Момиченцата, акането и бърсането

  • 2 577
  • 39
  •   1
Отговори

Анкета

Може/ше/  ли четиригодишното ви момиченце да се избърсва качествено след ходене по голяма нужда

Опции:

# 15
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
От около година умее да се избърше много добре. Когато сме в къщи ме вика "на инспекция" и в 90% от случаите се е справила. В градината рядко ходи но за година следа е имало най много 2-3 пъти, не съм сигурна колко точно.
Когато й "възложих" тази задача (пак преди около година) бях неотлъчно в началото до нея и й показвах как точно да свърши тази работа, а тя беше доволна когато се справи и се чувстваше вече пораснала и самостоятелна.

# 16
  • Мнения: 698
Бях й изградила навик да върши това нещо само вкъщи, всяка вечер. За да мога да контролирам нещата. Разбира се, винаги би могло да се случи инцидентно и трябва да ги учим, но всъщност за всички тези 3 години на детска, не се беше случвало. Това е решението, според мен + опити за обучение по въпроса. Simple Smile Те и момченцата трябва да бъдат научени, нищо че при тях проблемът е по-малък. Laughing

# 17
  • Мнения: 8 999
Колкото да замаже нещата - може. Особено ако има под ръка една опаковка мокри салфетки. Моята дъщеря е на 8 г. и все още предпочита да ака вкъщи, когато има кой да я измие след това. Не че не се е случвало да го прави навън, но обикновено не се избърсва много качествено.
В детската градина никой не ги бършеше, затова тя си изработи режим за акане - само вкъщи. Или рано сутрин, или вечер.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Явно в градината никое дете на ака  Rolling Eyes Дъщеря ми ходи от три седмици и всяка вечер пълни гърнето, казва, че не иска да ака там. Нямало кой да й изчисти дупето  Stop И от една страна е добре, че си създава някакъв такъв режим, че не виждам как би се справила с чистенето на дупето. Вкъщи винаги аз го чистя, с мокри кърпи.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря от четиригодишна се обслужва сама. Аз я учих разбира се и не стана с едно показване. Ще се научат всички малчовци няма страшно.

# 20
  • Мнения: 600
Точно този въпрос ме вълнува и мен сега, защото детето ми от декември тръгва на градина. При нас почистването или по-скоро непочистването на въпросните места след ходене по нужда е голям проблем, защото в яслата на три пъти боледува от бактериална инфекция с Ешерихия коли от лоша хигиена. Много ме беше яд, защото ни искаха тоалетна хартия и мокри кърпи да бършели децата след нужда, а дъщеря ми казваше, че не ги чистят. В резултат - тази "приятна" инфекция я засегна на три пъти, като стигна през пикочния мехур до левия бъбрек. За тези които не са запознати - Ешерихията е нормално съществувавща бактерия в червата, но ако попадна в пикочния канал предизвиква възпаления, с последваща висока Т, лекува се трудно, с антибиотици. При нас третия път се наложи венозен АБ, защото не се изчистваше напълно. Та сега се мъча да я уча, но тя не може да възприеме нещата на сериозно все още и все бърза да играе. Дано успея докато започне в градината и дано подобно на вашите деца си създаде навик да ака в къщи.

# 21
  • Мнения: 1 312
И няма никакви скруполи за ходене на чуждо място, даже го обявява на всеослушание  Crazy и повтарям, и повтарям, и повтарям, че не е нужно да уведомява всички, но ...
Добре,че не е като сина ми,че да се чудиш накъде да гледаш с неговото:"Извинете,пръднах" Rolling Eyes
Като се направя на нечула ми вика:"Мамоооо",и повтаря горното ooooh!
Казвам му,че само "Извинете" е достатъчно,но той се забавлява искрено и пак го прави.

# 22
  • Мнения: 4 187
Не може, да не говорим, че и качествено избърсване едва ли е достатъчно !

# 23
  • into the blue
  • Мнения: 771
Моята щерка е почти на 6г и отскоро се обслужва сама у нас,вечер след като се прибере от градина.

# 24
  • Мнения: 1 526
В детската и у-ще винаги има мокри кърпички под ръка. С тях много по- добре "изчиства пейзажа". А вкъщи винаги се мие.

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не, не може все още. Опитва се, доста пъти много успешно, но има и дни, когато откривам следи по гащичките. Иначе на теория прекрасно знае как става.

# 26
  • София
  • Мнения: 411
Моята дъщеря е на 8 години и не винаги успява да се избърше сама.Опитвам се да я накарам да се измива винаги,но не винаги се получава.А от мокрите кърпички бях чела някъде че могат да се появят гъбички,което е още по-неприятно. 

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....А от мокрите кърпички бях чела някъде че могат да се появят гъбички,което е още по-неприятно

Защо да се появят гъбички?  Rolling Eyes За пръв път чувам. От бебе я бърша с мокри кърпи и не сме имали такъв проблем.

# 28
  • Мнения: 308
   И аз съм чувала, че не е добре да се бърше детето отпред с мокри кърпички. Забърсвам само дупето, а отпред с тампон (клечка) за уши натопен с вода. Това го правя винаги, когато е акала, независимо дали съм я мила с вода или не.

# 29
  • София
  • Мнения: 411
....А от мокрите кърпички бях чела някъде че могат да се появят гъбички,което е още по-неприятно

Защо да се появят гъбички?  Rolling Eyes За пръв път чувам. От бебе я бърша с мокри кърпи и не сме имали такъв проблем.
Ами скоро ходих на гинеколог и ми попадна една листовка и там прочетох че от мокрите и ароматизирани кърпички могат да се получат гъбички.

Общи условия

Активация на акаунт