Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Моля, който е ходил в тази красива дестинация да даде впечатления и съвети относно места за отсядане, придвижване, забележителности и всичко, което ви е очаровало. Смятам да си организирам едно пътуване до този рай (е, рай изключая Неапол, но пък и той си има очарование Wink) и всяка информация ще ми е полезна.
Цитирай

София

Чудесна идея! Разбира се, че и Неапол също има своето очарование.
Пропускаш руините на Помпей, в подножието на Везувий.
Самото градче е много спокойно и подходящо за отсядане.
Миналото лято бяхме по тези земи и на о-в Сицилия.
Имам малко снимки тук.
Цитирай

Велико Търново/Пловдив

Аз да дам малък жокер за предвижването,
има директен полет на  нискотарифната Май еър от Букурещ до Неапол,излиза доста тънка цена понякога.от Неапол за Капри редовно има фериботи.
Цитирай

София

scorpios, прекрасни снимки! Естествено Помпей няма да бъде пропуснат Smile

Камелия, мерси за инфото, но като чета за придвижването в Букурещ малко се шашкам.

Аз съм навита със самолет до Рим и оттам с влака до Неапол - има-няма 2 часа, че и по-малко е пътя. НО големият въпрос е къде да отседнем. Стратегически погледнато Неапол е най-добре и оттам с влак се стига до Помпей - 1/2 час, до Соренто, а от Соренто с автобус до Амалфи и Позитано. Или пък с кола под наем. Но Неапол е меко казано неприветливо място за отсядане. Чудя се Соренто как е - някой ако знае да сподели - хотели, цени и т.н.
Най-привлекателният за мен вариант пък е Капри - влюбена съм в този остров направо. Даже намерих прилично местенце за спане, но е в Анакапри, на върха. И малко ограничаващо става. Всъщност не съм била в Соренто, Амалфи и Позитано, но като гледам и слушам не е за пропускане, така че държа да ги видя.
Дано се включат още дами с полезни съвети.
Цитирай

Варна

Препоръчвам Соренто. Ние отседнахме в хотел Алимури http://www.alimuri.com/ . Не е върха, но бива. Самият хотел имаше шатъл-бас до града. Препоръчвам кола под наем. Помпей и Херкулан /в самия Неапол/ според мен са задължителни. Неапол също е интересен, но мен ме достраша да обикалям там, честно казано.
Капри е красив, но .....от туристическа гледна точка ужасно неудобен. "Уличките" са стръмни и тесни. Ако хотелът ви е на върха, сама трябва да си влачиш куфара до там - кола не може да мине.
Капри

Соренто

Цитирай

Ние  също ходихме  първо до Рим и след това  с влак до Неапол и прехвърляне на друг до Соренто.Дублират билетите закупени он-лайн,затова гледайте да се качите възможно най рано. Хотелите  са отвратителни и скъпи.Отседнахме в някакъв гранд в центъра на Соренто,като единственото,,гранд,, беше гледката от  терасата!  Laughing Но иначе градчетата са разкошни  Love .До Позитано влак не ходи,но има опция за рент-а -кар(задължително ,ако има опитен шофьор ) Very Happy ,автобус или по море. До о-в Капри имаше само 1 фери от Соренто и неадекватно скъпо(транспортна мафия  Laughing ).
 Препоръчвам за романтично-мързелива ваканция,без натоварен график. Наслаждавайте се на красивите  градчета,вкусната храна и цветът на морето!
Цитирай

София

До Капри взехме ферито от Соренто, а вечерта се върнахме с друг ферибот в Неапол.

От марината на Капри до градчето горе има удобен фуникуляр.
На острова се движат само местни таксита и малки автобусчета.
Дори и за един ден си заслужава.
Цитирай

Някъде под синьото небе:))

На всички тези места съм ходила преди около 7 год. Неверояно красиви кътчета, които човек никога не забравя и ще сънува до края на живота си.
Лично за мен тази екскурзия е събитието, което е на второ място в живота ми  след раждането на дечко по значимост и неземно благоденствие!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.