Изработка на мебели по индивидуален проект

  • 842
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 473
Здравейте момичета. Предстои ми цялостно преобзавеждане на стаята на сина ми, тъй като е обзавеждането е правено за детска стая, а той вече  е на 17! Та питането ми е - понеже ще търся изработка по индивидуален проект /стаята е малка и доста начупена/ - обвързана ли съм с някаква цена за проекта, ако крайната оферта не ме устройва финансово? Просто ако може да споделите опит, защото скоро не съм ползвала такива услуги. Иначе относно фирми, към които да се обърна ползвах библиотеката /благодаря на тези, които са я създали!/ От прочетеното обаче си направих заключение, че има съществена разлика в цените и това ме принуди да задам този въпрос.

# 1
  • York
  • Мнения: 826
Според мен е удачно да кажеш какво точно желаеш на проектанта и с какви средства разполагаш.
Във всяка фирма ще се съобразят с твоите желания, ако са изпълними.
Не е коректно да ти направят проект в една фирма и накрая друг да го изпълни (по-евтинко).
Те и затова проектите са безплатни. Ако искаш само проект плащаш. Все пак хората за това работят.

# 2
  • Мнения: 19 473
Не, аз нямам предвид да мина "по-евтинко", а ако не ме устройва предложението и то не само финансово между другото, просто да не прибягвам до услугите на фирмата, както е при друг вид услуги например. А за проекта не съм сигурна че е безплатен и не ме вълнува особено, защото така или иначе ако се обърна към друга фира - ще ползвам техния. Просто виждам че има конкуренция в бранша, но не зная кои са добри, кои само се наричат дизайнери а пък и кои си формират цените на услугите в зависимост от платежоспособността на клиентите. Не мога да се ориентирам като цяло в това, което предлагат, за да дам "таван", който не може да се наадхвърли. Тук прочетох че за една кухня е поискано 7800 лв.- вярно че сигурно са много мебелите, но на мен за стая, която се състои от легло, гардероб, секция и бюро тези цени са абсурдни.

# 3
  • York
  • Мнения: 826
Ели, ако си заделила да кажем 2500 за стаята кажи им, че разполагаш с по-малко.  Те така или иначе ще те питат с каква сума разполагаш. Цената зависи не само от количеството все пак.
Сякаш най-важното в случая е да намериш фирма, която работи качествено с нормални цени и изпълнява поръчките си в срок.
Ако не ти харесат идеите на проектатна във фирма Х, отиваш във фирма У. Късмет! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 668
Във вашият град не може да няма такава фирма newsm78 Всъщност то не е задължително да е от града,моят е ходил за цялостно обзавеждане и до Варна.Питай познати които са правили подобно нещо.Така ще си сигурна в фирмата .А щом е по индивидуален проект ти трябва да си рещила какво искаш точно като цветове и т.н.Човекът може да ти даде варианти също.Въпроса е да си сигурна,че като ти дойдат мебелите ще си доволна от качеството и резултата

# 5
  • Мнения: 19 473
Във вашият град не може да няма такава фирма newsm78 Всъщност то не е задължително да е от града,моят е ходил за цялостно обзавеждане и до Варна.Питай познати които са правили подобно нещо.Така ще си сигурна в фирмата .А щом е по индивидуален проект ти трябва да си рещила какво искаш точно като цветове и т.н.Човекът може да ти даде варианти също.Въпроса е да си сигурна,че като ти дойдат мебелите ще си доволна от качеството и резултата
А, със сигурност има, аз съм от София Simple Smile Знам какво искам, но стаята е супер нестандартна и очаквам все пак и специалист да ме посъветва дори относно цветовете. А най-трудното е да съм сигурна в крайния резултат. Проблемът е, че цялото ми обзавеждане го проектира и изпълни много кадърен човек, включително с монтажа, дори и осветителните тела по мебели /където се налага/, но замина в чужбина и за съжаление не мога да разчитам на услугите му. На него наистина му имах доверие. Някой от вас дали наскоро е правил нещо такова и може ли да ми препоръча някого?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 801
На нас в момента ни монтират мебелите. Изключително коректни и внимателни. Не искам да правя реклама, затова и няма да споменавам фирмата, но ако проявиш интерес, бих могла да ти пиша на лични.  Hug

# 7
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Мебелите в целият ми апартамент ще са по индивидуален проект, просто защото е супер нестандартен-чупки ,колони, скосявания....намерих си страхотен дизайнер, направи ми проекти, одобрихме ги и сега започваме изпълнението  Peace

# 8

Общи условия

Активация на акаунт