Яжте ябълки!

  • 4 881
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
здраве.bg

Японски учени доказаха, че системното консумиране на ябълки драстично намалява количеството мазнини в организма.
Публикуваните резултати от направените клинични изследвания свидетелстват, че изяждането на три ябълки преди основното хранене понижава съдържанието на мазнините в кръвта с най-малко 20%.

По време на наблюденията, извършени от японските учени, на група хора преди храна е бил даван 600 мг ябълков полифенол – вещество, влизащо в състава на плодовете вещество, спомагащо разграждането на мазнините, съобщават от geneticsafety.org. Такова количество полифенол се съдържа в средно три ябълки.

Направеният след храненето анализ на кръвта е показвал, че нивото на мазнините в кръвта на доброволците е било средно с около 20% по-ниско в сравнение с тези, на които преди обяд не са били давани никакви добавки.

Според японските учени въздействието на ябълковия полифенол е несъмнено, но реалният му ефект върху намаляване риска от наднормено тегло все пак зависи и от количеството храна и хранителния режим.

 Hug Hug Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 487
 newsm10 Това ми е любимият плод,макар,че някой път прекалявам с него  Embarassed

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и аз обичам явълки-хапвам си ги за закуска Peace

# 3
  • Мнения: 226
И аз много ги обичам и определено през по-голяма част от годината закусвам с ябълки.

# 4
  • Мнения: 4 678
Само така Peace Peace  bouquet

# 5
  • Мнения: 93
и аз обожавам ябълки.понякога даже правя прочиствателен ден на ябълки

# 6
  • Мнения: 1 731
Отделно една ябълка на ден ти осигурява приятен тен на лицето! Peace

# 7
  • Мнения: 93
като са толкова полезни аз не мога да разбера защо повечето диети ги отхвърлят

# 8
  • Мнения: 4 678
като са толкова полезни аз не мога да разбера защо повечето диети ги отхвърлят

Има ли полезни диети newsm78  bouquet
Освен тези които са временни и касаят здравето ти Peace  bouquet  bouquet

# 9
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Не "повечето", само Дюкан ги отхвърля. Не знам някъде другаде да не се препоръчват.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 908
Във вкъщи винаги имаме ябълки и редовно си хапваме,един от любимите ни плодове е . Peace

# 11
  • Мнения: 4 433
Любим за мен и семейството плод Hug

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не "повечето", само Дюкан ги отхвърля. Не знам някъде другаде да не се препоръчват.
и НВД доколкото знам
Аз днес съм само на ябълки Party

# 13
  • Мнения: 27
Много вкусен и здравословен плод! Обужавам ябълки! Ям всеки ден! Hug Peace

# 14
  • Мнения: 3 641
На мен не ми е любимият плод, обичам леко кислеи и тръпчиви, ама ще ям като са толкова полезни Crazy

# 15
  • Мнения: 93
аз до сега съм изяла 3 ябълки Grinning

# 16
  • Мнения: 4 678
аз до сега съм изяла 3 ябълки Grinning

Браво Hug
Аз за 3 месеца с месо,плодове(по 3-5 ябълки) и зеленчуци свалих 20 кг Peace  bouquet

# 17
  • Мнения: 93
аз до сега съм изяла 3 ябълки Grinning

Браво Hug
Аз за 3 месеца с месо,плодове(по 3-5 ябълки) и зеленчуци свалих 20 кг Peace  bouquet
браво Hug

# 18
  • Мнения: 93
а аз искам да попитам Поци като е ял месо само 4исто ли,защото аз понякога си позволявам да си хапна салам,знам че не е много полезен

# 19
  • Мнения: 4 678
а аз искам да попитам Поци като е ял месо само 4исто ли,защото аз понякога си позволявам да си хапна салам,знам че не е много полезен

Не винаги е било чисто,и салами имаше Peace Hug

# 20
  • Мнения: 93
а добре,че тука в магазина са докарали едно много хубаво саламче и не мога да му устоя
 Embarassed Embarassed Laughing

# 21
  • Мнения: 4 678
а добре,че тука в магазина са докарали едно много хубаво саламче и не мога да му устоя
 Embarassed Embarassed Laughing

И карантия може Peace

# 22
  • Мнения: 322
Аз на ден хапвам по 4 ябълки много обичам този плод ,особено жълтите и червените. Peace

# 23
  • Мнения: 3 312
аз от както съм на диета ги хапвам мноооого  Crazy  даже вечерям с тях  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 678
Аз на ден хапвам по 4 ябълки много обичам този плод ,особено жълтите и червените. Peace

Аз зелените Hug

# 25
  • Мнения: 3 641
Най-обичам зелените, много кисели.
Вече изядох две за  20 минути Mr. Green

# 26
  • Мнения: 4 678
Най-обичам зелените, много кисели.
Вече изядох две за  20 минути Mr. Green
Laughing Laughing Hug  bouquet  bouquet
...и аз..мнаого клисели,не обичам сладко Hug
Ти сама ли си или вече сте двама Wink Wink

# 27
  • Мнения: 3 641
Поци, благодаря,че питаш.   bouquet
За съжаление няма да бъдем двама,бебо не е добре Sad

# 28
  • Мнения: 7
мммм......зеленички иии сочничкии мммм  Grinning #Crazy много ги обичам

# 29
  • Мнения: 4 678
Поци, благодаря,че питаш.   bouquet
За съжаление няма да бъдем двама,бебо не е добре Sad
Sad Sad..бъди силна  bouquet  bouquet

# 30
  • Мнения: 322
Всякакъв вид обичам ябълки,но най-любимите на мен са:жълтите и червените. Peace
Изяждам на ден по 4 ябълки. Peace

# 31
  • Мнения: 45
И аз съм любител на ябълките. Харесвам всички видове. Задължително закусвам с тях.

# 32
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
вм-нвд позволява ябълки, ако са зелени.  Grinning в смисъл там силно наблягат на зеления цвят откъм зеленчуци и плодове. ако е плод, е ябълка при мен, но много рядко.

