Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 септ. 2008, 00:18 ч.

Нека се засмеем над тенджерите и черпаците!!!

• 985
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
Така и така сме доста време в кухнята, после пред компа нека споделим смешното на близки и познати в кухнята, пък дори да е и нашето...несполучие. Ето една поне за мен смешна история. Майка ми имаше колежки, които всеки ден имаха хоби да правят едни и същи рецепти и на другия ден да ги обсъждат. Та рецептата беше за пиле печено в плик, размениха си рецептите и на другия ден всички трябваше да я направят. Бях там когато на другата сутрин чух коментарите. Всяка си казваше мнението , докато не стигнаха до Райничка- антиготвачката в колектива. Попитаха я " Райне хареса ли ти пилето в плик, какво казаха домашните в къщи?" А Райничка сумтеше и гледаше задълбочено... " Нищо , харесаха го , но мъжа ми каза само , че малко мирише на найлон!" Колежките в един глас "Райне в какъв плик сложи пилето?" А тя им отговори" В тоя в който си беше не съм го местила...." Joy

Нека се засмеем заедно  bouquet

# 1
  • В страната на ненаучените уроци ...
SvetletoS , това не е виц , нали ?  Joy В момента не мога да сетя за такава случка .

# 2
  • София
Интересни теми има не само на първата страница, четете и другите.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170043.0

# 3
  • София
Наскоро имаше подобна тема, нещо от типа на "смешни провали в кухнята"

# 4
  • София
Диди малко късно ти пиша, на тази жена с готвенето беше найстина на Вие. Така беше сложила да вари лютеница  защото преценила, че доматите няма скоро да изврат и тръгнала за София близо 30км. пътувала. Когато се прибра цялата къща беше в лютеница и се носеше син дим от цялата къща! Joy

# 5
  • Пловдив
SvetletoS - Ти се шегуваш  Laughing

# 6
  • София/Света на Диска
Егати женицата. Жал ми стана чак за нея.
Дано да не прави повече такива гафове.

Аз пък два пъти опитвах да сваря яйце в микровълновата, понеже комшийката го прави (не знам как става тая работа при нея), ама аз не успях.
Първият път избухнаха вътре, вторият път нямах този късмет и се наложи цял час да се опитвам да отмия жълтъци и белтъци от косата си. Laughing

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
чукваш яйцето в купичка и сипваш малко вода, около 2 с.л. , покриваш купичката и пускаш микрото.
минутки не мога да дам, защото следя кога е готово.
аз слагам подправки и малко масло Peace

с черупка се вари яйце като се увие в алимуниево фолио  и се сложи в купа с вода, така че фолиото да е под вода.
ако е над водата пак става мазало.
този начин не съм пробвала, защото не ям варени яйца Peace

SvetletoS, тази жена не е била на Вие с готвеното, била е на Вие с мисленето  Joy

# 8
  • София/Света на Диска
чукваш яйцето в купичка и сипваш малко вода, около 2 с.л. , покриваш купичката и пускаш микрото.
минутки не мога да дам, защото следя кога е готово.
аз слагам подправки и малко масло Peace

с черупка се вари яйце като се увие в алимуниево фолио  и се сложи в купа с вода, така че фолиото да е под вода.
ако е над водата пак става мазало.
този начин не съм пробвала, защото не ям варени яйца Peace

SvetletoS, тази жена не е била на Вие с готвеното, била е на Вие с мисленето  Joy

Комшийката просто си ги поставя в процеланов съд цели, както са си с черупките и ги вари успешно.
Опитах като нея с по-голям съд и повечко вода, но нямах успех.
Laughing

# 9
  • ...
аз направих само един опит да сваря яйце в микровето  Joy  повече не съм пробвала  hahaha Joy

# 10
Комшийката просто си ги поставя в процеланов съд цели, както са си с черупките и ги вари успешно.
Опитах като нея с по-голям съд и повечко вода, но нямах успех.
Laughing
Пробвай да пробиеш черупката на яйцето с игла и така да ги свариш.....незнам дали ще е успешен опита ,но аз когато  пека/пържа в микровълновата яйца им дупча жълтъците леко с игла за да не се пръсва жълтъка.
И аз никога не съм варила яйца в микровълнова,заинтригува ме.....ако не забравя утре ще пробвам  Joy .Или ще ядем варени яйца или ще сменяме фасона на кухнята  hahaha

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт