Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 43 отговора
galikrasi, какво по точно си пробвала ? Пробвала ли си всичките препоръчани на мен начини ? Колко време точно си правила гаргари, в смисал аз доколкото упсях да разбера, трябва продължително време да се правят за да се затворят дупките, а не само да се прочистват ? Или просто решението няма да е трайно, и за да ги прочиствам трябва постоянно да си правя прочистващи гаргари, и в момента, в който спра тапичките отново ще се образуват ?  Sad

От както си извади сливиците имала ли си някакви проблеми ? Например някви по сериозни заболявания или нещо такова?
Цитирай

...... и за да ги прочиствам трябва постоянно да си правя прочистващи гаргари, и в момента, в който спра тапичките отново ще се образуват ?  Sad

Извинявам се,че пак се намесвам,но да кажа за себе си....Аз нямам тапи по сливиците си....Вече!....
Цитирай

Нямаш,но много добре знаеш,че скоро пак ще имаш.Това е за кратко,за съжаление  smile3521случвало ми се е 1 месец да нямам и да си мисля-ето имат ефект процедурите,отървах се.Да ама не Sickдано найстина да е както казваш но ,след всички усилия които направих нищо нямаше дълготраен ефект и често ги гълтаме с храната без да подозираме че ги има ,а много често са доста назад и не се виждат
...... и за да ги прочиствам трябва постоянно да си правя прочистващи гаргари, и в момента, в който спра тапичките отново ще се образуват ?  Sad
Здравей РokiBG,първо искам да ти кажа че наистина съжалявам, че те отчайвам вместо да те насърча и да ти дам кураж да си запазиш сливиците такива каквито са.Второ аз споделям своят опит и в никакъв случай не бих искала да ангажирам никой с него или се влияеш от мен.Всеки сам взима решение за себе си,е моето беше такова за което никога не съжалих,дори напротив-жалко че не го направих по-рано и трето искам да ти кажа,че когато един доктор ти казва че тези сливици чисто и просто са за вадене той не го прави само защото си няма работа,със сигурност знае какво говори и защо Thinkingако му нямаш доверие консултирай се с друг по-добър,отиди при трети...аз правех така надявах се някой да ми каже-ще мине и това найстина да стане.Тези които казваха така само ми загубиха времето smile3511 Banghead newsm61.Правила съм всичко за което разказвате,гаргари,промивки,спрейове,процедури-ходех редовно на почистване,същото за което разказваш,дори често сама си ги изстисквах с дръжката на лъжица.И всичко това в продължение на почти 2 години до деня в който се разболях от ревматоиден артрит имах непоносими болки в почти всички кости и стави.Ей ,така изведнъж от нищото.Първото нещо което ме попита ревматолога беше дали имам тапи и откога.Отидох и на друг-попита ме същото и каза,че сливиците ТРОВЕЛИ организма ми и можело и сърцето да ми уведят а все още не се бях отървала от тапите след всичките усилия които полагах.Реших се и ги извадих,също като теб боледувах рядко но не съжалих .Вече 6 месеца съм без сливици и артрита ми е в ремесия  newsm44но веднъж появил се-не минава ще си го нося цял живот като спомен от гноясалите ми сливици които така ми се искаше да запазя newsm61 smile3518.Искренно и от сърце ти желая никога да нямаш подобен спомен,бори се,опитай всичко но не чакай прекалено дълго.КУРАЖ lovekiss smile3525
« Последна редакция: Ср., 24 Септ. 2008, 09:16 от galikrasi »
Цитирай

Нямаш,но много добре знаеш,че скоро пак ще имаш.Това е за кратко,за съжаление  smile3521

Ами аз в момента съм на 35 години. И съм си със здрави сливици.До 18 годишната ми възраст бях с този проблем.Често правех и гнойни ангини,а тапите си седяха почти постоянно.... Значи мога да смятам,че аз съм единствения излекуван случай тогава  Mr. Green

Гърлото ми е слабо място винаги.При настинка винаги ме удря първо там,но като си започна процедурите ми минава бързо и без усложнения.

А за твърдението ти,че може би не усещам,че ги имам тапите ще кажа,че ужасно бъркаш. Доста често посещавам кабинет УНГ (свързано е с професията ми).Мислиш ли,че ако имаше проблем щях да си го "отглеждам" ?!
Цитирай

newsm74 радвам се за теб,както вече споменах не искам да ангажирам никой с собственото си мнение,просто споделих своя опит,а и освен артрита ми беше до болка омръзнало да се притеснявам всеки път когато говоря с някой дали дъхът ми вони или не clean
Цитирай

Искрено благодаря на всички за съветите. Аз малко късно останових, че имам този проблем, може би от няколко години, и чак преди 1 месец отидох на лекар. И аз незнам какво ще правя, може би ще пробвам малко с нишадър, но доста вероятно е и да си извадя сливиците за по-сигурно. Не искам да стане така, както се е получило при теб. Разбирам, че не искаш да ангажираш никой с това, което се е случило при теб, но ти блгадорая, че го сподели, за да го имам в предвид.

Последното нещо, което искам да попитам е, дали когато стане много студено, примерно около нулата, ще бъде подходящо за операция, ако някой е запознат, защото разбрах, че когато е много топло не е добре да се вадят, а дали като е студено също ? Защото искам първо да пробвам с нишадър, и ако няма ефект, да не стане много студено и да трябва да ги вадя чак на пролет.

