Мами в БЕЛГИЯ - 6

  • 16 070
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Защо....щото съм овца! Довечера ще ги сложа, защото днес не мога да надничам много във форума Wink

 Joy  Hug Няма да стане да сложиш, защото имаш само 24 часа за корекции. Ама то всъщност кой ли ги чете старите  Rolling Eyes

Относно кой, къде и как - то идеално няма никъде. Въпросът е всеки да намери за себе си оптималното! Всякакви кусури има навсякъде по света. Къде повече, къде по-малко. За мен България винаги ще си ми остане мила и моят дом. Винаги! Ако бях сама - без мъж и без дете, нямаше никога да стоя тук или другаде по света. Само в Бъглария! Но вече не съм само аз, а откакто имам дете, не съм и на първо място. Сега мисълта е за живота, възможностите, целите и условията за нашето дете. След като имаме възможност да го отгледаме в бяла държава и да му дадем по-успешен старт след време, както и много по-добри условия за живот, както у дома, така и изобщо - значи с това ще се съобразяваме. Разбира се, то сигурно няма. Всичко се случава и може и да се приберем (аз бих се радвала  Grinning), но засега сме тук. Трябваха ми доста години да свикна, може би донякъде дори да се примиря, но сега съм доволна. Не, не се чувсвтам у дома си, но се чувсвтам спокойна и дуовлетворена - мисля, че това е важно. Имам възможност да помагам на родителите си, а не да вися на врата им. Да пътувам по света, да си позволяваме в границите на разумното какво ли не. Да не се страхувам да се прибирам сама през нощта, както и да разхождам детето си в полунощ да речем, ако искам. Да не си заключвам вратата, да не си пазя чантата, да получавам любезно отношение и обслужване навсякъде. Ходила съм често и за доста време и в Германия, и във Франция. По-солидарна, социална, подредена и уредена държава от Белгия засега не съм видяла. Може би Швейцария евентуално, не знам. Имат си своите кусури, но пък и да не забравяме, че всеки си има различни разбирания и представи за нещата - за един ще са слабости на държавата, за други плюс. Понаучих се да не бъда прекалено взискателна, да се радвам на дребните неща.
Имаме много познати и приятели белгийци. Франкофони обаче, де, ако има значение...  Thinking Всичките са отзивчиви, мили, любезни. Нямам забележки. Не приемам вече за странно това да се изтреса у някого без покана и той да ме чака с кафе и кекс  Laughing напротив, намирам го за правилно и за зачитане на личната свобода, пространство и уважение. Неприветливи, лоши, завистливи, некоректни и прости хора има навсякъде. Всеки първо си избира с кого да контактува и с кого не, и второ - зависи и от нашето отношение към другите.
Jeje, и аз бях като тебе първите 3 години, чак на 5-тата започнах да осъзнавам това-онова. Да, в БГ ще ти станат ако си бременна, ще ти помогнат с количката и... почти нищо повече. Ще трябва да си плащаш за раждането, да търсиш връзки, да се чудиш от кой подлез или тротоар да прекараш количката, ще я сменяш през година заради безбройните дупки, ще се вардиш и притесняваш от бездомните кучета, някои ще се чудят с какво да нахранят и облекат детето си и какво ли още не. Има си приоритети. Просто белгийците не смятат бременна жена за инвалид, за болна или за нещо специално. С което аз съм абсолютно и безусловно съгласна  Peace Не знам как смотани хора могат да представляват целия ЕС  Simple Smile

Дълго стана, ама от сърце  Joy Hug

# 16
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ние и преди много слме си говорили по темата, спомням си едно време как с Блонди "ревяхме" доста и споменавахме белгийците "с добро" Mr. Green и после как бавно и постепенно нещата се промениха - да, особено след раждането на малчовците Grinning

Та така, аз нищо не разбрах за Париж и концерта на Мадона Heart Eyes и ще чакам включване...
И един вьпрос от мен кьм тези които планират Коледните праздници в БГ. Тьрсите ли вече билети, споделете ако нещо като промоция сте намерили и кьде???

# 17
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Да бе, Блонди, може ли така да ни държиш в напрежение! Мадона е Мадона! Няма друга такава, нищо че съм фен на по-друг стил музика, но лично аз не познавам човек, който да не я е признал!

Новаа, ние ще си ходим по Коледа и започнах да търся билети, ама още много скъпи бе - нито на уизеър, нито на БГ еър са на нормални цени...

