Моля, посъветвайте ме, относно косата ми!

  • 764
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте момичета!

След като се допитах до няколко "компетентни" фризьорки, реших да  попитам във форума. Значи,  изрусявам се вече 8 години, но реших да си оставя естествения цвят на косата , който е доста тъмно кестеняв. Въпросът  ми е :"Как?"
Не съм в България, за съжаление, и ми се налага да посещавам различни  фризьорски салони, докато открия "моя фризьор".
Проблемът е , че съм уморена от толкова некомпетентни фризьори  Tired
Не стига , че подстригването тук е страшно скъпо, но ако ги попиташ за съвет, не получаваш  никакъв отговор, направо казват "не  знам"! Аз ли попадам  все на такива  newsm78
Ще се радвам ако някоя от вас която се е  върнала към естествения си цвят, след дълго изрусяване, да сподели. Предполагам, че има и фризьорки във форума, които могат да ми бъдат полезни.
Единственото нещо, за което аз се сещам е, да си боядисам косата тъмно кестенява и да я оставя да расте. Но ако направя така, няма ли да падне кестенявата боя  и русото пак да излезе? 
Ще чакам съвети   bouquet

# 1
  • Мнения: 374
ами да, ако се боядисаш в по-тъмен цвят ще падне и наи-вероятно ще станеш шарена  Rolling Eyes
тук из форума имаше тема за средство за премахване на боя, точно с тази цел, която ти имаш или се използва след неспоучливи "опити".нека тези, които се бяха включили в предната тема да споделят.
спокойно ще стане  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 66
bubi_f , и аз си спомням за тази тема, обаче не успях да я намеря. И май въпросното нещо беше като обезцветител  newsm78
Надявам се , че като се поразбудят съфорумките, ще споделят  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 36
Добро утро, дами Hug!
Аз бах взела такова решение за моята коса преди 4-5 години. Постъпих така: първо бях оставила корените да пораснат досата- 2-3 см. после си направих тъмно кестеняви кичури(такава е и моята коса). Слива се, не бие на очи разликата и стои добре. След няколко месеца обаче все пак хванах едан тъмна боя  Peace. И това ми беше боядисването. Наистина в един момент започна да избива отдолу, но почти незабелижимо, освен това се подстригах така, че горният ми пласт да е по-скосен и така се изряза максимално по-светлата коса. Избягвах боядисването, защото вече беше пораснала доста и ми беше жал направо да я намажа с боя. От естествената коса, по-хубаво няма  Peace. Стана много по-здрава, лъскава, жива.Но трябва време и търпение.Забрави,че може по какъвто и да е начин да махнеш наслоената боя. Но аз я чаках около 2-3 години да се махне нацяло изхабената коса, да стана нацяло естествена и какво мислите...?! Започнах пак с русата боя..., сегха ме е яд, ама...ще съм си руса засега.

# 4
  • Мнения: 66
Little-Big Girl, това с кестенявите кичури е страхотна идея.
Аз много харесвам руса коса  и мисля, че на мен русият цвят много ми отива, но както казваш ти, естествената коса има здрав и свеж вид. Иначе на мен косата ми е доста дълга и предполагам , че бавно ще стане.

# 5
  • Мнения: 36
Права си, бавнико ще става... Wink. Направи си едни кичури и си смени прическата, запази дължината, но намали максимално горния пласт и я остави да расте.Коса е, няма защо да ти се свиди Hug. По принцип долният слой коса трябва да ти е останал по-тъмен... Thinking?! Според мен това е най-разумният съвет Peace
И все пак си помисли... newsm78, дали си категорична, че не искаш повече да си blondy

# 6
  • Мнения: 66
И все пак си помисли... newsm78, дали си категорична, че не искаш повече да си blondy

Ако трябва да съм честна...., доста се колебая  Rolling Eyes
Но ти сама знаеш колко трудно се поддържа руса коса Tired  Понякога ми се иска да не бях започвала с боядисването, но вече е късно Simple Smile

# 7
  • Мнения: 36
Ooo, до болк ами е познато. Редовно боядисване, матиране... маски и какви ли не чудеса и въпреки всиииииичко това се изтощава. Естествената коса е къде къде по-красива и лесна за подръжка, понякога толкова ме е яд че я похабих  Sad.

# 8
  • Мнения: 72
И аз съм в групата. Когато реших да махна русото, се боядисах с кестенява боя. Като взе да става много шарено се боядисах с къна - пак кестенява. Получи се! Но имай в предвид, че върху къната после боя не хваща. Иначе косата ми направо се съживи от къната, а беше се изтощила много от русото.

Общи условия

Активация на акаунт