Гнойни тапички на сливиците

  • 67 695
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
galikrasi, какво по точно си пробвала ? Пробвала ли си всичките препоръчани на мен начини ? Колко време точно си правила гаргари, в смисал аз доколкото упсях да разбера, трябва продължително време да се правят за да се затворят дупките, а не само да се прочистват ? Или просто решението няма да е трайно, и за да ги прочиствам трябва постоянно да си правя прочистващи гаргари, и в момента, в който спра тапичките отново ще се образуват ?  Sad

От както си извади сливиците имала ли си някакви проблеми ? Например някви по сериозни заболявания или нещо такова?

# 16
  • Мнения: 5 001
...... и за да ги прочиствам трябва постоянно да си правя прочистващи гаргари, и в момента, в който спра тапичките отново ще се образуват ?  Sad

Извинявам се,че пак се намесвам,но да кажа за себе си....Аз нямам тапи по сливиците си....Вече!....

# 17
  • Мнения: 75
Нямаш,но много добре знаеш,че скоро пак ще имаш.Това е за кратко,за съжаление  smile3521случвало ми се е 1 месец да нямам и да си мисля-ето имат ефект процедурите,отървах се.Да ама не Sickдано найстина да е както казваш но ,след всички усилия които направих нищо нямаше дълготраен ефект и често ги гълтаме с храната без да подозираме че ги има ,а много често са доста назад и не се виждат
...... и за да ги прочиствам трябва постоянно да си правя прочистващи гаргари, и в момента, в който спра тапичките отново ще се образуват ?  Sad
Здравей РokiBG,първо искам да ти кажа че наистина съжалявам, че те отчайвам вместо да те насърча и да ти дам кураж да си запазиш сливиците такива каквито са.Второ аз споделям своят опит и в никакъв случай не бих искала да ангажирам никой с него или се влияеш от мен.Всеки сам взима решение за себе си,е моето беше такова за което никога не съжалих,дори напротив-жалко че не го направих по-рано и трето искам да ти кажа,че когато един доктор ти казва че тези сливици чисто и просто са за вадене той не го прави само защото си няма работа,със сигурност знае какво говори и защо Thinkingако му нямаш доверие консултирай се с друг по-добър,отиди при трети...аз правех така надявах се някой да ми каже-ще мине и това найстина да стане.Тези които казваха така само ми загубиха времето smile3511 Banghead newsm61.Правила съм всичко за което разказвате,гаргари,промивки,спрейове,процедури-ходех редовно на почистване,същото за което разказваш,дори често сама си ги изстисквах с дръжката на лъжица.И всичко това в продължение на почти 2 години до деня в който се разболях от ревматоиден артрит имах непоносими болки в почти всички кости и стави.Ей ,така изведнъж от нищото.Първото нещо което ме попита ревматолога беше дали имам тапи и откога.Отидох и на друг-попита ме същото и каза,че сливиците ТРОВЕЛИ организма ми и можело и сърцето да ми уведят а все още не се бях отървала от тапите след всичките усилия които полагах.Реших се и ги извадих,също като теб боледувах рядко но не съжалих .Вече 6 месеца съм без сливици и артрита ми е в ремесия  newsm44но веднъж появил се-не минава ще си го нося цял живот като спомен от гноясалите ми сливици които така ми се искаше да запазя newsm61 smile3518.Искренно и от сърце ти желая никога да нямаш подобен спомен,бори се,опитай всичко но не чакай прекалено дълго.КУРАЖ lovekiss smile3525

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 09:16 от galikrasi

# 18
  • Мнения: 5 001
Нямаш,но много добре знаеш,че скоро пак ще имаш.Това е за кратко,за съжаление  smile3521

Ами аз в момента съм на 35 години. И съм си със здрави сливици.До 18 годишната ми възраст бях с този проблем.Често правех и гнойни ангини,а тапите си седяха почти постоянно.... Значи мога да смятам,че аз съм единствения излекуван случай тогава  Mr. Green

Гърлото ми е слабо място винаги.При настинка винаги ме удря първо там,но като си започна процедурите ми минава бързо и без усложнения.

А за твърдението ти,че може би не усещам,че ги имам тапите ще кажа,че ужасно бъркаш. Доста често посещавам кабинет УНГ (свързано е с професията ми).Мислиш ли,че ако имаше проблем щях да си го "отглеждам" ?!

# 19
  • Мнения: 75
 newsm74 радвам се за теб,както вече споменах не искам да ангажирам никой с собственото си мнение,просто споделих своя опит,а и освен артрита ми беше до болка омръзнало да се притеснявам всеки път когато говоря с някой дали дъхът ми вони или не clean

# 20
Искрено благодаря на всички за съветите. Аз малко късно останових, че имам този проблем, може би от няколко години, и чак преди 1 месец отидох на лекар. И аз незнам какво ще правя, може би ще пробвам малко с нишадър, но доста вероятно е и да си извадя сливиците за по-сигурно. Не искам да стане така, както се е получило при теб. Разбирам, че не искаш да ангажираш никой с това, което се е случило при теб, но ти блгадорая, че го сподели, за да го имам в предвид.

Последното нещо, което искам да попитам е, дали когато стане много студено, примерно около нулата, ще бъде подходящо за операция, ако някой е запознат, защото разбрах, че когато е много топло не е добре да се вадят, а дали като е студено също ? Защото искам първо да пробвам с нишадър, и ако няма ефект, да не стане много студено и да трябва да ги вадя чак на пролет.

