вече се чудя от какви падания да пазя бебето си?

  • 6 761
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Може да ви се стори странна темата  Laughing. Обаче преди месец моето бебе падна от леглото(за щастие нищо ни няма,макар че снимка не сме правили,но ми кажаха,че нямало нужда и били вредни...аз и какво ли разбирам).Всъщност освен това,което ми кажа доктора да следя - за температура,повръщане... сега прочетох на едно място,че след падане не бивало да се оставят децата да заспят и сега пак се притесних,защото всичко друго беше ок само,че 30 мин. след падането бебка дремна....
От тогава се чувствам все гузна и се опитвам да предотвратя други падания,макар че знам ,че без няма да се мине...
Ако някои се сеща с възрастта къде най- да внимавам да пише.Ясно ми е че ще трябва да съм нащрек нон-стоп,но малко конкретика ще ме успокои или уплаши още повече  Laughing
Познати примерно ми казаха,че тяхното следващо падане било от кошарата и аз веднага сложих дюшек под нея.Спъване в килим докато носиш бебето също било много кофти,ама тук зависи май от двата ми леви крака Laughing
Благодаря и дано минем всички ,ако не без поне с минимум падания!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 343
Виж,прекалено много се притесняваш!Това,от което пазя сина ми най-много при падане е да не си удари главата в някой ъгъл,иначе паданията са неминуеми,особено в периода на прохождане!И все пак не забравяй,че бебета са и хора и инстинкта им за самосъхранение е доста добре развит!

# 2
  • Мнения: 698
Миличка, просто някои деца падат повече от други. Голямата ми дъщеря все беше с обелени колене, но на главата си почти никога не е падала. Малката....не ми се пише, все на главата си пада, сили нямам вече...И нищо не може да се направи. Преди да проходят са твоя грижа, докато прохождат - също, но след това... трябва да се научат, няма как. Не бях открила лечебната сила на олиото с първото ми дете, не се е налагало. Но второто - само като ме види да готвя с олио, тича при мен и си показва главата...Разнася синини много успешно, малките не понасят лед.
Не можем да ги вържем, за да не паднат никога, не можем да не пускаме ръката им, за да не паднат никога. По-добре е да ги научим да не падат. А най-добре - как да станат, след като са паднали. Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Пази го най-вече от остри ръбове и ъгли.Всички деца падат  Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
Давай го по-спокойно.
Няма дете, което да не е падало и да не се е удряло.
Както са ти казали пази го от остри ръбове.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 524
Да видим до сега какво ни се е случило.
2 падания от спалнята
1 път я ударих с пета / два дни беше леко червено-синьо, аз ревах повече/
1 път си поряза главата / предполагам на мидичката изровена от джоба на баща и/
поне 100 пъти сама се захлупва по лице в опитите си да пълзи възможно най-бързо.
поне 20 падания разхождайки се по мебелите в къщи.

А още не сме проходили  ooooh!

При лошо падане и при цицна определено бих я завела на доктор, до сега нямама сериозни падания, надявам се и занапред да е така.

Острите ръбове са май най-опасни, както и стълби.
Това за олиото не го знаех, angel?  мерси.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ох нашите удряния и падания немога да ги броя....те са толкова много Crazy

# 7
  • Мнения: 4 433
Не се шашкай Mr. Green
Пази го от остри ръбове

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от всякъде може да падне, ние досега имаме 2 падания от спалнята и едно ........... от стола за хранене, ужаса за последното беше огромен но всичко и е ОК, дай боже да нямате сериозни удари, иначе е невъзможно да опазиш без падане детето  Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
Пази го най-вече от остри ръбове и ъгли.Всички деца падат  Peace
не помня до сега колко пъти е падал Embarassed Mr. Green

# 10
  • Мнения: 199
Благодаря на всички  Laughing А някои знае ли защо не трябва да се оставя детето да спи след това?Дрямката половин час по-късно дали ще доведе до някакви проблеми по-късно Embarassed
Всички познати се опитват да ме успокоят,че децата падат и ако не повърнат,припаднат или не вдигнат температура 24 часа не е опасно,ама все пак...
Скоро ще прохождаме,а вече имаме падане  Sad незнам след това.Дано поне не са сериозни както беше писала една майка  Wink
Понеже виждам,че всички ми обръщат внимание на ъглите завиватели ги с нещо?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 524
Проблемът при заспиването след това, предполагам е, че не може да го следиш за симптоми, един от симптомите за мозъчно сътресение е именно сънливост, но не се притеснявай за малкото, то просто се е изморило и си е дремнало, нищо му няма от сънят. Препоръката е да се буди на половин час, но уви не помня защо. Нека някоя по-спомняща си мама и по-знаеща да обясни, другия вариант е да пуснеш търсачката, аз затова не помня - знам че винаги мога да прочета нужното във форума, да звънна на доктора или направо да отида при него.

Първото падане се преживява най-тежко, не се притеснявай повече.
За ъглите - има едни предпазители, в голямите бебешки магазини ги има, ще ти намеря сега картинка да ти пусна.
ето:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=77_169&products_id=586

# 12
  • Мнения: 525
Simple Smile
Та, явно ще се пада.
Ивая не беше падала от никъде докато не проходи.
След първите 5 мин. търчане, въпреки че бях с ръцете около нея тупна по лице - със синина и ожулено на брадата.
След 2,3 у нас - повторение, на същото място.

След още 5,6 дни навън на плочи - по дупе , след което продължи да пада бавно и туп по глава , с цицина.
Вече сме само с каишите зад нея. Иначе не мога да я уловя.
Но как ли ще се научи така, незнам.
Смятам да я поводя още изевстно време и да я пусна сама.
Но забелязвам, това, че не е лазила, може би не й позволява да знае как да пада. Или иначе казано - ръцете за какво ли ми са..Simple Smile
Показвам всеки път как се пада /ориентировъчно:)/, но май не ме слуша. Mr. Green

Относно това защо не трябва да заспиват - незнам точно. Лично го свързвам със загубата на съзнание при много силен удар /комоцио/, което няма как да се разбере, ако човек спи. Това е всичко, за което се сещам.

# 13
  • Мнения: 1 672
Пази го най-вече от остри ръбове и ъгли.Всички деца падат  Peace
и аз това бих те посъветвала  Peace

# 14
  • Мнения: 22 343
Първият път когато дъщеря ми падна изпаднах в ужас. Последва второ падане, после трето. Колкото и да я пазя все се случва да падне в някакъв момент. )

Общи условия

Активация на акаунт