# 18
  • Мнения: 1 572
и аз търся вече билети но ние май ще си ходим след лудницата по празниците , в бг еър ми даде за януари цена 4000 евро за 2 възр с 1 бебе но това не е възможно , сигурно е грешка
а дали е по-евтино ако от бюрото им в брюксел направо се купят

# 19
  • Мнения: 27 524
а дали е по-евтино ако от бюрото им в брюксел направо се купят

По-евтино е, да  Peace

Ето, копвам от темата в Клюкарника  Simple Smile

Ето ме и мен с отчет   Simple Smile . То не че може да се опише, нямам думи, концертът беше невероятен, Мадона с неизчерпаема енергия, толкова танци, мятане, скачане, пеене и така два часа нон стоп. Шоуто е неописуемо, вече две нощи не съм спала от толкова вълнение и впечатления   Laughing
Относно фотоапаратите и видеокамерите разбрах какви са условията на Мадона - не може никакви видеокамери и не може професионални апарати с голям zoom. За съжаление не го пишеше на билетите и аз отидох с професионален с телеобектив и ми го взеха, та се разминах със снимките   Може да се влиза и снима с gsm-и и с обикновени апаратчета. 
Снимах с телефона преди концерта самия Stade de France, невероятно огромен стадион. И двете вечери беше пълен - в събота претъпкан, в неделя имаше тук-таме местенца. Това са сигурно около 200 000 човека за две вечери. Евала на Мадона   Heart Eyes

# 20
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
О, звучи страхотно - завиждам благородно за концерта Grinning И ще чакаме някоя папарашка снимчица Wink

За билетите ще се обадя в Брюксел в бюрото да проверя за каква разлика става вьпрос в цените. Но си мисля че билетите по-евтини няма да стават, най-много да ги увеличат Laughing
Вчера ходихме на фризьор за София - детски салон, много готино направен. Сложиха я на един висок стол, избра си филмче да гледа пред нея и се почна едно професионално подсригване - направо припаднах. След това четка и сушоар и накрая с детски гел Laughing Предложиха сокче и на трьгване близалка, а малко от косата я сложиха в пликче за спомен Laughing

# 21
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Охооооо, супер звучи това постригване!!!

А ние нашето момче на двора с машинката го оправяме  Embarassed

# 22
  • Мнения: 27 524
Новаа, а цената приемлива ли беше? Звучи супер, но си знам, че моя юнак няма да мога да го прелъжа да седне  Tired

# 23
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
О, цената беше супер приемлива - 10 Евро до 3-годишна вьзраст, после 13 Евро. А то само за тьрпението трябва да им се плаща Laughing Имат и много играчки, едвам излязохме после Laughing
Тази вечер почва Survivor по сателита, след малко засядам да гледам Wink

# 24
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Цената е супер!!!

Тъкмо гледах по БТВ , че цената на газта и партното се увеличават отново и общото увеличение за това лято е 25 %!!!!! Това ми звучи много страшно!...и естествено се притеснявам за близките и приятелите си  Sad

# 25
  • Мнения: 1 572
много странно но и ние сега обмисляме подстригване точно , обаче понеже ще ни е първо ........майка ми от няколко дни ходи с ножицата и ми казва - "като излезеш от банята бритона му ще е отрязан"  Laughing
той е на 8 месеца и се съмнявам че ще го прилъжат , а е пуснал едно киче , ужас
Блонди нещо не видях темата от клюкарника за цените на билетите , някой провеври ли каква е разликата

# 26
  • Мнения: 1 121
Аз сега гледам едни билети до България на Уизеър за 130 евро отиване и връщане за мен и малкия и много се изкушавам... (за края на Октомври става въпрос). По принцип щях да си ходя на Коледа, ама с големия шкембак може и да не ме пуснат да се кача Thinking пък и зимно време нещо не ми се ходи, като знам навсякъде каква е пушилка, ще ме обгазят за отрицателно време ooooh!

novaa, това с фризьорския салон страхотно звучи Laughing а името София е много сладко, ако имам момиченце бих го кръстила точно така Heart Eyes

А пък моят юнак още си ходи с бебешката коса Laughing само тук-таме е малко по-дълга и стърчи по някоя къдрица. На моменти започвам да се притеснявам няма ли да се сгъсти най-накрая Thinking

Блонди, радвам се, че си си изкарала страхотно! Ние бяхме в Париж в неделя и ни отне около час да минем през центъра на града Tired такъв трафик не бях виждала през живота си.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 123
Rylie,ти ако се си отидеш за Коледа,може и в БГ да родиш. Joy - то се незнае,аз как родих месец по-рано.Пък и с огромен корем , дреби и багаж ще ти е много трудно.
 Ама прави,струвай - на 10.11 да си Белгия за моя РД! Crossing Arms Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 27 524
Jeje, копнах от клюкарника от темата за Мадона за концерта, не съм писала, че е за билетите.  Peace

Нашите дойдоха с Уиз Еър, доволни сме. Имаше закъснение 9 минути, всичко е ок, сега в събота се връщат. Дойдоха за 6лв билета в посока  Laughing

Новаа, направо без пари, супер  Peace

Райли, той и Криско си е с бебешката, а е по-голям. Не го мисли  Hug

# 29
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ние си купихме билетите за Коледа Sunglasses Летим на 21/12/ и се врьщаме на 8/01/ - с БГ аир. За тримката е 770 Евро, няма разлика между интернет и бюрото в Брюксел, или поне така ми казаха по телефона Grinning

А за нашта фризура - тя милата е с много руса коса и допреди известно време си беше бая кубенце Laughing Така че Райли, не се притеснявай - ще порасне и вашата скоро

Общи условия

Активация на акаунт