Да пазаруваме заедно.Сладкарски продукти от ИЛЧОВСКИ 94

  • 57 351
  • 586
  •   1
Отговори
# 45
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ами дайте да се запиша, пък да видим, засега това, оставям си вратичка за допълване:

Натурален кувертюр   1/2 блок - 2.5 кг (дано да има с кой да поделим  Mr. Green )
Бял кувертюр                 1/2 блок - 2.5 кг (дано да има с кой да поделим  Mr. Green )
Вафлени кори                2 пакета (жълти + розови)

въпрос? Фарситурата има ли срок на годност и какъв? Thinking  Blush

# 46
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Блатове не съм ползвала. По принцип не харесвам готовите блатове, заради подобрителите в тях. Ама мисля да ги опитам тези. Затова и ще следя темата ви, ще чакам отзиви за всичко, което не съм ползвала. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 555
Аз съм за ДЕЛБА на:
1. натурален 1/2 блокче - 2.5 кг
2. бял куветртюр 1/2 блокче - 2.5 кг, blueeye®  Mr. Green
3. 2 пакета вафлени кори (жълта и розови),
4. 10 блата Ванилия,
5. крем "ИЖЕЛ" - 1кг
6. бързосъхнеща ММ - 2.25кг  Wink

Общо  ~ 49.00лв.

# 48
  • Мнения: 1 965
Блу, записах те. Само кристалината не съм ти я записала. Чакам да я потвърдиш. Нямам идея колко е трайността.
Тedy - Какво правиме  с тебе???  С тези колети.... направо ще лудна, хора. Няма да мога да се занимая и с тях.
Освен това, исках да ви кажа, че няма да мога да ви разфасовам нещата. Нали е ясно? Така както вървят делбите, ще трябва да се спасявате сами и да се търсите.
Ако Теди вземе половинките на Блу, тя ще се навие ли да и прати колета?
Коя от софийските мами, ще се навие да ми помага, ако се реша все пак да разфасовам някои неща тук в къщи. Предупреждавам ви: Кувертюра не е шега работа. Сериозно твърдо е. Ще бъде и Ноември. Студ... пратката ще е като от хладилник. Няма да стане на капака на колата както Джема. Съгласна съм някоя от вас да дойде в къщи, така и така ще ми ги доставят в нас. Живея в Младост, така че чакам предложения.
Денят ще бъде понеделник, ще се наложи да не ходя на работа. Не се знае кога ще дойде колата с доставката. Ако някоя дойде да помага, няма проблем да разфасоваме нещата. Но това ще значи че трябва да търся кашони и да опаковам стоката за другите градове. Малко ще се озоря. Това значи и във вторник да не ходя за да тичам по пощи..... Ще ми трябва помощ, наистина......
Теди, записвам те, но очаквам някой да се съгласи да ти поеме колета.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 658
лошото е, че в понеделник половинката е на работа, иначе бих дошла да разфасоваме двете. Ако няма друг желаещ да ти помогне, освен да дойдеш у нас, а да викна майка ако е свободна да помага в гледането на детето. Тя иначе с друг дълго не издържа. Аз живея до операта на Дондуков.

# 50
  • Мнения: 2 142
Ванче, забравила си ми 1/2 бял кувертюр, ако има с кой да го разделя

# 51
  • Мнения: 2 142
ако не се намери никой за Несъхнещата ММ, спокойно, можеш да ми я махнех, не се кахъри!
Нека остане крема "Ижел" да го пробвам.

Джема, горе-долу, в какви пропорции се прави този крем "Ижел"? Т.е за една доза еклери, какво количество от сухата маса е нужно, ако знаеш де?

# 52
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Блу, записах те. Само кристалината не съм ти я записала. Чакам да я потвърдиш. Нямам идея колко е трайността.
Тedy - Какво правиме  с тебе???  С тези колети.... направо ще лудна, хора. Няма да мога да се занимая и с тях.
Ако Теди вземе половинките на Блу, тя ще се навие ли да и прати колета?

Денят ще бъде понеделник, ще се наложи да не ходя на работа. Не се знае кога ще дойде колата с доставката. Ако някоя дойде да помага, няма проблем да разфасоваме нещата. Но това ще значи че трябва да търся кашони и да опаковам стоката за другите градове. Малко ще се озоря. Това значи и във вторник да не ходя за да тичам по пощи..... Ще ми трябва помощ, наистина......
Теди, записвам те, но очаквам някой да се съгласи да ти поеме колета.


van444e
, аз ще изпратя на Тedy колета, ще се разберем с нея как ще стане  Peace ще раделя кувертюра вкъщи.

за кристалината още се чудя, когато се начудя ще пиша  Mr. Green

бих помогнала, НО останах без работа  Confused и ми предстои започване на нова такава, което не е ясно кога ще стане, затова нищо не мога да гарантирам от сега за самия ден newsm78 евентуално бих могла да мина след работа, ако съм започнала. ако не съм - ще мога да помогна, НО недей да разчиташ на мен, докато не потвърдя  Peace честно казано моля се да съм си намерила работа и да не успея да помагам  Blush

# 53
  • Мнения: 1 965
Мишел, готова си. Все ще изкокне някой, спокойно. И за кувертюра и за масата.
Има време дотогава. И аз незнам нищо за себе си... Знам само че навлизам в кампания и ще ми се разгони фамилията. В най-лошия случай, ще складирам всичко на балкона и вечер с мъжо ще разфасоваме  и ще оправим нещата. Имам и кантарче, така че..... ще се оправя ако се наложи.

