Противогрипна ваксина

  • 13 383
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 545
Дъщеря ми е на 1 год. и 7 месеца мисля след като се консултирах с лекар да и поставя противогрипна ваксина тъй като често боледува.Някой от вас слагал ли е на  децата си такъв вид ваксина и на такава възраст.
Стандартна противогрипна ли иска да слагате/ ваксигрип, инфлувак/ или някаква друга?

# 16
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Преди две години си сложихме цялото семейство.Накъсахме се от боледуване,а аз още не мога да се оправя-получих сърдечни проблеми.Прочети книгата "Световната конспирация срещу здравето".

# 17
  • София
  • Мнения: 426
Стандартна противогрипна ли иска да слагате/ ваксигрип, инфлувак/ или някаква друга?


Да стандартна ваксигрип

# 18
  • Мнения: 1 547
Да, слагала съм. Точно на тази възраст. Само че тогава не беше контактен - гледах си го у дома. Усложненията, причинени от грип, ме накараха да взема това решение.
След това пропуснах една година.
Сега мисля да си сложим и двамата - общуваме с много хора, той ходи на градина.

# 19
  • Мнения: 29
ще сложа ваксина на дъщеря ми.все си мисля,че по-добре ваксина отколкото 1 чанта лекарства,антибиотици и отслабен имунитет за цяла зима след прекаран грип с 41 градуса температура и какви ли не усложнения(както се получи при нас).ваксината не пази от хилядите други вируси дето върлуват през зимата,ама тях ги караме по-леко.

# 20
  • Мнения: 2 865
Тази година ще сложа на сина ми. Миналата пропуснах а точно тогава тръгна на градина. В крайна сметка се разболя от грип пролетта и се усложни до пневмония освен това цялото семейство се зарази от него и всички боледувахме от грип.

# 21
Добро утро.
Аз съм много доволна от противогрипната ваксина утре за четвърта година подред ще слагам на дъщеря ми, която скоро ще направи пет години.От тогава мога да кажа ,че съм забравила какво е антибиотик, а преди да започна да я ваксинирам антибиотика през устата не помагаше и се налагаше с инжекций, и това по два пъти на месец се разболяваше.

# 22
  • Мнения: 982
tsvetEEE, не мога да повярвам, че има педиатри, които слагат противогрипна ваксина на едногодишно дете!

# 23
  • Мнения: 1 545
При условие, че ваксигрипа / детската/ е за над 6 месеца, няма проблем да се сложи, просто се съобразява дозата и нуждата от реваксинация след 1 месец. Иначе децата може първата година да боледуват, но ако за втори път се сложи както горе е написано ефекта е много добър.

# 24
  • Мнения: 22 414
kim, а смяташ ли че след поставянето на ваксината няма да се стигне до същите болести и т.н., че може да стане и по-зле.

За мен лично е абсурдно да се слага ваксина на дете под 5-6години. Нищо че дават, че може да се постави на 6месечно бебе. Да не говорим, че тогава изобщо не са завършили и задължителните ваксинации, като имунизационният ни календар е изключително тежък, че да се шибне и противогрипна ваксина.
Всеки си преценява в крайна сметка, за мен е абсурдно.

# 25
  • Мнения: 29
Мirama,искрено се надявам,че грипа ще ни се размине.при деца,които боледуват често(като моето)и пият 6 антибиотика за 7 месеца ,мисля че ваксината е добро решение.имуностимулаторите при нас не помагат,закаляване,плодове и т.н.-звучи много добре,но при нас не действа.децата като станат на 5-6 години вече не боледуват толкова,или по-леко.дотогава ще ги отровиме от антибиотици.
не знам кое е по-малкото зло,антибиотика или ваксината ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 665
А нали знаете, че противогрипната ваксина е срещу вируси, тя не може да ви предпази от бактериалните инфекции, които се лекуват с антибиотици. Грипа се лекува симптоматично, той не се влияе от антибиотиците.

# 27
  • София
  • Мнения: 665
Аз през живота си не съм го срещала още тоя грип дето само плашат народа с него. Срещала съм се с разни вируси и бактериални инфекции, но този дето те държи 1 седмица на легло, абе дано не го срещна де. Иначе като дете не съм била ваксинирана дори със задължителните,пък си ходех доста редовно на детска  и АБ тогава съм пила само два пъти.

# 28
  • София
  • Мнения: 665
Синът ми има всички задължителни ваксини+акт хиб, обаче е много кекав. Лесно се разболява,трудно му минава, но противогрипна и аз не бих му сложила.

# 29
  • Мнения: 1 545
Последните данни показват, че Inflexal V, последната противогрипна ваксина е с най-добра поносимост. От 3-4 год е на пазара и най-добре се понася. Дори в повечето случаи се пропоръчва пред ваксигрипа, защото тя не е с добра поносимост. Така че, който е решил да слага ваксина нека попита и за тази.

Общи условия

Активация на акаунт