някой предприемал ли е подобно пътуване?

  • 1 879
  • 44
  •   2
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте! Решила съм да раждам в София, живеем в град на 120км. от там и тъй като смятам да раждам естествено, ще пътуваме когато започнат признаците за раждане. Моля, ако има мами, предприемали подобно пътуване, да споделят BlushСамо да уточня,че ми е първо раждане.

# 1
  • Мнения: 40
Имам приятелка, която живееше в Сандански и роди в София. Като й почнаха контракциите се качиха в колата с мъжа и и потеглиха. Мисля че няма от какво да се притесняваш. Само шофьорът да не се окаже по-притеснен от тебе  Wink

# 2
  • Мнения: 342
Не мога да разбера подобни постъпки! Това с каква цел е - детето да е родено в София ли? Не знам от кой край на България си, но не вярвам да няма поне едно надеждно родилно в твоя район. Извинявай, че на въпроса отговарям с въпрос Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 40
данина , живееш в голям град, затова така реагираш

# 4
  • Мнения: 342
А в Сандански например, няма ли родилно, в което е можело да роди твоята приятелка? Това не е повод за спор, а наистина не мога да разбера мотивите, все пак по пътя за 120 км, не може да няма друго родилно, ако в района,в който живеем не ни харесва то.

# 5
  • Мнения: 9 814
Лично аз живеех на 20 км от София по време на бременността си.
И въпреки, че това въобще не е дълбоката провинция и се стига до столицата за не повече от 40 минути, 20 дни преди термина дойдох в апартамента ни в София. Просто не ми се рискуваше.
Всичко всичко се случва, все пак пътуваш- задръствания, катастрофи и пр., а пък и никога не може да си сигурна от първата контракция до раждането колко време ще мине.
Моята приятелка роди първото си дете точно за 4 часа- времето от първата регулярна контракция до излизането на бебето.

А в Сандански например, няма ли родилно, в което е можело да роди твоята приятелка? Това не е повод за спор, а наистина не мога да разбера мотивите, все пак по пътя за 120 км, не може да няма друго родилно, ако в района,в който живеем не ни харесва то.

Много хора от провинцията смятат, че в столицата ще получат най-добрата грижа и най-компетентната лекарска помощ.

# 6
  • Мнения: 543
Една моя приятелка, която живее в София, беше отишла в Карлово на гости у баба си и там й започнаха контракциите. Метнаха се с мъжа си в колата и хоп - в София, където роди по живо по здраво.

Първото раждане по принцип е доста продължително.

Обаче друга моя приятелка, също от София, отишла на консултация и й казали да тича в болницата, защото ражда. И много бързо излизи бебенцето. Мислех, че това се случва само по филмите, ама не...

Та мисълта ми е, че наистина при първото раждане контракциите по правило са много продължителни. Обаче има и изключения. Затова ми се струва по-сигурно да родиш някъде наблизо. Или примерно, като ти наближи термина, да отидеш у познати в София, ако твърдо си решила там да раждаш.

Това е моето мнение. Пожелавам ти много леко раждане!

# 7
  • Мнения: 1 512
Аз не бих предприела такова пътуване.При първо раждане може да не разпознаеш първите признаци за такова в смисъл че или ще тръгнеш прекалено рано или късно.Давам себе си за пример - започна да ме боли кръста и корема долу ниско много силно и аз реших,че е започнало ( да ама не родих 3 дни по късно) та като отидох в болницата след преглед ми казаха,че още ми е рано и за да ми е по спокойно си ме изпратиха в къщи.
Щом си решила да раждаш в София е най-добре ако имаш близки да останеш при тях докато родиш.
Пожелавам ти леко раждане.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами да не те плаша, но според мен е много рисковано това пътуване - като раждах аз, едно момиче роди в коридора,  тръгнала от вкъщи като и почнали контракциите и едвам успели да дойдат до болницата, а все пак идват от София. После бях със същото момиче в една стая -  беше и първо дете, за 30 мин са стигнали до болницата и идвам са успели да и сабуят панталона и да извадят бебето - много бързо е станало. Така че не се знае при теб как ще се развият нещата - ако искаш да раждаш в София, по-добре ела по-рано в града  Peace

# 9
  • Мнения: 342
Сега като се замисля може би мотивът е : "  Ако стане нещо....." Ами добре, но по-възможно е това нещо да стане по пътя. Лично аз не мога да коментирам по въпроса за самото раждане, понеже бях секцио, но мнението ми е, че колкото и екстремна личност да си, точно с това не си прави експерименти. За пояснение - да живея в Пловдив, но родих в малко родилно заведение /да поясня - не частно /, а не в това,в което масово предпочитат и резултатът беше - много добро обслужване и внимание. В повечето случаи в по-големите родилни заведения персоналът е доста ангажиран и много мои познати са разочаровани от липсата на внимание или не до там нужното внимание. За това проучи района около мястото, в което живееш, ако все пак си решила да раждаш в София, надявам се да имаш роднини там! И все пак, нека не бъдем толкова черногледи, може би по-разумни  Wink Късмет и успех!

# 10
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз родих детето си в друг град, но той беше на 40 км. Според мен ако тръгнеш щом усетиш първите болки не би трябвало да има проблем.

# 11
  • Мнения: 11
И спорд мен си е рисковано едно такова пътуване,защото както са казали и другите,не се знае колко време ще мине от първата контракция до самото раждане-може да е съвсем кратко и.......да не вземе да се случи баш в колата  Naughty ooooh! Confused
Все пак сподели мотивите си да желаеш точно в София да раждаш  newsm78

# 12
  • Мнения: 438
В болницата, където родих ( в Сливен) идваха да раждат много момичета от Карнобат ,Айтос, Бургас, Шумен...
Бургас е на 100 км от Сливен.Така, че има доста , които са предприели подобно на твоето пътуване.Но наистина си е малко рисковано.Няма ли начин да прекараш извастно време преди термина в София - например около седмица по-рано?То не, че е гаранция - бебето ако ще избърза може и преди тази седмица да се роди... newsm78Пък може и да закъснее, знаеш ли го какво си е решило!!! Wink
 Надявам се всичко да протече нормално...Успех Peace
 

# 13
  • Мнения: 4 335
Аз ли4но не бих предприела такова нещо,на мен ми се вижда рисковано.Винаги се замислям за лошите вьзможности,ами ако спукате гума,ако има задрьстване,ако времето е лошо или нещо друго ThinkingКаквото и да решите успех и леко раждане Hug

# 14
  • Мнения: 774
120 км са около 2 часа път с кола. Ако се случи през деня да е, в трафика може да загубите още толкова. За 4 часа може да се стигне и до пълно разкритие - раждания всякакви. Плюс това ще ти е кошмарно да пътуваш с контракции.

Вариантът, за който говори Франческа Салиери според мен е най-удачния.

Общи условия

Активация на акаунт