Домашни закуски

  • 5 766
  • 45
  •   1
Отговори

Анкета

Взимат ли си децата ви закуска от вкъщи?

Опции:

# 30
  • Мнения: 654
Доколкото съм говорила с други родители, те сами си казват, че нямат време да се занимават с приготвяне на закуски и предпочитат да дават пари на децата.
Embarassedи аз съм от тях /понякога/.започвам работа в 7.30,но пътувам 20 мин.и в 6.00 не ми се прави още нищо.

# 31
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
Синът ми закусва преди училище - зърнена закуска с пр.мляко
В раницата му слагам винаги сандвич и плод (ябълка или круша), понякога повечко, защото той обича плодове.
За пиене - вода.
Ще му купя скоро кутия за храна.
Джобни все още недавам, обещала съм му, когато ходи и пазарува до магазина, стотинките ресто да са му джобни. Да си ги събира и да си купува нещо в училище. Не, че ми харесва идеята да яде боклуци, но е добре за самочувствието му да знае, че и той има някакви стотинки.

# 32
  • Мнения: 11 607
Виждам, че всички се обединяваме около едно мнение....Но се замислям - тогава защо в нашето училище е непрестижно да носиш храна от къщи? Във вашите училища как е?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 950
Laughing Не са признак на бедност. Може и по-скъпи да излизат. Признак са на родителска загриженост, на опит да се спести някой и друг напълно излишен оцветител и консервант.

 Peace И аз съм на това мнение, защото поне знам какво ще ядат, но децата ми не искат да си носят сандвичи от къщи.
Никой друг не си носел - всички си купували.
Дъщеря ми / в момента 10 клас/ като беше по-малка си носеше сандвичи, но сина/ в момента 5кл/ още като беше в първи клас ми каза , че не иска сандвичи и след като си ги върна няколко пъти се отказах да му правя.
Опитах и с варианта - "давам ти сандвич и щом не го ядеш не ти давам пари" но резултата беше, че си стоеше гладен и пак си връщаше сандвича.
Виждам, че всички се обединяваме около едно мнение....Но се замислям - тогава защо в нашето училище е непрестижно да носиш храна от къщи? Във вашите училища как е?
Може би и в нашето училище е непрестижно да си носиш храна от къщи.  Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Виждам, че всички се обединяваме около едно мнение....Но се замислям - тогава защо в нашето училище е непрестижно да носиш храна от къщи? Във вашите училища как е?

Защото все още сме малко. И в нашето училище лавката е пълна. Не е въпрос на непрестижност, а стадно чувство.

# 35
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Виждам, че всички се обединяваме около едно мнение....Но се замислям - тогава защо в нашето училище е непрестижно да носиш храна от къщи? Във вашите училища как е?

Дъщеря ми твърди, че в момента всички деца от нейния клас си носят нещо за закуска. На лавката не ходят още. Не могат да се доредят Mr. Green Учат на четвъртия етаж и слизат само в голямото междучасие със своите закуски в стола или вън в двора, ако е хубаво времето. Засега положението е това. Не знам обаче по-нататък каква "мода" ще дойде newsm78

# 36
  • Мнения: 135
И в нашето е непрестижно Sad Важното е да се съберат поне няколко приятелчета, които си носят храна от къщи, за да не се срамуват, като си извадят кутиите, защото и този момент го има. Confused

# 37
  • Мнения: 494
Виждам, че всички се обединяваме около едно мнение....Но се замислям - тогава защо в нашето училище е непрестижно да носиш храна от къщи? Във вашите училища как е?

Защото все още сме малко. И в нашето училище лавката е пълна. Не е въпрос на непрестижност, а стадно чувство.
  Точно това исках да напиша и аз, а съжаление...

# 38
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моите си имаше години, които не си взимаха, а сега си взимат.

# 39
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 526
Почти не съм приготвяла закуски на детето, но не от "липса на време" или "липса на загриженост", както се изказват по-горе, а тя просто не е искаше да носи, освен това приятелките и си купуват от лакомства от лавката, чайове от кафе-машината - то си е тръпка.

# 40
  • Мнения: 2 803
Да, взема си от къщи сандвич или кекс.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 724
Синът ми е 3 клас, винаги носи закуска /сандвичи или парче месо с някакъв зеленчук, малко риба, за предиобедна закуска и  и плод или мляко за следобедна закуска. Учи в частно училище, там няма павилион и е забранено да се носят готови храни, така, че ...приготвям.
въпросът дали са признак на бедност, смятама за ненужен и малко смешен, особено при наличието на такъв приятен "асортимент" в павилионите като шоколадови вафли до 2012 година трайност и мазни баници.

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Закусва зърнена закуска, ако това въобще може да се нарече закуска.
После не знам какво точно си купува в школото... някакви боклучета ще да е  Close
Обядва за сега в нас. Все още не им работи стола.

За жалост опита с дом. ми закуски е трагичен. Носи ги, носи ги... докато изгният или вкиснат. Дори не се сещаше да си ги изхвърли навреме. И аз спрях да й давам каквото и да било.
Дори вода не носи. Всъщност - само в 1 и 2 клас си носеше.

# 43
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
 Закусва удома-пържени филиики,домашно приготвена баница,топъл или студен сандвич,домаше кекс с кисело мляко.
 Слагам и в раницата и за през деня.На обяд яде в стола.
 Повечето деца в класа и ходят в училище и на закуска и следобедна закуска.Сега и тя иска,но това не означавало,че няма да яде удома,защото госпожата ги водела да закусват чак в 9:30,пък тя напоследък има огромен апетит.Знам,че ще изяде каквото съм и сложила,понеже не и давам пари за да си купува боклучки. Peace

# 44
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
ако това е признак на нещо , то само е признак да добра организация на добра домакиня.
Абсолютно! На мен лично ми тежи планирането и приготвянето на разнообразно хапване в училище  Rolling Eyes От финансова гледна точка ми излиза по-евтино.
Виждам, че всички се обединяваме около едно мнение....Но се замислям - тогава защо в нашето училище е непрестижно да носиш храна от къщи? Във вашите училища как е?
Като порастват децата и наистина променят отношението си към носенето на домашно приготвена храна в училище. Притесняват се съучениците да не се присмиват. В училището на сина масово си носят сандвичи, а тъй като аз не съм фен на сандвичите, често му спретвам малко по-различна храна. Той я харесва и му е вкусна, но сам ми каза, че се чувства странно и различен, като похапва такива неща  Confused Сега го карам по-често да се храни в стола, а 2 пъти седмично правя така омразните за мен сандвичи  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт