За или против ограничаване на броя раждания чрез секцио

  • 16 019
  • 403
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=118630

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 03:47 от Mamma

# 1
  • Мнения: 2 374
Естествено,че 'За",когато една жена може да си роди нормално-какво по-хубаво от това?Повечето си назначават секцио защото ги е страх от болките от нормалното раждане и от това колко време ще продължи то.....нали след секциото отново има болка,не по-малка от тази свързана с нормалното раждане.
Аз лично имах огромно желание да си родя нормално,но по независещи от мен причини се наложи секцио,въпреки това усетих що е контракция и що е болка след операция-болката е сходна.
И все пак всяка жена има правото сама да избира как да ражда,това си е нейният момент!

# 2
  • Мнения: 233
Сега видях, че има такава тема вече, но реших да пусна и анкета, зада видим точите резултати. Дано не я махнат. Гласувайте  Peace

# 3
  • Мнения: 438
Биа, ами ако на някоя майка й се налага секцио, а не влиза в тези проценти, които"отпускат" от министерството?Бебето да умира ли?
Аз родих вагинално, въпреки че първоначално исках секцио.Сега се радвам, че родих по естиствен път, защото операцията си е операция.
Но тук не говорим за това кое раждане е по-добрият вариант и кой как иска да роди.Става дума за непридвидими неща. Не може да се каже "Има 900 раждания( примерно) - от тях само 350 ще са секцио, на който не му харесва да се спасява..."Това само болен мозък маже да го измисли (а по министерствата ни е пълно с такива Whistling)

# 4
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Против, но не защото съм за секциото по желание.

Линк към другата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332318.0

# 5
  • Мнения: 4 335
Аз сьм ПРОТИВ.Смятам,4е това е право на избор и щом една жена иска да роди секцио няма лошо в това,всеки решава за себе си.Не сьм против естественото раждане,напротив много исках да родя естествено,но нямаше как и се наложи секцио.

# 6
  • Мнения: 668
Аз сьм ПРОТИВ.Смятам,4е това е право на избор и щом една жена иска да роди секцио няма лошо в това,всеки решава за себе си.Не сьм против естественото раждане,напротив много исках да родя естествено,но нямаше как и се наложи секцио.
Peace

# 7
  • Мнения: 91
Аз сьм ПРОТИВ.Смятам,4е това е право на избор и щом една жена иска да роди секцио няма лошо в това,всеки решава за себе си.Не сьм против естественото раждане,напротив много исках да родя естествено,но нямаше как и се наложи секцио.
и при мен се получи така ,но въпреки всичко съм против всеки сам решава кое ще е по добре за него

# 8
  • Sf
  • Мнения: 978
Против съм. Раждането по естествен път е хубаво нещо, и двата пъти родих нормално, но не се пропагандира по този начин.

Ще стане така, че дори при показания за секцио, лекарите ще се стремят да израждат по естествен път, което няма как да се отрази добре на "качеството" на раждането.

# 9
  • Мнения: 2 374
Биа, ами ако на някоя майка й се налага секцио, а не влиза в тези проценти, които"отпускат" от министерството?Бебето да умира ли?

Как така не влиза в тези проценти?Щом е по медицински причини естествено,че ще роди секцио.Само да не стане така,че да карат жените с индикаций за секцио да раждат нормално,защото това вече ще е адска простотия.
Това си е лично мое мнение и аз не обвързвам никого с него!

# 10
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Биа, ами ако на някоя майка й се налага секцио, а не влиза в тези проценти, които"отпускат" от министерството?Бебето да умира ли?

Как така не влиза в тези проценти?Щом е по медицински причини естествено,че ще роди секцио.Само да не стане така,че да карат жените с индикаций за секцио да раждат нормално,защото това вече ще е адска простотия.
Това си е лично мое мнение и аз не обвързвам никого с него!


Като знам как се скръндзят за едно елементарно направление... Представям си за нещо толкова сериозно как ще са нещата! Бъррррр!

# 11
  • Мнения: 438
Ами май точно такава им е идеята - казват, че малка повече от една трета от ражданията ще са със секцио - няма индикации- неиндикации!Хората са решили да го удрят на пазарлък!
 Селин много хубав пример дава за направленията.То дълга тема става, да не я отварям, че.......

# 12
  • Мнения: 2 374
Биа, ами ако на някоя майка й се налага секцио, а не влиза в тези проценти, които"отпускат" от министерството?Бебето да умира ли?

Как така не влиза в тези проценти?Щом е по медицински причини естествено,че ще роди секцио.Само да не стане така,че да карат жените с индикаций за секцио да раждат нормално,защото това вече ще е адска простотия.
Това си е лично мое мнение и аз не обвързвам никого с него!

[/quote

Като знам как се скръндзят за едно елементарно направление... Представям си за нещо толкова сериозно как ще са нещата! Бъррррр!

Да!Така е,а не  би трябвало,защо се отнасят така с българските жени?Нима сме нещо по-малко?Трябва лекарите да влизат в полужението на всяка жена и да уважават всяка една индивидуално....но ние сме на светлинни години от това.
Защо когато една жена има мед.причини да роди чрез цезерово сечение,трябва да я мъчат???Винаги,ама винаги съм си задавала този въпрос?И до сега отговор нямам.....вероятно защото сме в България.

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Категорично против.
Завоалирано под красиви и безсмислени фрази, натикани в устите на платени агитаторки и маниачки, МЗ и ЗК искат да спестят по някоя пара - пари от моите!!!  - жертвайки моето право на избор и решение за моето здраве и живот.

Поредния кретенизъм - след "ми не мога да ти дам направление за изследвания, независимо, че са ти жизнено необходими, щото сме превишили лимита."

# 14
  • София
  • Мнения: 1 524
Против съм, това просто ще увеличи цената на секциото. Родих нормално, но пък мен си ме беше страх повече от операцията, отколкото от нормалното раждане.

Общи условия

Активация на акаунт