Винт в буркан с люти чушки

  • 4 630
  • 36
  •   1
Отговори
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Вчера си купихме буркан с люти чушки и на вечеря го отворихме. След третата- четвъртата чушка моя мъж забеляза в буркана винт.
Какво да правя, към кого да се обърна?
На производителя ли мейл да пратя или към някоя комисия?
Честно казано не ми се ходи по институции, ама и не ми се оставят нещата така.
Моя мъж иска да върнем буркана в магазина, ама какво ще стане след това?
Кой ще обърне внимание? Никой.
Посъветвайте ме.
Пускам снимки, не са много ясни, че много отблизо съм снимала, ама все пак се вижда.
http://prikachi.com/files/363392x.jpg
http://prikachi.com/files/363397Y.jpg
http://prikachi.com/files/363395h.jpg

# 1
  • Мнения: 5 940
Към Комисията за защита на потребителя.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 972
 ooooh! оф ужас, само за винт не бях чувала....
Незнам какво да те посъветвам  newsm78 ама не лошо да драснеш един мейл на фирмата-производител като за начало  #2gunfire #2gunfire

# 3
  • Мнения: 409
Към Комисията за защита на потребителя.
Peace

# 4
  • Мнения: 5 940
Май беше всъщност Федерацията за защита на потребителя. Компютърът ми е за преинсталиране и не мога да пусна търсачка, не ме пуска в google.

# 5
  • Мнения: 60
Според мен най-доброто, което можеш да направиш е да се обърнеш към Комисията за защита на потребителите. Аз съм търсила съдействието им в друг случай и останах приятно изненадана, че след намесата им нещата се развиха в моя полза.  Hug

# 6
  • Мнения: 60
Май беше всъщност Федерацията за защита на потребителя. Компютърът ми е за преинсталиране и не мога да пусна търсачка, не ме пуска в google.
Комисия е, не Федерация. Федерациите са за спортистите. Grinning

# 7
  • ГО
  • Мнения: 3 955
А тази комисия какво ще направи?
Ще вземе буркана и...
Извинявайте за тъпите въпроси, ама никога не съм се сблъсквала с подобни институции.

# 8
  • Мнения: 606
Хубаво винтче. От много здрава стомана е. Да си го ползвате със здраве. И не го разгласявайте, че ще ви накарат да си го платите. И се радвайте, че не сте намерили крив жълт нокът от крак.

# 9
  • Мнения: 60
А тази комисия какво ще направи?
Ще вземе буркана и...
Извинявайте за тъпите въпроси, ама никога не съм се сблъсквала с подобни институции.
Отиваш в Комисията и подаваш жалба. Ти носи буркана със съдържанието и винта разбира се. Те ще те посъветват какво да направиш, а оттам и какво да очакваш съответно. Но там е мястото където трябва отидеш.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Жалба можеш да подадеш и по мейла.
Те ще се свържат с теб до няколко дни и ще ти обяснят какви действия се предприемат нататък.
За всеки случай си пази и касовата бележка /ако не си я изхвърлила вече/.

# 11
  • Мнения: 4 585

Е, интересно ми е, какво е доказателството, че винтът е бил вътре,
а не пуснат от после от потребителите на люти чушки.

# 12
  • Мнения: 6 417
А някой беше намерил зъб в нещо си преди време.  newsm78

# 13
  • Мнения: 7 716
Вчера намерих перличка от гердан в киселото мляко. Mr. Green  Twisted Evil Mr. Green И какво от това? Като че ли някой ще се трогне. Производителят ще каже, че не се знае как е попаднала там. Mr. Green

Но иначе в Ел градо скоро като отидох за рекламация за повредено бижу първо ми отказаха, но аз поисках отказът да бъде в писмен вид  Wink, понеже ще го дам в Комисията за потребителя и веднага бижуто ми беше сменено. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 018
Ако бурканът не беше отворен и винта се виждаше вътре, може и да успееше да направиш нещо, но при отворен буркан, всичко е възможно, дори и ти да си го сложила.

Преди време си купувам хляб, а той - средата му на лепнеща каша /картофена болест/. Беше отвратителен. Сигнализирах тогавашното ХЕИ. Инспекторката ми каза, че този хляб е ИЗЛЯЗЪЛ от магазина. По този начин не мога да докажа нищо. Закупи тя един хляб, а на другия хляб след анализа, се оказа, че нищо му няма. Когато и показвах моя хляб, тя го куса и се съгласи с мен, че има някакъв проблем с него, но не можеше да го вземе за анализ, поради горната причина. Когато закупи тя хляба от магазина,направи протокол...с една дума продавачката беше уведомена.
Не знам, как така единият хляб ще има проблем и как другият не, но се оказа така според резултатите. Аз си останах с впечатлението, че някой е дал някой и друг лев на тази инспекторка, защото според мен нямаше друг начин.

Общи условия

Активация на акаунт