Мерси на всички още веднъж.

# 21
  • Мнения: 75
доколкото знам от всички специалисти с които се консултирах не е препоръчително ваденето в много горещо и много студено време също NaughtyОсвен нишадъра опитай всички всевъзможни начини  smile3529за да може един ден ако найстина ги извадиш да знаеш,че си направил всичко възможно и просто си нямал друг избор.Ще се радвам един ден след време да споделиш тук положителен но найстина постоянен резултат spoko bye

# 22
Идеята е, че не искам да губя много време в опитите си да запазя сливиците, и след това да стане някое усложнение, както е станало при теб, пробвала си какво ли не в продължение на 2 години и си развила някакъв артрит в крайна сметка  Cry

Искрено се надявам да не е сериозно и да нямаш проблеми с него, защото нали каза, че си оставало за цял живот.

Така че, ще помисля и ще реша, дали да ги вадя сега, или да пробвам няколко месеца с нишадър и на пролет да ги вадя. Защото доста време съм загубил до сега, от няколко години ги имам тези тапички, а пък може би и от повече, и не искам да стане прекалено късно.

Мерси още веднъж, и като има резултат, ще пиша тук какво съм направил и какъв е резултата Simple Smile

# 23
Значи ходих на лекар в ИСУЛ, и лекарката предцени, че сливиците ми не са за вадене. Даде ми да пия разни лекарства и да си правя гаргари с Tantum-Verde в продължение на 10 дена. Понеже съм астматик, каза, че в никакъв случей не трябва да си вадя сливиците, ако не е крайно наложително. Също така каза, че гаргарите с нишадър в никакъв случей не са подходящи, а дори може би вредни. Доколкото разбрах всеки човек има дупки на сливиците, но при мен предполагам от алергията храната може би полепва повече, незнам. А като отидох първия път тя каза, че нямам тапички в момента..

# 24
  • Мнения: 1 426
и какво ти даде са пиеш?

# 25
Значе даде ми Xyzal да пия 20 дена, Calcium 20 дена, Tantum-Verde гаргари 10 дена, и Bivacyn капки да си капя в носа 10 дена. Не съм сигурен дали всичко е във връзка със гнойните тапички, но до колкото разбрах имам някви алергични проблеми, незнам дали тапичките имат нещо общо с тях. Като цяло лекарката не ми обесни на дълго и на широко точно как седят нещата.. но и беше доста натоварена.

# 26
Оправи ли се с нишадъра? Имам същия проблем. За съжаление аз отложих премахването на сливиците и си докарах пневмония и бронхити. Оказа се че този проблем може да предизвика и поръжения върху костна система, бъбреци, др. органи. Моля ако не сте затворили темата да ми отговориш на е-маил silarionova@mail.bg
Аз се подготвям за операция и страшно се притеснявам.

# 27
ЗДРАВЕЙ СИЛВЕ,НЯМА ОТ КАКВО ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАШ ЦЯЛАТА ПРОЦЕДУРА И ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО СА МАЛКО БОЛЕЗНЕНИ И НЕПРИЯТНИ,НО СИ ЗАСЛУЖАВА ПОВЯРВАЙ МИ ОЩЕ ПОВЕЧЕ ЧЕ НЯМАШ УСЛОЖНЕНИЯ ОТ ТАПИТЕ НА ДРУГИ ОРГАНИ,ДАНО ДА ГИ Иnewsm75 smile3521ИЗПРЕВАРИШ ЗА РАЗЛИКА ОТ МЕН.УСПЕХ И БЪДИ СМЕЛА,ЩЕ МИНЕ И ЩЕ СЕ РАДВАШ,ЧЕ СИ СЕ ОТЪРВАЛА ВЕДНЪЖ ЗА ВИНАГИ ОТ ТЯХ.  bouquet

# 28
Ами нишадъра го спрях, защото лекарката в ИСУЛ каза в никакъв случай да не си правя гаргара с нишадър. Правих си някъде 10тина дена с него гаргара. Незнам дали имаше някакъв ефект от лечението, но сега в момента нямам лош дъх, а не съм ходил на скоро на лекар. Сега си правя от време на време гаргара с тантум-верде. Лекарката каза, че не е хубаво да си вадя сливиците, защото съм астматик и ще стане по-лошо. Ако пак ми се появи лошия дъх, и пак започнат да ми се образуват постоянно гнойни тапички, сигурно и аз ще си ги извадя, пък каквото ще да става..

# 29
  • Мнения: 55
Преди 10 години ,като ги открих тези налепи и ги вадих постоянно от устата си много се шашнах.Ама как  се бях специализирала вадих ги на върха на езика без да бъркам с нищо  в устата[smilie=smile3508.gif].Хукнах по доктори. В една доста тузарска клиника във Врана ,кате горично заявиха ОПЕРАЦИЯ,други пък казаха- Не са филтър на организма .Стреснаха ме как вредят на сърдето ,костите и т.н.Нооооо с тантум верде гаргари овладях положението,съобрязявам се и какво хапвам,защото от ядки например се пълнят за часове  smile3516. За сега се чуствам добре , дано не е грешка от моя страна  newsm12

Общи условия

Активация на акаунт