Уртикария и бременност

  • 9 322
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Здравейте! Вече съм на финалната права и за мой "късмет" преди около седмица и половина ми излезе един ужасно сърбящ ситен обрив, който след почесване на някои места стана на големи зачервени петна. Та, отидох на дерматолог, който не можа да кажа точно от какво е обрива, но ми даде да пия 3 дни Ксизал, а ефектът беше нулев. В началото на другата седмица пак ще ходя при него, но искам да попитам тези, които имат опит за колко време е нормално да изчезне обрива и дали по някакъв начин повлиява (или може да повлияе след раждането) на бебето. Ще съм благодарна да ми отговорите, защото вече съм доста притеснена от ненамаляващия обрив.

# 1
  • Мнения: X
Аз имах нещо подобно в седмия месец. Мазах с ментолов спирт и бебешко мляко за овлажняване на кожата, а и започнах да пия витамини. Отшумя за седмица.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На моята приятелка също и се появи в края на бременността-маза се с бебешко олио и се оправи

# 3
  • Мнения: 817
Благодаря ви за отговорите, утре ще ходя пакна лекар и ако пак нищо не помогне ще пробвам това, което сте ме посъветвали.

# 4
  • София
  • Мнения: 431
Здравей! Ходи ли вече на дерматолог? Има ли подобрение обривът?
Аз също получих някакъв алергичен ужасно сърбящ обрив в седмия месец от бременността си, като се наложи да се мажа и да пия лекарства, за да ми мине. Бях и на диета, която изключваше потенциални алергени около една седмица. На мен дерматоложката ми беше казала, че ще започне с по-леки лекарства, за да види дали ще се повлияе и в краен случай ще преминем към по-сериозни лекарства. Е, наложи се да ми предпише по-силното лекарство, след което обривът ми мина.
Съветвам те да не се мажеш с бебешко олио, аз също пробвах да се "излекувам" по този начин и нещата се влошиха за отрицателно време. Просто трябва да намериш дерматолог, на който имаш доверие, и да го слушаш. Чувала съм, че някои обриви изчезват спонтанно след раждането, но все пак аз не съм лекар.
Успех и леко раждане!


Забравих да напиша за бебето - и аз се притеснявах за бебето и гинеколожката ме прегледа на ехограф, за да се уверим, че всичко с бебето е наред. Съветвам те да си поискаш и ти един ехограф и да се консултираш с гинеколога за всички лекарства, които ти предпишат.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз имах нещо подобно в седмия месец. Мазах с ментолов спирт и бебешко мляко за овлажняване на кожата, а и започнах да пия витамини. Отшумя за седмица.

И на мен ми се появи още в самото начало на бременността , но аз знам , че си я имам тази алергия и се консултирах с доки.Той каза , че нищо не мога да пия.Мазах се със спирт ментолов и бебешко мляко и отшумя.Бременните са податливи на алергии  Peace

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 23:49 от rrhh

# 6
  • Мнения: 817
Аз ходих пак при същия лекар и той ми предписа същото лекарство, което много добре знае, че не ми действа  ooooh! Та, утре съм при друг дерматолог и се надявам да ми даде адекватен отговор относно обрива. Иначе аз си взех ментолов спирт и мисля, че има малко подобрение - обрива не е изчезнал, но ме сърби по-малко. Надявам се скоро съвсем да изчезне  Praynig

# 7
  • Мнения: 134
Аз също получих обрив разбрах че е от балсам за коса който бях ползвала досега. Там където се допираше косата до лицето ми се обривах. Спрях да ползвам всякаква козметика освен шампоан за коса и две масла за мазане. Сега нямам проблеми надявам се да е така до края на бременността. Моят съвет е да ограничиш бялата козметика до минимум. Желая ти леко и безпроблемно раждане Hug

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Severinka  да ментоловия спирт ще ти помогне да намали сърбежа ти , но няма да ти помогне да изчезне.
И аз съм съгласна с митковатамайка, че колкото по-малко козметика използваш , толкова по-добре

# 9
  • Мнения: 1 795
Обрив и на мен ми излезе преди около 20 дни, така и не разбрах от какво точно, но мазах само с ментолов спирт, поне да не сърби така ужасно Tired
Отшумя след около седмица.

# 10
  • Мнения: 817
Днес бях на преглед и ето какво ми каза лекарката (копирам си мнението от друга тема):

"Отидох на дерматолог в медицинска академия и останах много доволна. Лекарката само като ме видя се усмихна и каза: Да, това е типичният ПИП (папило-някакъв си обрив) на бременността, който се появява в третия триместър и отминава след раждането. Каза да не се притеснявам, няма нищо страшно и това не вреди на бебето, нито пък ще ми попречи да кърмя. Каза, че при някои жени отшумява до 2-3 месец след раждането и ако не е минало след като родя да отида да ми изпише някакъв лосион. Сега ми даде един куп мостри на медицинска козметика, за да ми облекчи сърбежа. Много съм доволна от тази лекарка."

Та, вече съм спокойна и си чакам детенцето да реши да излиза  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт