям идеята в училище и полагащите им се закуски да бъдат под формата на плод, а не във всякакви тестени варианти.

# 20
  • Мнения: 51
И аз съм съгласна със Звезделина.Моята е 4 клас.Понякога й правя сандвич,понякога си купува нещо от лафката,но тава са предимно сладки неща.Има сандвичи ,но не били хубави.Вчера й казах да си сложи една ябълка в раницата ,а тя моля Ви се ми каза,че в училище никой не яде плодове и ще й се смеят. Прави ми впечатление ,че децата закусват кроасани , кола и чипс.В лафките само сладки неща,разни там кубети,крекери и други подобни боклуци,а децата гледат едно от друго. Аз мисля,че това какво ядат децата ни зависи от нас на какво ще ги научим ние,кое е полезно и кое не и че не езадължително непрекъснато да се дъвчи нещо.

# 21
  • Мнения: 135
Подобно на повечето изказани мнения преди мен, смятам, че това е признак на загриженост от страна на родителите (майката), а не на бедност Peace.

Имам ученици в 1-ви и 3-ти клас.
Сутрин закусват в къщи – сандвич с мляко или мюсли с мляко (разбира се, това става, като им вися 20 мин. на главата и ги подканям).
В раницата им слагам мин. вода и вафла или кроасан.
На обед се хранят на стол (но храната не им харесва особено и подозирам, че връщат половината Thinking).
След обед са на занималня, където г-жата е привърженик на здравословното хранене и в 16 часа им дава плод или зеленчук.
Вечеря до скоро имах сготвена всеки ден, но напоследък не успявам Sad.

# 22
  • Мнения: 8 999
Слагам, разбира се! Децата ми са в първи и втори клас, столът ще работи от 1ви ноември, защото, представете си, 15ти септември пак ни изненада и конкурсите за училищния стол още не са приключили.
Миналата година, когато дъщеря ми беше в първи клас, столът в училището предлагаше най-гадната храна на света. Хем плащах купони, хем детето ми стоеше гладно по цял ден. Отделно от закуската, водата и сокчето, които изпращам от вкъщи, давам и пари на децата. Но лавката предлага питателна и витаминозна храна като: пукаща захар, дъвчащи бонбони с вкус на Кока-кола, близалки във формата на самолет, желирани червейчета и паяци - все едно децата ми са попаднали в чудното магазинче от харипотъровия квартал Диагон Али /или нещо подобно беше, но там със сигурност се предлагаха всякаквовкусови бонбони и многоликова отвара/.
В кутията за сандвичи на децата ми задължително има краставица, морков и плод. Когато съм готвила по-суха храна /като мусака, пълнени чушки, кюфтета, пържоли/ им слагам това вместо сандвич.

# 23
  • Мнения: 494
 Слагам закуска, разбира се (синът ми е във втори клас)- някакъв сандвич с черен хляб, който украсяваме със зеленчуци и който той много харесва. Вече! Grinning И никога не съм се замисляла, че може да е символ на бедност. Нито той си го мисли, нито пък някой, някога му го е намеквал. Да не говорим, че сандвичите, които му правя, струват много повече (не че някога съм сравнявала цени, но заради темата се замислих...) от евтините болкуци в пакетчета и съмнителните "закуски", произведени в кой знае кое цехче, а качеството просто не подлежи на сравнение... Не искам да яде боклуци от лафката за сутрешна или следобедна закуска(болна тема ми е тая!). Стига ми, че обядва в недотам добрия стол...Слагам задължително и плод някакъв, за прилапване следобед, по време на занималнята, а също вода. В зависимост от това колко до късно ще е в училище, понякога слагам мюсли-бар или нещо подобно. Боря се всячески (съвсем сериозно), за да го предпазвам от гадориите в лафките. "Неравна е тая борба, но засега водя с малък резултат" Simple Smile . Джобните отиват или за допълнително шише минерална вода или за някое сокче, или за топъл шоколад (имат отскоро машина в коридора и се изкушава понякога Simple Smile)

# 24
  • София
  • Мнения: 39 673
Признак на бедност ли? Не мисля. Направи сандвич с черен хайвер и питай за бедност. Майтап Simple Smile

Дияна е 1вокласничка. Имат лавка, стола мисля, че все още не функционира. Учителката каза "ако детето е свикнало да яде рано сутрин, давайте му нещо у дома, но по-добре им слагайте по нещо в раниците".
Дияна носи две кутии в раницата. В едната слагам домашно приготвен сандвич, с шунка или филе, домат и краставица, кашкавал. В другата слагам нарязан плод - ябълка, праскова, круша. Отделно си носи термос с мляко с какао Simple Smile Понякога преди у-ще хапва кроасан, мъж ми й го купува попът.
У дома Дияна не хапва по толкова, но откакто тръгна на у-ще започна да се храни добре Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Доста скъпо ми излизат и като труд, и като продукти. В сандвичите на децата слагам масло (а не маграрин), скъп кашкавал (а не нещо недоузряло с неизвестен произход), ако има месо то е само чисто месо (а не някакво подобие на салам или шунка). Трудът ми също струва пари. Кое му е евтиното?

# 26
  • Мнения: 1 526
Да, децата ми са в предучилищна и 2 кл. Винаги си взимат сандвичи от вкъщи. Така съм спокойна, че ядат качествена храна. Отделно в кутия си носят бейби краставици и черита+ плод ( ябълка, круша, банан... по избор).
Това определено е много по добър вариант от готовите незнайноткога сандвичи пълни с незнамкави неща!

На обед си обядват в къщи!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 654
Слагам и обикновено сандвич, банан или ябълка и 2 парчета кекс ако съм правила.

# 28
  • Мнения: 698
Явно проблемът с не яденето на домашните закуски започва по-късно. Тук са писали главно за първи и втори клас. Може би модата на купените от лафката закуски идва по-късно.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Модата си съществува и за малките. Но не е точно мода, а удобство за родителите. Много по-лесно е да му дадеш 2 лева да си купи нещо от лавката, отколкото да ставаш всяка сутрин половин час по-рано и да приготвяш закуска за вкъщи, закуска за училище, че и за обяд (ако детето е по цял ден на училище и няма стол), допълнително е мисленето какво да му приготвяш всеки ден и да следиш да има продукти. Всяка сутрин виждам как родителите си водят децата на училище и лавката е пълна с родители и деца, купуващи сандвичи. Това е в 7.30 сутринта. Доколкото съм говорила с други родители, те сами си казват, че нямат време да се занимават с приготвяне на закуски и предпочитат да дават пари на децата.

Общи условия

Активация на акаунт