Мерси на всички още веднъж.
Цитирай

доколкото знам от всички специалисти с които се консултирах не е препоръчително ваденето в много горещо и много студено време също NaughtyОсвен нишадъра опитай всички всевъзможни начини  smile3529за да може един ден ако найстина ги извадиш да знаеш,че си направил всичко възможно и просто си нямал друг избор.Ще се радвам един ден след време да споделиш тук положителен но найстина постоянен резултат spoko bye
Цитирай

Идеята е, че не искам да губя много време в опитите си да запазя сливиците, и след това да стане някое усложнение, както е станало при теб, пробвала си какво ли не в продължение на 2 години и си развила някакъв артрит в крайна сметка  Crying or Very sad

Искрено се надявам да не е сериозно и да нямаш проблеми с него, защото нали каза, че си оставало за цял живот.

Така че, ще помисля и ще реша, дали да ги вадя сега, или да пробвам няколко месеца с нишадър и на пролет да ги вадя. Защото доста време съм загубил до сега, от няколко години ги имам тези тапички, а пък може би и от повече, и не искам да стане прекалено късно.

Мерси още веднъж, и като има резултат, ще пиша тук какво съм направил и какъв е резултата Smile
Цитирай

Значи ходих на лекар в ИСУЛ, и лекарката предцени, че сливиците ми не са за вадене. Даде ми да пия разни лекарства и да си правя гаргари с Tantum-Verde в продължение на 10 дена. Понеже съм астматик, каза, че в никакъв случей не трябва да си вадя сливиците, ако не е крайно наложително. Също така каза, че гаргарите с нишадър в никакъв случей не са подходящи, а дори може би вредни. Доколкото разбрах всеки човек има дупки на сливиците, но при мен предполагам от алергията храната може би полепва повече, незнам. А като отидох първия път тя каза, че нямам тапички в момента..
Цитирай

и какво ти даде са пиеш?
Цитирай

Значе даде ми Xyzal да пия 20 дена, Calcium 20 дена, Tantum-Verde гаргари 10 дена, и Bivacyn капки да си капя в носа 10 дена. Не съм сигурен дали всичко е във връзка със гнойните тапички, но до колкото разбрах имам някви алергични проблеми, незнам дали тапичките имат нещо общо с тях. Като цяло лекарката не ми обесни на дълго и на широко точно как седят нещата.. но и беше доста натоварена.
Цитирай

Оправи ли се с нишадъра? Имам същия проблем. За съжаление аз отложих премахването на сливиците и си докарах пневмония и бронхити. Оказа се че този проблем може да предизвика и поръжения върху костна система, бъбреци, др. органи. Моля ако не сте затворили темата да ми отговориш на е-маил silarionova@mail.bg
Аз се подготвям за операция и страшно се притеснявам.
Цитирай

ЗДРАВЕЙ СИЛВЕ,НЯМА ОТ КАКВО ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАШ ЦЯЛАТА ПРОЦЕДУРА И ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО СА МАЛКО БОЛЕЗНЕНИ И НЕПРИЯТНИ,НО СИ ЗАСЛУЖАВА ПОВЯРВАЙ МИ ОЩЕ ПОВЕЧЕ ЧЕ НЯМАШ УСЛОЖНЕНИЯ ОТ ТАПИТЕ НА ДРУГИ ОРГАНИ,ДАНО ДА ГИ Иnewsm75 smile3521ИЗПРЕВАРИШ ЗА РАЗЛИКА ОТ МЕН.УСПЕХ И БЪДИ СМЕЛА,ЩЕ МИНЕ И ЩЕ СЕ РАДВАШ,ЧЕ СИ СЕ ОТЪРВАЛА ВЕДНЪЖ ЗА ВИНАГИ ОТ ТЯХ.  :bouquet:
Цитирай

Ами нишадъра го спрях, защото лекарката в ИСУЛ каза в никакъв случай да не си правя гаргара с нишадър. Правих си някъде 10тина дена с него гаргара. Незнам дали имаше някакъв ефект от лечението, но сега в момента нямам лош дъх, а не съм ходил на скоро на лекар. Сега си правя от време на време гаргара с тантум-верде. Лекарката каза, че не е хубаво да си вадя сливиците, защото съм астматик и ще стане по-лошо. Ако пак ми се появи лошия дъх, и пак започнат да ми се образуват постоянно гнойни тапички, сигурно и аз ще си ги извадя, пък каквото ще да става..
Цитирай

Преди 10 години ,като ги открих тези налепи и ги вадих постоянно от устата си много се шашнах.Ама как  се бях специализирала вадих ги на върха на езика без да бъркам с нищо  в устата[smilie=smile3508.gif].Хукнах по доктори. В една доста тузарска клиника във Врана ,кате горично заявиха ОПЕРАЦИЯ,други пък казаха- Не са филтър на организма .Стреснаха ме как вредят на сърдето ,костите и т.н.Нооооо с тантум верде гаргари овладях положението,съобрязявам се и какво хапвам,защото от ядки например се пълнят за часове  smile3516. За сега се чуствам добре , дано не е грешка от моя страна  newsm12
Цитирай

15-29 от 43 отговора