Момиченцата, акането и бърсането

  • 2 580
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Под качествено разбирам без да остават следи върху бельото и отпред назад еднократно / за да не навлизат неподходящи микроорганизми във влагалището/, а не с възвратно-постъпателни движения.
Момичета, обучавам моята от миналата есен, когато тръгна на градина, но без голям успех. Причината да питам е, че в градината наскоро й се случи да ака и помолила госпожата да я избърше, а тя рекла "Ти си голямо момиче и можеш да се бършеш сама." Наистина ли е голямо момиче и аз не знам или госпожите просто не харесват особено тази дейност?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Мойта е почти на 5 и не може да се избърше хубаво.
Точно преди няколко дни имахме такъв разговор - акала и се в градина, но не отишла, понеже госпожата не бършела дупета, а тя не може сама, защото не го виждала дупето и "...как да го избърша бе мамо?"
Та нагледно показах, тя повтори няколко пъти и така - мия я като се прибере от градина, че понякога, дори и да умее в бързината да не изътрве играта я кара "през просото".

# 2
  • Мнения: 525
Това е постоянен разговор вкъщи. Оставям я сама да се бърше под мое наблюдение, за да видя как го прави и забелязвам, че гледа бързо да приключи с това за да играе. Аз държа винаги след като ходи по голяма да я мия, но това няма как да стане в детската градина. Когато се прибере веднага се мием и сменяваме бельото, макар че вече имаме напредък благодарение на разговорите и упражненията. А и все по често започва да ходи вечерно време в къщи.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Много бързо се научи да се бърше както трябва, проблемът беше да я науча да не се бърше след това отпред със същата хартия, постоянно се объркваше.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми не ходи по голяма нужда в градината, а само в къщи. Дори да й се приходи там, се стиска. А в къщи я мия, не я бърша. Когато се бърше сама, все пак, не го прави добре. "Нацелва" мястото, но се забърсва напред, вместо назад.

# 5
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
И моята не ходи в градината по голяма нужда, но у дома успява да се избърше добре, само че винаги го прави с мокри кърпи. Така съм я научила и не съжалявам, защото с тоалетна хартия е по-трудно да се избърше добре.

# 6
  • Мнения: 46 488
Не, не може.
Въпреки, че на теория знае всичко, имитира с движение, само дето резултат няма никакъв Rolling Eyes

И няма никакви скруполи за ходене на чуждо място, даже го обявява на всеослушание  Crazy и повтарям, и повтарям, и повтарям, че не е нужно да уведомява всички, но ...

# 7
  • Мнения: 308
   Момиченцето ни все още е малко, но ще следя темата. И аз си мисля, че с мокри кърпички ще е доста по-лесно, отколкото с тоалетна хартия.

# 8
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Сама не може  да се избърше,опитва се,но е малка още,вкъщи я бърша първо с хартия,после с мокра кърпичка и накрая я мия,в детската градина незнам как ще бъде,дано да свикне да ака вкъщи,напоследък я върши тази дейност вечер.Едва ли там някой ще се занимава толкова подробно с нея.

# 9
  • Мнения: 525
Не, не може.
Въпреки, че на теория знае всичко, имитира с движение, само дето резултат няма никакъв Rolling Eyes

И няма никакви скруполи за ходене на чуждо място, даже го обявява на всеослушание  Crazy и повтарям, и повтарям, и повтарям, че не е нужно да уведомява всички, но ...


И ние разпространяваме новината, та чак и мен ме пита дали не ми се а_а за да си правим компания.

# 10
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
Не, не може.
Въпреки, че на теория знае всичко, имитира с движение, само дето резултат няма никакъв Rolling Eyes

И няма никакви скруполи за ходене на чуждо място, даже го обявява на всеослушание  Crazy и повтарям, и повтарям, и повтарям, че не е нужно да уведомява всички, но ...


И ние разпространяваме новината, та чак и мен ме пита дали не ми се а_а за да си правим компания.

 Joy Joy Joy
Моята се научи да не обявява на всеослушание че и се ходи, но пък след това гордо се провиква-Татии, изаках се Embarassed

# 11
  • Мнения: 9 814
Моята пък щерка може и то качествено.
Честно казано не съм и бърсала дупето вече повече от 4-5 месеца.
Отива в тоалетната, свършва си работата, взема пакета с мокри кърпи, бърше се, загащва се, пуска си водата и т.н. Тези работи ги прави вече сама.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Oще е далеч от самостоятелното бърсане.
Добре, че не ака в градината.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако става въпрос за обявяването - и моята обявава на всеослушание  Grinning
Като сме на площадката се провиква от възможно най-далечния й край към мен, че й се ака, след което минава през всички деца да ги уведоми и лично, в случай че са пропуснали  ooooh!

# 14
  • Мнения: 423
И моята не може. Поради което преди редовно се прибираше от градината с наакани гащи и зачервено дупе, сега вече не ака в градината (не знам на какво се дължи). Вкъщи съм и показвала как да се избърше добре, но всъщност предпочитам да я измия с вода и тя така свикна.

Общи условия

Активация на акаунт