 Тепърва ще обсъждаме как ще стане предаването от мен към вас. Очаквам идеи и предложения.
Добре се движим в заявката, какво ще кажете? Сигурна съм че ще се вместим и ще надскочим даже. Ако успеем да стигнем сумата, може и да се вместим в предишния курс.

# 54
  • Мнения: 2 142
Аз бих ти предложила помощ, но на мен пък началото на седмицата ми е най-работно и натоварено, като изключим днес Simple Smile Може и да мога да се освободя, но не съм сигурна, да беше петък...

Ванче, ти знаеш ли да ми разкажеш повече за Ижела? По-нагоре питах...

# 55
  • Мнения: 1 965
Мишел + - Не. Чувала съм само за него. А и Джемма го похвали и Барчела също. Аз ще рискувам. Винаги може да се обогати вкуса. Предполагам че се разбива като другите сухи смеси. Или 2:1, или 3:1. Едно - е сухата смес. Другото в случая е мляко, щом казва Джемма. Аз лично много използвам сух сладолед и Баварски крем. Така че...... ще пробвам..... И ще му измисля добавки ако се наложи.

# 56
  • Мнения: 452
Крем Ижела се разбива 1 литър студена вода и се добавя 0.300гр.суха смес на опаковката пишеше мисля че или 0.350 или 0.400 не съм сигурна но с 0.300гр.става най добре.Това е крема за еклери,а аз съм пробвала да го смеся с равно количество разбита сметана,направо е чуден крем,е поне на мен ми харесва и става доста бързо разбиването.На чувала пише всичко това,предполагам че ще си поръчате чувал,защото май няма в по-малки разфасовки.Надявам се,че съм помогнала.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 113
Ванче, ти от белия или от натуралния кувертюр си по-доволна и дали имаш идея за срока на годност. Мисля да си поръчам по 1 цяла опаковка от двата, но срокът ме притеснява. Все пак, ако на някой му "зависне" половинката опаковка, може да му я взема и да не поръчвам цяла... Таблицата е супер! Много бих искала да помогна в разфасоването и сортирането...Лошото е, че съм чак в Разсадника, а имам свободни само 3 часа преди обед...Всъщност как всички от София ще си вземат нещата - ще идват до вас ли? Ако е така, хората, които делят, могат някак си да се разберат и да идват да си ги вземат или заедно или да се представляват и после да си ги доразпределяме - да не ти правим навалица вкъщи...

# 58
  • Мнения: 2 142
barcela, благодаря ти мила. Точно това ме интересуваше да добия някаква представа, за колко ще ми стигне 1кг Simple Smile
3 дози еклери ! Crazy  малко... -нищо като за проба е ОК Peace У дома се ядат еклери, като за световно, естествено, ако направя  Mr. Green
 
и какво се оказа, че моята поръчка, най-голяма, дето мислех почти нищо да не поръчвам  Joy

# 59
  • Мнения: 1 965
barcela - Помогна, да. От 1 час се опитвам да вкарам снимката в какви ли не програми, само и само да я избистря  и да прочета упътването. Е, не можах..... Супер инфо - благодаря ти!!! Оказа се че точно от този крем, може да ни пратят колкото поискаме. Ще се опитам да ги помоля да ни го разфасоват още там по списък. Ако не..... ще се боря тук, въпреки че не ми се иска да бърникам по чужди продукти.
Димитрина - това все още е първоначален списък. Предполагам че ще има промени. Дано не са драстични, че нарастват нещата и става по-трудно за смятане. Със сигурност ще започна и да греша. Но ще проверим всичко накрая, така че казвай какво искаш и ще го променим ако трябва. Срока на годност е 6 месеца. Обещаха ми пресен. Доволна съм и от двата кувертюра. Особенно за тесто. Онзи ден правих глазура на едни бишкотки - супер стана. Белия, естествено лепне малко повече от кафявия, но това си е нормално и си го знаем.  Но е милион пъти по-добър от МИЛКА..... Почти не добавям пудра за доизмесване. Като си направиш топче например, то не се спльоква както друго тесто а си стои. Нищо не коригирам след това. Фроговете бяха тест за тесто на белия кувертюр. Е, голям кеф.... Лепнеше малко, но с нишестенце става супер. Топиш пръстите, и си мачкаш..... Сега фигурите за предизвикателството, също станаха много добре. Нищо не се е смачкало или размекнало. Стоят си наредени на секцията и не са мръднали. Кафявия го тествах и с нишесте и с олио. Екстра е..... Точи се, мачка се...... явно си е долнопробен шоколад като онзи от Кауфланд.... Както кажеш, така ще ти пиша. Ако се наложи ще променяме.
За взимането.... незнам. Иска ми се да ви облекча всички и да се срещнем някъде около центъра примерно. Но незнам какво ще е времето тогава. Със студа ще се справим някак си, но ако вали? Може и сняг да падне..... Ще го мислим това по-натам. Ако датата се закове на 3ти Ноември - понеделник, до вечерта нещЪ да ви чувам Wink. ще кача всичко в къщи и ще започна да разфасовам и надписвам пакетите. Който му е удобно, да заповяда на кафенце. Ще си вземе нещата оттук. Те нещата като са тук вече.... няма проблем да си стоят и няколко дни..... Мъжът ми е наясно че пренасям борсата тука.....Абе, ще го измислим някак си....

Общи условия

Активация на акаунт