идеи за разяждане

  • 3 168
  • 20
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от известно време беба си загуби апетита, преди си хапваше с кеф АМ, супичка с 2 сухара, плодово пюре, каша или манджичка, а сега основно сутрин и вечер АМ, а понякога и нощем освирепява от глад и колкото и грешно да е давам АМ, като се буди през 10-15мин.няма друго решение, всякаква друга храна отказва, възможно е да е от зъбоникнене, но за цял месец не е качила нито грам и това ме притеснява, приемам всякакви идеи за възбуждане на апетита  Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
До 3 годинки няма нищо грешно в приемането на децата на само мляко. Хитрини за разяждане няма нужда да се дават, поради две генерални и основни причини - първо- нямат ефект и второ - поради тоталната ненужда  Grinning
Децата си знаят - може да карат и месец само и единствено на мляко, това би би било супер за дете до 3г  Peace
Синът ми не качи нито грам в продължение на 6 месеца и педито ни каза, че това е супер, така че споко, не правете грешката да смятате, че многото плюскане и качаване на килограми е равно на здраве, защото това е пълна глупост  Peace

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И дъщеря ми мина през един такъв период по време на зъбоникненето-няма нищо страшно HugАпетите ще и дойде сам-не се притеснявай Peace

# 3
  • Мнения: 5 940
На 10 месеца само мляко за определен период въобще не е драма. Има такива дни, седмици, причината обикновено са зъби.
Блонди, до три години само мляко малко ми се струва пресилено. Храносмилателната система трябва да се подготви за преработването на по-твърда храна, а и организмът има нужда и от други хранителни вещества, освен тези в млякото. На три години повечето деца ходят на детска градина и никой не ги приема с кутията АМ и шишетата на вратата.
Нито грам да не наддаде детето не е фатално, по-притеснително би било, ако спре да наддава на ръст за по-дълъг период от два месеца.
Пресни плодове между храненията подобряват апетита.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 10:35 от valerie

# 4
  • Мнения: 91
и ние минахме през този етап беше за 1-2 седмици и отшумя от зъбките беше сега си хапва всичко че и още иска ooooh!

# 5
  • Мнения: 493
Период е и ще отмине PeaceТони няма апетит когато го мъчат зъбки  Peace

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ок, мерси момичета, днес открих че тя не е съвсем против към храните, но май не иска да ги яде с лъжица, ще видим  newsm78

# 7
  • Мнения: 564
Здравейте, реших да задам въпроса си тук, да не отварям нова тема, че то така или иначе става дума за злоядо малко човече  Tired
От както стана на 1 година минахме на нестле джуниър, много му се ослажда, но забелязвам, че от както го започнахме, човека не иска да яде почти нищо ( като изключим любимите на едногодишните солети, бисквити и т.н. ) Възможно ли е това мляко да го засища прекалено много или ми се струва, че е от него  Thinking Преди си ядеше с желание всичко и по доста, сега НЕ та НЕ!  ooooh!
Ще се радвам да чуя мненията и съветите ви  Hug

# 8
  • Мнения: 5 940
фетица, просто спри да даваш солети и бисквити между храненията. Единственото, което е необходимо да се дава между тях са пресни плодове, нищо повече.

# 9
  • Мнения: 239
Здравей и от мен.Не се притеснявай и ние бяхме така.Това е от никненето на зъбките.Ще премине този период. Simple Smile
Фетица,според мен трябва да спреш солетите и бисквитите и всичко ще си дойде на мястото.

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 15:07 от zheleva

# 10
  • Мнения: 564
Спрях ги може би преди 2 седмици, няма резултат, за това мисля, че проблема е в млякото...

# 11
  • Мнения: 239
А ,хляб даваш ли му?Да не би да е от зъбите?

# 12
  • Мнения: 564
Хапва хлебче като е в настроение, обича го. За зъбите, не знам, от може би 3-4 месеца е зациклил на 5 броя и няма изгледи за нови, спи спокойно през нощта.. Яде избирателно ако може така да се каже..но в мнооого малки количества, сравнено с преди..Мляко не отказва, пие го с невъобразимо удоволствие..И киселото мляко му е любимо, ако го питам него ще я кара на кисело мляко и нестле джуниър  ooooh!

# 13
  • Мнения: 239
Това,че спи спокойно през нощта не е много показател,може и да са зъби.НИе при единия отказахме да ядем въобще около една седмица и беше много капризен на храна.Ядеше само кисело мляко с плод,или АМ.

# 14
  • Мнения: 9 973
от зъбите е
че не е качила нищо-нищо не значи,има си и такива периоди

Общи условия

Активация на акаунт