# 33
  • Мнения: 1 432
Аз като изям една ябълка,после най малко две трябва да вкарам още...така ме остъргват......... #Crazy

# 34
  • Мнения: 4 678
Аз като изям една ябълка,после най малко две трябва да вкарам още...така ме остъргват......... #Crazy
Вкарай още Hug

# 35
  • Мнения: 1 432
Вкарвам ,вкарвам.....и от там ми идва проблема с ябълките...имам чувството ,4е пълнея от тях  Shocked

# 36
  • Мнения: 4 678
Вкарвам ,вкарвам.....и от там ми идва проблема с ябълките...имам чувството ,4е пълнея от тях  Shocked

Яж ги до 18 часа Hug Peace

# 37
  • Мнения: 1 875
Бе аз не съм ли писала тука за любимите ми зелени ябълки с канела? Sunglasses
Пробвайте - разрязана и поръсена с много канела ябълка е престъпно просто и вкусно Heart Eyes

# 38
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Хм,ами с жълти ще стане ли Thinking?Тях си ги най–обичам.

# 39
  • Мнения: 1 875
Хм,ами с жълти ще стане ли Thinking?Тях си ги най–обичам.
Всички видове ябълки се обичат с канелата Heart Eyes

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз с канела не съм пробвала досега,но ще опитам задължително Peace

# 41
  • Мнения: 4 678
Пробвах с канела Laughing Peace

# 42
  • Мнения: 3 312
 
и как са  Thinking  харесаха ли ти  Laughing

# 43
# 44
  • Мнения: 685
Ммм, с канела не съм опитвала... ябълките са номер по всяко време на годината!

# 45
# 46
Обожавам ябълки - ям минимум по 2-3 на ден големички  Mr. Green Сега покрай диетата не ми е позволено, но само да приключа с тези последни 4 килограма, които съм решила да махна и ще си мина пак на плодчетата  Heart Eyes ...Наистина ябълките са адски полезни...И въпреки , че си ги хапвам доста не качвам и грам от свалените през лятото килца...

# 47
  • Мнения: 4 678
С ябълки,зеленчуци и месо...се сваля...много.....стига да знаеш как да ги комбинираш Hug

# 48
  • Мнения: 6 958
Ябълките са екстра  Peace

С ябълки,зеленчуци и месо...се сваля...много.....стига да знаеш как да ги комбинираш Hug

Поци по повод този ти отговор - има ли някъде тема в която си обяснил повече за това плодове-зеленчуци-месо и по точно за това комбиниране, което акцентираш? Мерси.

# 49
  • Мнения: 4 678
Ябълките са екстра  Peace

С ябълки,зеленчуци и месо...се сваля...много.....стига да знаеш как да ги комбинираш Hug

Поци по повод този ти отговор - има ли някъде тема в която си обяснил повече за това плодове-зеленчуци-месо и по точно за това комбиниране, което акцентираш? Мерси.
..Няма..защото е индивидуално....но на доста жени съм свалил килограмите..при всяки е различно...щото има мами тук на които по скайп за 1 седмица им намалих талията с 5 см..но  никога няма да пишат....защото ...не знам....може би ги е срам...но е факт за мен..факт е ,че се отслабва Hug..и интересно ,че после задържат килограмите Hug

# 50
  • Мнения: 6 958
Ябълките са екстра  Peace

С ябълки,зеленчуци и месо...се сваля...много.....стига да знаеш как да ги комбинираш Hug

Поци по повод този ти отговор - има ли някъде тема в която си обяснил повече за това плодове-зеленчуци-месо и по точно за това комбиниране, което акцентираш? Мерси.
..Няма..защото е индивидуално....но на доста жени съм свалил килограмите..при всяки е различно...щото има мами тук на които по скайп за 1 седмица им намалих талията с 5 см..но  никога няма да пишат....защото ...не знам....може би ги е срам...но е факт за мен..факт е ,че се отслабва Hug..и интересно ,че после задържат килограмите Hug

Миси   bouquet

# 51
  • Мнения: 4 678
Миранди ..знаеш че отслабването и спорта са строго индивидуално....въпреки ,че давам съвети по нета...те са общи....ако има сериозни...пиша с тях...но не мога да пиша  неща за човек...който не познавам Peace

# 52
  • Мнения: 1 599
С ябълки,зеленчуци и месо...се сваля...много.....стига да знаеш как да ги комбинираш Hug


напълно съм съгласна с теб  Peace

# 53
  • Мнения: 40
САМО ЯБЪЛКИИИИИИИ! Това е най вкусната и прекрасна храна за мен. Никога не биха ми омръзнали - всякакви видове. Ям предимно зелени, но хапвам и от другите. Това ме спаси в бременноста ми до седмия месец, защото повръщах неистово и в разрез със всякаква логика можех да ям (т.е. да понасям като храна) само ябълки. Да не говорим, че това ми реши трайно (през цялата бременност) посещението до 00, което е проблем на всички бременни.
Сутрин рано за закуска, ябълка отново хрускам!!! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт